Data publikacji:

Walentynkowe wróżby

Autor: Katarzyna Michniewska

Nie każdy wie, że walentynki są bardzo dobrą okazją do wróżb miłosnych. Podobnie jak w Andrzejki, tak i w ten dzień możemy poznać imię ukochanego oraz wywróżyć swoją miłosną przyszłość. I choć większość z nas do kwestii wróżb i przesądów podchodzi bardzo sceptycznie może warto zaufać ‘walentynkowej magii’? Bo jak pisał Blaise Pascal  „Serce ma swoje racje, których rozum nie zna”.

 

walentynki_mezczyzna_kobieta

 

 

Walentynkowej wróżby czas:

 1. W dzień poprzedzający walentynki podłuż pod poduszkę gałązkę rozmarynu. Magiczna moc ziół sprawi, że we śnie ujrzysz twarz ukochanego.
 2. Przetnij jabłko na pół i policz nasiona. Ile ich jest? Dwa, cztery? Wspaniale, właśnie tyle będziesz mieć dzieci.
 3. W walentynkowy poranek zajrzyj do porannej prasy, włącz radio lub telewizor. Pierwsze usłyszane imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża.
 4. Wróżenie zacznij od spojrzenia w niebo. Bowiem pierwszy przelatujący nad Twoją głową ptak podpowie Ci za kogo wyjdziesz za mąż:

    wróbel - symbolizuje mężczyznę biednego, ale bardzo kochającego 
  rybitwa lub mewa - oznacza męża marynarza
  skowronek -  mężczyznę mieszkającego na wsi
  szczygieł -  zwiastuje związek z milionerem
  sowa lub dzięcioł -  wskazuje na staropanieństwo

 • Jeśli o Twoje serce stara się wielu adoratorów przygotuj sobie listę ich imion oraz jabłko. W chwili gdy zaczniesz wyliczać: Piotrek, Adam, Marek, Darek itd. zakręć jabłkiem. Imię, które wymienisz w momencie, kiedy jabłko przestanie się obracać, będzie imieniem człowieka, którego powinnaś wybrać.
 • Do walentynkowych wróżb możesz również użyć świecy. Zapal ją w ciemnym pomieszczeniu i obserwuj płomień. Jeżeli:
 •  chwieje się -  Twój ukochany wyjedzie
  wiruje - Uważaj, bo ktoś chce odebrać Ci partnera
  jest niestabilny -  przed Tobą wiele miłosnych upadków i wzlotów
   jest duży i jasny - przed Tobą wielka miłość z kimś kogo jeszcze nie znasz

   

  Na koniec wskazówki dla piszących listy

  1. Pisząc list do ukochanej osoby użyj niebieskiego atramentu, gdyż jest to kolor sprzyjający romantycznym wyznaniom. Nasze babcie wierzyły, że list napisany ołówkiem sprawi, że uczucia szybko wyblakną, rozmarzą się, a wraz z upływem czasu znikną. 
  2. Swoje uczucia przelej na papier podczas pełni księżyca lub w okresie gdy zmierza on do pełni. I koniecznie pamiętaj, aby listu nikomu nie pokazywać, a wysyłając go nie upuścić. Upadek bowiem przynosi pecha, nieporozumienia i kłótnie z ukochanym.
  3. Co więcej także liczba znaczków i ozdób na kopercie ma ogromne znaczenie. Liczby 4, 7 i 13 przynoszą pecha w miłości i należy się ich wystrzegać.

   

  Bez względu na to, czy wierzysz walentynkowym wróżbom, czy też nie, mogą one okazać się ciekawą formą spędzenia walentynek. W wieczór, podczas którego restauracje są przepełnione, a kina grają głównie komedie romantyczne, może warto zostać w domu i oddać się chwilom pełnym magii. Tym bardziej, że podczas walentynkowego spaceru możesz natknąć się na wiewiórkę. A to rude stworzonko choć jest milutkie, to niestety wróży pecha i skąpego partnera u boku ;).

   

  Szczęśliwego Dnia Świętego Walentego !!!

   

  Zdjęcia: Pixabay.com


  Autor

  Katarzyna Michniewska

  Miłośniczka kotów, kuchni azjatyckiej i drinków z parasolką. Uzależniona od cappuccino. Prywatnie matka swojego syna, żona swojego męża, wielbicielka swoich przyjaciół.

  Dziewczynka wręcza kwiaty na Dzień Matki

  Dzień Matki - 26 maja. Jak obchodziliśmy go dawniej? - Dzidziusiowo.pl

  2022-05-26
  Mama to najważniejsza osoba w życiu praktycznie każdego z nas. 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Prześledźmy historię tego święta, a także zobaczmy, gdzie jeszcze obchodzi się ten wyjątkowy dzień.
  wielkanoc zwyczaje

  Wielkanoc - tradycje i obyczaje

  2022-04-06
  Wielkanocne zwyczaje - co oznacza Wielki Piątek, a co Lany Poniedziałek? Jakie są wielkanocne obrzędy? Sprawdź.
  przepisy na jajka

  Wielkanoc - przepisy na jajka

  2022-04-06
  Jajko to niekwestionowany symbol Świąt Wielkanocnych. Na twardo, zapiekane w piekarniku, zasmażane, faszerowane lub pływające w świętecznym żurku na pewno zagoś...
  co do koszyczka wielkanocnego

  Wielkanocny koszyczek - co powinno się w nim znaleźć

  2022-04-05
  Tradycyjny koszyczek wielkanocny powinien być wiklinowy i wyłożony w środku białą serwetką, udekorowany bukszpanem, baziami lub wiosennymi kwiatami. Nie powinno...
  Basen do ogrodu dla dziecka

  Jaki basen dla dzieci do ogrodu?

  2022-03-26
  Basen ogrodowy zapewnia dzieciom fantastyczną zabawę i umożliwia schłodzenie się w upalny dzień. Aby jednak maluchy były w nim bezpieczne i aby mogły cieszyć się wspaniałą zabawą przez długi czas, przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech produktu. Podpowiadamy, jak wybrać basen dla dzieci do ogrodu i czym różnią się poszczególne modele.
  łóżeczko i komoda dla niemowlaka

  Jakie łóżeczko i komoda dla niemowlaka?

  2021-11-18
  Urządzanie pokoju dziecięcego jest przyjemne, ale bywa również źródłem wielu dylematów. Jeden z nich dotyczy tego, jakie łóżeczko z komodą dla niemowlaka wybrać. Czy zdecydować się na mebel „2 w 1”, czy może jednak na dwa oddzielne? A może w ogóle zrezygnować z komody na rzecz wysokiej szafy? Jeśli i ty zadajesz sobie takie pytania – koniecznie przeczytaj ten tekst.
  organizer na przewijak

  Jaki organizer na przewijak?

  2021-08-22
  Aby zmienianie pieluszki niemowlaka odbywało się sprawnie, a on sam ani na sekundkę nie pozostał bez opieki, wszystkie akcesoria – pieluszki, kremy i chusteczki, muszą znajdować się w pobliżu przewijaka. Dla porządku dobrze byłoby je oczywiście jakoś posegregować – np. w specjalnym organizerze. Sprawdź, jaki organizer na przewijak ułatwi ci czynności pielęgnacyjne.