Walentynkowe wróżby

Data:

Nie każdy wie, że walentynki są bardzo dobrą okazją do wróżb miłosnych. Podobnie jak w Andrzejki, tak i w ten dzień możemy poznać imię ukochanego oraz wywróżyć swoją miłosną przyszłość. I choć większość z nas do kwestii wróżb i przesądów podchodzi bardzo sceptycznie może warto zaufać ‘walentynkowej magii’? Bo jak pisał Blaise Pascal  „Serce ma swoje racje, których rozum nie zna”.

 

walentynki_mezczyzna_kobieta

 

 

Walentynkowej wróżby czas:

 1. W dzień poprzedzający walentynki podłuż pod poduszkę gałązkę rozmarynu. Magiczna moc ziół sprawi, że we śnie ujrzysz twarz ukochanego.
 2. Przetnij jabłko na pół i policz nasiona. Ile ich jest? Dwa, cztery? Wspaniale, właśnie tyle będziesz mieć dzieci.
 3. W walentynkowy poranek zajrzyj do porannej prasy, włącz radio lub telewizor. Pierwsze usłyszane imię będzie imieniem Twojego przyszłego męża.
 4. Wróżenie zacznij od spojrzenia w niebo. Bowiem pierwszy przelatujący nad Twoją głową ptak podpowie Ci za kogo wyjdziesz za mąż:

    wróbel - symbolizuje mężczyznę biednego, ale bardzo kochającego 
  rybitwa lub mewa - oznacza męża marynarza
  skowronek -  mężczyznę mieszkającego na wsi
  szczygieł -  zwiastuje związek z milionerem
  sowa lub dzięcioł -  wskazuje na staropanieństwo

 5. Jeśli o Twoje serce stara się wielu adoratorów przygotuj sobie listę ich imion oraz jabłko. W chwili gdy zaczniesz wyliczać: Piotrek, Adam, Marek, Darek itd. zakręć jabłkiem. Imię, które wymienisz w momencie, kiedy jabłko przestanie się obracać, będzie imieniem człowieka, którego powinnaś wybrać.
 6. Do walentynkowych wróżb możesz również użyć świecy. Zapal ją w ciemnym pomieszczeniu i obserwuj płomień. Jeżeli:

 chwieje się -  Twój ukochany wyjedzie
wiruje - Uważaj, bo ktoś chce odebrać Ci partnera
jest niestabilny -  przed Tobą wiele miłosnych upadków i wzlotów
 jest duży i jasny - przed Tobą wielka miłość z kimś kogo jeszcze nie znasz

 

Na koniec wskazówki dla piszących listy

 1. Pisząc list do ukochanej osoby użyj niebieskiego atramentu, gdyż jest to kolor sprzyjający romantycznym wyznaniom. Nasze babcie wierzyły, że list napisany ołówkiem sprawi, że uczucia szybko wyblakną, rozmarzą się, a wraz z upływem czasu znikną. 
 2. Swoje uczucia przelej na papier podczas pełni księżyca lub w okresie gdy zmierza on do pełni. I koniecznie pamiętaj, aby listu nikomu nie pokazywać, a wysyłając go nie upuścić. Upadek bowiem przynosi pecha, nieporozumienia i kłótnie z ukochanym.
 3. Co więcej także liczba znaczków i ozdób na kopercie ma ogromne znaczenie. Liczby 4, 7 i 13 przynoszą pecha w miłości i należy się ich wystrzegać.

 

Bez względu na to, czy wierzysz walentynkowym wróżbom, czy też nie, mogą one okazać się ciekawą formą spędzenia walentynek. W wieczór, podczas którego restauracje są przepełnione, a kina grają głównie komedie romantyczne, może warto zostać w domu i oddać się chwilom pełnym magii. Tym bardziej, że podczas walentynkowego spaceru możesz natknąć się na wiewiórkę. A to rude stworzonko choć jest milutkie, to niestety wróży pecha i skąpego partnera u boku ;).

 

Szczęśliwego Dnia Świętego Walentego !!!

 

Zdjęcia: Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.