Czy potrafimy razem wypoczywać?

Data:

Większość Polaków wyjeżdża na urlop raz w roku, więc siłą rzeczy dużo obiecuje sobie po długo wyczekiwanym wypoczynku. Niestety, jak wykazują badania, tylko niewielki procent rodaków wraca z wakacji wypoczęty i zadowolony. 


Co trzeba zrobić, aby nauczyć się wspólnie wypoczywać i czuć z tego radość?

 

Niestety dla nas, zazwyczaj scenariusz jest inny. Mąż marudzi, dzieci szaleją, hotel nie taki jak w folderze, a Ty właściwie masz ochotę wracać do pracy, żeby od tego wszystkiego... odpocząć. Brzmi znajomo? Dlaczego często nie potrafimy razem wypoczywać? Oto najczęstsze błędy, które popełniamy i kilka sposobów na to, by uniknąć nieprzyjemności na urlopie!

 

Wybór miejsca na rodzinne wakacje ma znaczenie

Żeby rodzinne wakacje były udane, musimy przede wszystkim odpowiednio się do nich przygotować. Zastanówmy się, jak je chcemy spędzić - na sportowo, zwiedzając czy raczej leniuchując? Weźmy pod uwagę preferencje wszystkich członków rodziny i znajdźmy odpowiedni kompromis. Oczywiście, jeśli jedna osoba chciałaby być ciągle w ruchu, a druga mogłaby leżeć cały dzień na hotelowym leżaku, nie będzie to łatwe, jednak każdą sytuację da się rozwiązać. Wybierzmy miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie i ustalmy jeszcze przed wyjazdem, z jakich atrakcji będziemy korzystać. Najważniejsze aby decyzja zapadła wspólnie.

 

Przygotowania do urlopu

Niezależnie czy na wakacje wyjeżdżamy z biurem podróży, czy wyjazd organizujemy samodzielnie, przygotujmy się do niego odpowiednio. Dajmy sobie trochę czasu i poczytajmy o miejscu, do którego się wybieramy. Unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek, związanych np. z lokalną kuchnią czy obyczajami panującymi na miejscu, które mogą zepsuć nam humor podczas wypoczynku i prowadzić do niepotrzebnych kłótni.

 

 

Zostawmy pracę w pracy

Niestety coraz częściej na urlop jedzie z nami... firma. Mąż omawiający szczegóły ostatniego projektu przez telefon to najgorszy towarzysz podróży. Dlatego uporządkujmy wszystkie ważne sprawy w pracy przed wyjazdem, delegujmy obowiązki naszym współpracownikom, a wyjeżdżając na zasłużony wypoczynek po prostu wyłączmy komórkę. Myśląc na urlopie o pracy na pewno nie wypoczniemy i dodatkowo zepsujemy wakacje rodzinie. Warto także wziąć wolne tak, by na wakacje nie wyjeżdżać prosto z biura. Dodatkowy jeden dzień urlopu przed i jeden dzień po wakacjach pozwoli nam się przestawić z trybu "praca" na tryb "urlop" i odwrotnie. 

 

Cieszmy się sobą, w końcu to rodzinny wypoczynek

Często w codziennym biegu nie mamy czasu spokojnie ze sobą porozmawiać, dlatego urlop jest doskonałym czasem na nadrobienie zaległości. Zamiast kłócić się o głupstwa, spróbujmy wykorzystać ten moment, by po prostu cieszyć się sobą - pośmiać się razem i zrelaksować. Tylko w ten sposób naładujmy akumulatory, a przecież po to właśnie wyjeżdżamy!

 

Zdjęcie: Fotolia fot by © BlueOrange Studio

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
27-10-2017
Ocena:
my jutro zostajemy sami i planuję zrobić nam jakąś pyszną kolację i będziemy na pewno jeszcze na Pulsie oglądać od 20 "Plan ucieczki" to świetny film, który nigdy nam się nie znudzi
30-9-2017
Ocena:
my tak! i dzisiaj mamy "randkę" wspólnie z TV PULS bo o 20 zaczyna się Tożsamość Bourne’a - bedziemy oglądac