Data modyfikacji:

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3 – ranking

„Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć” – śpiewały kiedyś Fasolki. Tak naprawdę dobra wola to trochę za mało, przyda się jeszcze skuteczna pasta i dobra szczoteczka soniczna. Jeśli nie wiesz, jak wybrać tę ostatnią, koniecznie zerknij na nasz ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci.
szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3 ranking

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne uznawane są obecnie za urządzenia, które najskuteczniej usuwają zanieczyszczenia z zębów i dziąseł. Ich działanie opiera się na połączeniu ruchów wymiatających oraz na emitowaniu fal o częstotliwości dźwiękowej. Dzięki temu połączeniu możliwe jest dokładne oczyszczanie zębów z bakterii nawet w odległości kilku milimetrów od zakończenia włosia. Jednocześnie szczoteczki soniczne są wyjątkowo delikatne dla dziąseł, dlatego mogą ich używać nawet najmłodsi.

Jaka powinna być szczoteczka soniczna dla dzieci?

Dobra szczoteczka soniczna dla dziecka to przede wszystkim ta o odpowiedniej twardości włosia – u maluchów sprawdzą się modele z miękkim włosiem. Drugim ważnym parametrem jest wielkość główki szczoteczki – jej szerokość nie powinna przekraczać szerokości dwóch ząbków maluszka. Dla najwyższego komfortu dziecka warto zwrócić uwagę również na długość całkowitą wybranego modelu – nie powinna wynosić więcej niż 15 centymetrów.

Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek sonicznych dla dzieci. Jeśli nie masz czasu albo ochoty, by wnikliwie analizować każdy model, skorzystaj z naszej pomocy – poniżej znajdziesz ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci, opracowany na podstawie popularności tych produktów w serwisie Ceneo.pl.

Szczoteczka soniczna dla dzieci 0-3: ranking

Vigomed Soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci

Nasz ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci otwiera szczoteczka marki Vigomed. To pierwsza w Polsce w pełni automatyczna ultradźwiękowa szczoteczka dla najmłodszych, urządzenie certyfikowane FDA, FCC CE RoHs. Jej największą zaletą jest wysoka skuteczność – usuwa ona aż 99,9% bakterii oraz kamienia nazębnego. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa szczoteczka, która nie ma tradycyjnego kształtu – nakładka jest uformowana w kształt litery U, który naśladuje ułożenie zgryzu.

Model od marki Vigomed ma miękkie, silikonowe włókna, które nie podrażniają zębów. Jest bardzo skuteczna, ale też szybka – pełen cykl mycia trwa jedynie 45 sekund.

Ten wyjątkowy model ceniony jest za aż cztery poziomy pracy (intensywne szczotkowanie, optymalne szczotkowanie, masaż dziąseł oraz wybielanie szkliwa). Warto również zauważyć, że dzięki dwóm rodzajom nakładek szczoteczki mogą używać najmłodsze dzieci (2 - 6 lat) oraz te starsze.

Bbluv Soniczna Szczoteczka Sonic

Szczoteczka soniczna dla najmłodszych dzieci – można jej używać już w okresie wyrzynania się pierwszych ząbków. Delikatne wibracje oraz niezwykle miękkie włosie zapewniają najwyższe bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Szczoteczka posiada dwa tryby pracy, ergonomiczny uchwyt podświetlenie LED, funkcję pulsowania wskazującą, kiedy należy zmienić położenie szczoteczki, funkcję automatycznego wyłączania po dwóch minutach pracy oraz dwie końcówki. Jedna główka przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci (do osiemnastego miesiąca życia), druga dla starszaków.

Brush-Baby BabySonic – szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku 0-3 lat

Nasz ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci plasuje szczoteczkę Brush-Baby na trzecim miejscu. Jest ona bardzo ceniona przez rodziców między innymi za następujące cechy:
 • malutka główka szczoteczki, która idealnie nadaje się nawet dla niemowląt,
 • miękkie włosie Du Pont, które jest bezpieczne dla delikatnych, wrażliwych dziąseł małego dziecka,
 • łagodne drgania soniczne, które nie są źródłem dyskomfortu,
 • dwuminutowy timer; szczoteczka wyłącza się sama po odpowiednim czasie mycia,
 • funkcja pulsowania po 30 sekundach użytkowania; dzięki tej funkcji dziecko wie, kiedy powinno zacząć czyścić kolejną strefę jamy ustnej,
 • wymienne końcówki,
 • antypoślizgowa rączka,
 • podświetlenie główki szczoteczki.

Krótko mówiąc: jest to idealna szczoteczka soniczna dla najmłodszych – produkt wysokiej jakości i w korzystnej cenie.

Meridden Kiddy

Kolejny fantastyczny produkt, który cieszy się dobrymi opiniami rodziców – nasz ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci stawia go na czwartym miejscu. Cechuje go:
 • wykonanie z bezpiecznych materiałów, bez zawartości szkodliwych dla zdrowia substancji,
 • ciekawy kształt przypominający pingwinka i zachęcający dziecko do czyszczenia ząbków,
 • optymalna prędkość włosia (16 tysięcy ruchów na minutę),
 • odpowiednio miękkie włosie – bezpieczne dla wrażliwych dziąseł niemowlęcia lub przedszkolaka,
 • ergonomiczny i antypoślizgowy uchwyt,
 • odpowiednia dla małych rączek wielkość,
 • skuteczność,
 • podświetlenie LED, dzięki któremu łatwiej jest obsługiwać szczoteczkę i jednocześnie staje się ona bardziej atrakcyjna dla dziecka,
 • wbudowany zegar,
 • funkcja przypominania o konieczności zmiany strony szczotkowania.

Jeśli zależy ci na dobrym, skutecznym urządzeniu, które będzie z łatwością likwidowało bakterie w jamie ustnej twojego dziecka, śmiało możesz wybrać produkt Meridden Kiddy.

Brush-Baby GoKidz Travel soniczna

To szczoteczka, która idealnie nadaje się na wyjazdy, a także do użytku w szkole czy przedszkolu. W zestawie znajduje się higieniczna nakładka, dzięki której szczoteczka nigdy się nie zabrudzi, dodatkowo do dyspozycji dziecka jest aż 36 naklejek holograficznych – ot, dla ozdobienia szczoteczki. Ten produkt ma miękkie włosie, malutką główkę, odpowiednią prędkość ruchów włosia, a także antypoślizgowy uchwyt – jest zatem idealny nawet dla rocznych dzieci.
Autor: Robert Wojtaś