Data publikacji:

Zabawki dla chłopca, który skończył 1. rok życia

Twój synek, bratanek albo siostrzeniec właśnie zakończył okres niemowlęcy? To oznacza dwie rzeczy: po pierwsze – imprezkę, po drugie – konieczność kupienia zabawki dla chłopca. 1. rok życia to już poważny wiek, dlatego musisz naprawdę przyłożyć się do sprawy. Skorzystaj z naszych podpowiedzi – będzie znacznie łatwiej!

Polecamy: Czy warto kupić rowerek biegowy dla dziecka?

zabawki dla chłopca 1. rok

Pchacz, który zmienia się w stolik

Każdy roczny chłopiec ucieszy się z pchacza. To zabawka, która nie tylko pozwoli dziecku ćwiczyć koordynację ruchową i wesprze je w procesie nauki chodzenia, ale również dostarczy naprawdę wielu możliwości zabawy – także na świeżym powietrzu. Nasza rada: wybierz taki pchacz, który można przekształcić w stolik do zabawy, a nawet w hulajnogę – posłuży dziecku dłużej.

Rowerek jako zabawka dla chłopca 1. rok

Idealna zabawka dla rocznego dziecka to rowerek trójkołowy. Taki model jest niezwykle prosty w obsłudze i zupełnie „bezwypadkowy” – nie ma obawy, że dziecko zrobi sobie krzywdę. Pamiętaj, że warto kupić rowerek drewniany, który posłuży dziecku bardzo długo – drewno jest o wiele trwalsze niż plastik.

Gumowe klocki

Większość rocznych dzieci wciąż bierze do ust różne zabawki – dlatego lepiej, gdy są to przedmioty bezpieczne. Idealne będą na przykład gumowe klocki, które są nie tylko odporne na działanie dziecięcych ząbków, ale również bezpieczne i miękkie. Maluszek może do woli burzyć postawione przez rodzica budowle – z pewnością nie wydarzy mu się przy tym żadna krzywda.

Zabawki dla chłopca 1. rok - klocki Lego Duplo

Chłopcu, który ukończył już pierwszy rok życia, z pewnością spodobają się klocki Lego Duplo. Poszczególne elementy są bajecznie proste do łączenia, cechują się również przepiękną kolorystyką i wyjątkowo oryginalnymi częściami. Pamiętaj jednak, że musisz wybrać klocki z odpowiednim oznaczeniem wiekowym, czyli w tym przypadku 12 m+.

Coś edukacyjnego – kreatywne zabawki dla dziecka

Na początek „Garnuszek na klocuszek” od marki Fisher Price – to pozycja obowiązkowa na zabawkowej wyprawce każdego roczniaka. Zabawka jest bardzo prosta – zawiera kolorowy, plastikowy garnek z pokrywką oraz otworkami w różnych kształtach. Do garnuszka dołączone są klocuszki w kształtach odpowiadających otworom. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kształtów do otworów. Za każdym razem, kiedy maluszkowi się udaje, garnuszek nagradza go stosowną, wyraźną aprobatą.

Edukacyjna zabawka, którą zdecydowanie warto kupić dziecku po pierwszym roku życia, to również drewniane układanki wszelkiego typu. Mogą być to na przykład płaskie kształty zwierząt, które przykłada się do specjalnej planszy z otworami. Może być to też wieża typu piramida – w tym przypadku zadaniem dziecka jest nałożenie okrągłych klocków z otworami na specjalny palik. Satysfakcja i świetna, długa zabawa – gwarantowane.

Inna, godna uwagi propozycja to „Szczeniaczek Uczniaczek”, także od uznanej już marki Fisher Price. Zabawka wydaje się być zwykłym misiem. Jednak po dotknięciu brzuszka, rączki czy nóżki zaczyna śpiewać i opowiadać ciekawe historie. Istnieje spora szansa, że zabawka ta szybko stanie się największym przyjacielem małego solenizanta.

Inne propozycje zabawek dla chłopca 1. rok

Inne, naprawdę ciekawe zabawki, które można kupić 12-miesięcznemu dziecku, to:

Wieża z kuleczkami

Właściwie trudno stwierdzić, co jest aż tak magicznego w zwykłym zjeżdżaniu piłeczek na zjeżdżalni. Faktem jest jednak, że roczne dzieci po prostu takie zabawki uwielbiają. Jeśli chcesz podarować dziecku całą masę zabawy, a jego rodzicom (lub po prostu sobie) chwilę wytchnienia, to kup właśnie taką wieżę. 

Pilot interaktywny

Pilot interaktywny już od lat cieszy małych chłopców. Wystarczy, że dziecko naciśnie któryś z przycisków, by rozległy się głośne efekty dźwiękowe i świetlne. Świetna zabawa za nieduże pieniądze – naprawdę warto!

Wielka kostka interaktywna

Młotek, minipilot, a nawet głośnik, lusterko, przybijanka, kluczyk w stacyjce czy dwa koła zębate – wszystko w jednej zabawce. Produkt ten stanowi źródło niekończącej się rozrywki dla dzieci – aż do mniej więcej drugiego roku życia. Zdecydowanie warto. 

Baby smartfon

Czy po ukończeniu pierwszego roku życia dziecko może już otrzymać swój własny smartfon? Oczywiście, ale tylko pod warunkiem, że będzie to smartfon zabawkowy. Tego typu zabawka kosztuje niewiele, a zajmuje dziecko na wiele minut.

Pierwsze auta

Większość chłopców po ukończeniu pierwszego roku życia jasno i wyraźne daje już do zrozumienia, że najfajniejsze zabawki na świecie to wszelkiego rodzaju samochody. Warto to wykorzystać!. Maluchowi można kupić np. jeździk, który wygląda jak prawdziwy samochód. Jeździk pchany jest przez osobę dorosłą, co jest powodem olbrzymiej frajdy.

Dobry prezent dla malucha to również zestaw drewnianych samochodów albo wielka ciężarówka z plastiku – tak naprawdę wybór zależy tylko od ciebie oraz twoich możliwości finansowych.

Zabawki na patyku

W końcu warto wspomnieć również o wszystkich tych zabawkach, które dziecko może prowadzić na sztywnym, drewnianym lub plastikowym patyku. To klasyk, który mimo upływu lat wciąż nie wyszedł z mody. Nadal bawi roczne dzieci, jednocześnie pomagając w nauce chodzenia oraz wspierając koordynację wzrokowo-ruchową.

Zabawki do kąpieli

Co bardzo, ale to bardzo cieszy każde roczne dziecko? To oczywiście kąpiel – zwłaszcza jeśli w wodzie znajduje się całe mnóstwo zabawek. Chłopczyk z pewnością ucieszy się nie tylko na widok klasycznych kaczuszek, ale także nowoczesnej fontanny, zabawnej ośmiornicy czy psikającego wodą wielorybka.

Autor: Robert Wojtaś