Macierzyństwo to czas także dla Ciebie!

Data:

Współczesna matka to w wielu przypadkach obraz osoby wielozadaniowej, która wychowuje dziecko, dba o dom, załatwia dużo spraw na co dzień. Jak w tym wszystkim znaleźć chwilę dla siebie? Jak zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na realizację własnych potrzeb?

sprzątanie mieszkania w Warszawie

 

Macierzyństwo to piękny, ale i wymagający okres w życiu rodzica. Wiąże się on z wieloma obowiązkami, a nawet wyrzeczeniami. Nadmiar zadań, stres i przemęczenie to zmora wielu kobiet. Jednak posiadanie potomka wcale nie musi tak wyglądać. Ważne jest, aby w wychowaniu odnaleźć złoty środek – poświęcać czas dzieciom, nie zapominając o chwili dla siebie. W teorii jest to bardzo proste, a w praktyce bywa różnie. Właśnie dlatego w macierzyństwie nie można zapominać o pomocy. Wsparcie bliskich czy korzystanie z usług ułatwiających życie korzystnie wpływa na kondycję psychiczną rodzica, odciążając go z różnych zadań. Ten zaoszczędzony czas warto przeznaczyć tylko dla siebie.

Dziecko pod opieką innych osób

Korzystanie z pomocy babci, rodzeństwa czy innych bliskich jest dość popularne. W końcu to sprawdzone rozwiązanie, które przy okazji buduje więzi rodzinne. Jeśli rodzina mieszka zbyt daleko, dziecko, najlepiej pozostawić je pod opieką przyjaciół (np. którzy mają własne dzieci) lub sprawdzonej opiekunki. Wbrew pozorom taka pomoc daje rodzicowi dużo swobody. Nawet godzina czy dwie wystarczą, by wybrać się na siłownię, do kosmetyczki czy na szybki wypad na zakupy.

Dodatkowe zajęcia dla dzieci

Jeśli opieka nad dzieckiem spada tylko na jednego rodzica, nie jest łatwo idealnie zrealizować plan dnia a tym bardziej znaleźć czas na odpoczynek. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, warto zapisać młodszą pociechę do klubu malucha. Nawet sporadyczne lub niedługie wizyty w takim miejscu pozwolą rozwijać umiejętności dziecka i nauczą go interakcji z innymi maluchami. Z kolei starsze dzieci zapisuje się na dodatkowe zajęcia prowadzone w różnych szkołach czy placówkach, które są związane z zainteresowaniami np. pływanie, sztuki walki, piłka nożna, warsztaty artystyczne itp.

Pomoc w sprzątaniu

Każdy rodzic wie, że dziecko potrafi zrobić bałagan w kilka sekund. Jego uprzątnięcie niestety nie jest takie szybkie. Sprawę komplikuje nadmiar innych spraw do załatwienia. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Można skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Sprzątanie mieszkania w Warszawie i innych dużych miastach z pomocą zatrudnionej osoby staje się coraz bardziej popularne. Zaoszczędzony w ten sposób czas można przeznaczyć na własny wypoczynek lub znacznie bardziej interesujące niż sprzątanie zajęcia.

Łatwiejsze zakupy

Zakupy z dzieckiem to udręka? Nie masz czasu, żeby biegać do ogromnym markecie i szukać jednego, małego słoiczka do zupy? W takiej sytuacji przydaje się opcja zakupów spożywczych z dowozem, które oferują duże sieci supermarketów. Zrób to w czasie oglądania filmu czy relaksu przy kawie.

Lepsza organizacja dnia

Rozsądnie zarządzaj czasem. Ugotuj obiad na kilka dni. Zrób też plan dnia, uwzględniając realizację obowiązków, ale też i chwil na relaks. Opiekę nad dzieckiem możesz połączyć z ulubionymi zajęciami. Podczas karmienia czytaj ulubioną lekturę a przy zabawie w parku, nie spuszczając dziecka z oka, słuchaj audiobooków. Czas na drzemkę – idealny do wypoczynku, ale też do wykonania zadań wymagających skupienia.

 

Artykuł sponsorowany

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.