Próbowałam już wszystkiego! Jak radzić sobie z niesfornym dzieckiem bez bicia i krzyku

Data:

Nie wiesz, co zrobić, gdy Twoje dziecko dostaje ataku furii w hipermarkecie, ignoruje wszelkie zakazy i wdaje się w bójki? Ciągle gdzieś ucieka, nie chce opuścić placu zabaw, odmawia jedzenia lub się nim bawi, ma trudności z zasypianiem lub miewa nocne koszmary…? Ten poradnik został napisany właśnie dla Ciebie!
 

probowalam-juz-wszystkiego

 


Gdy bezradnie zadajemy sobie pytanie, czy takie postawy to przejaw buntu i arogancji dziecka, Isabelle Filliozat (doświadczona psychoterapeutka i mama) podpowiada: może przyczyna leży zupełnie gdzie indziej?
Może to, co zwykle bierzemy za marudzenie i bezpodstawną agresję, tak naprawdę wynika z etapu rozwoju mózgu i psychiki dziecka.

 

Jak sobie radzić z "niegrzecznym" dzieckiem?

Lata praktyki, wiedzy i doświadczenia tej autorki zaowocowały świetnym poradnikiem dla rodziców. Znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele trapiących Cię pytań i wskazówki do rozwiązania pojawiających się problemów. Dowiesz się m.in.:

probowalam-juz-wszystkiego
• Czemu warto zostawić dziecku zdjęcie albo chusteczkę mamy, gdy idzie do przedszkola?
• Dlaczego, kiedy dziecko dostaje ataku furii, należy je mocno przytulić?
• Dlaczego lepiej jest mówić dziecku: „stop” zamiast: „nie”?
• Czemu dobrze jest zachęcać dziecko do używania powiedzonka „a niech to”?Jeśli i Ty próbowałaś/łeś już wszystkiego i dalej nie wiesz, jak opanować swoje niegrzeczne, wrzeszczące wniebogłosy dziecko, sięgnij po ten wyjątkowy, przejrzysty poradnik. Rozwiązania problemów wychowawczych są o wiele prostsze, niż myślisz! Poradnik przeznaczony jest dla rodziców dzieci w wieku od roku do pięciu lat.

Najpopularniejsza francuska książka o wychowaniu - od czasu wydania stale na szczytach list bestsellerów! Poradnik ilustrują dowcipne rysunki Anouk Dubois.

Isabelle Filliozat jest psychoterapeutką i matką dwójki dzieci. Od ponad dwudziestu lat towarzyszy dorosłym i dzieciom w drodze ku większej wolności i szczęściu. Jej książka "W sercu emocji dziecka" odniosła ogromny sukces we Francji i zyskała tam tytuł najlepiej sprzedającej się książki poświęconej wychowaniu dzieci. Wydana jako następna książka "Próbowałam już wszystkiego" od momentu wydania znajduje się na szczytach list bestsellerów.

 

Zdjęcie: materiały promocyjne

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
4-11-2019
Ocena:
Razem z moim mężęm wybraliśmy się na terapię z naszą nastoletnią córką. Mieliśmy z nią problemy. Nie wiedzieliśmy jak działać. Nie wiedzieliśmy co robić, ale na szczęście wsparła nas dobra pani psycholog. Koleżanka poleciła mi poradnię Psychologgia Plus i dziś jestem bardzo szczęśliwa, że posłuchałam rady koleżanki, która podrzuciła mi nazwisko swojej terapeutki :)
11-1-2019
Ocena:
Dość rzeczowa i fajna lektura. Polecam!