Nie ma dzieci - są ludzie. Podsumowanie Roku Korczaka

Data:

Pod tym hasłem rozpoczyna się kampania społeczna podsumowująca działania podejmowane w ramach Roku Janusza Korczaka. Roku szczególnie skupiającego się na prawach dziecka, ich poszanowaniu i godnym traktowaniu. Startująca właśnie kampania „Nie ma dzieci – są ludzie” ma na celu przypomnieć i uwrażliwić na ten fakt. Pomysłodawcą akcji jest Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

 

kampania-spoleczna-nie-ma-dzieci-sa-ludzie-550x350

 

Potrzeba propagowania praw dziecka

Dorośli nie zawsze pamiętają, że prawa dziecka to nie tylko hasła. Powinny być stosowane na co dzień i wobec każdego dziecka bez wyjątków. Przecież dzieci, tak samo jak dorośli są pełnoprawnymi obywatelami i przysługują im rozliczne prawa obowiązujące niezależnie od wieku.

 

„W ostatnim czasie mamy do czynienia z zatrważającą ilością przemocy wobec dzieci. Chciałbym, aby ta kampania zwróciła uwagę społeczeństwa i przypomniała mu, że dziecko jest pełnoprawnym obywatelem i należy mu się najwyższe poszanowanie” – mówi Marek Michalak.

 

2012 Rokiem Korczaka

Obchody Roku Korczaka skupiły się na różnorodnych akcjach edukacyjnych mających na celu uświadomienie zarówno dzieciom, jak i dorosłym podmiotowości prawnej dziecka jako obywatela. Początek kampanii nie bez przyczyny wyznaczono na 20. Listopada. W tym dniu przypada bowiem ustanowiony przez ONZ Powszechny Dzień Praw Dziecka.

 

Janusz Korczak

Wybitny pedagog, działacz społeczny, prekursor działań na rzecz praw dziecka i całkowitego równouprawnienia dziecka. Był pionierem w dziedzinie resocjalizacji dzieci i pracy z dzieckiem trudnym. Był również pisarzem. Znamy go z tytułów takich jak: „Król Maciuś I” czy „Kajtuś Czarodziej” do dziś obecnych w klasyce literatury dla dzieci i młodzieży.

 

Wsparcie akcji

Kampanię wspiera Agencja TELESCOPE. Dzięki pomocy partnerów zrealizowano już 45. i 30. sekundowe spoty, które będą emitowane zarówno w telewizji, radiu jak i w kinie. Dodatkowo akcja będzie promowana licznymi bilbordami oraz plakatami. Nie zabraknie też promocji w Internecie.

 

kampania-spoleczna-nie-ma-dzieci-sa-ludzie

 

Zdjęcie: Materiały prasowe

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
15-5-2018
Ocena:
Piękna i mądra inicjatywa!