Data modyfikacji:

Jakie klocki Lego dla 3-latka wybrać?

Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka czy Gwiazdka – każda okazja jest dobra, by obdarować dziecko zestawem klocków Lego. Pytanie tylko, co kupić, gdy dziecko już nie jest niemowlęciem, ale wciąż należy do grupy maluszków? Oto podpowiedzi – najlepsze zestawy Lego dla 3-latka.
lego dla 3 latka

Lego dla 3-latka: jeszcze Duplo czy już klocki dla starszaków?

Wielu rodziców czy bliskich trzyletnich dzieci zadaje sobie pytanie, czy maluch w takim wieku może bawić się już tradycyjnymi klockami zawierającymi małe elementy, czy może jednak wciąż jest to zbyt niebezpieczne.

Dzieci bywają bardzo różne – niektóre bardzo szybko przestają wkładać różne przedmioty do ust, inne robią to nawet jeszcze po 4. roku życia. Dlatego w kwestii wyboru Lego dla 3-latka najlepiej jest kierować się wytycznymi producenta klocków. A ten wyraźnie podkreśla: klocki dla dzieci 3-letnich to tylko i wyłącznie Lego Duplo. Trzylatki należą do grupy 0-3, która nie powinna mieć kontaktu z małymi elementami zabawek. Tradycyjne Lego przeznaczone jest dla dzieci od 4. roku życia (i są to tylko niektóre zestawy).

Przeczytaj także: Lego na Black Friday: najlepsze zestawy dla dzieci w każdym wieku

Lego Duplo dla 3-latka chłopca

Skoro już wiesz, że odpowiednie Lego dla 3-latka to Lego Duplo, czas na przejście do konkretnych zestawów. Jakie są polecane małym, żądnym przygód chłopcom?
 • Lego dla 3-latka – miłośnika policji: Posterunek policji (10902)

  Posterunek policji to idealny zestaw dla przedszkolaka zafascynowanego pracą policjantów. W zestawie znajdują się aż trzy postaci (policjant, policjantka, złodziej), radiowóz, posterunek, a nawet akcesoria: klocek z nadrukiem pączków czy kubek. Zadanie dziecka jest bardzo proste – maluszek najpierw musi złożyć samodzielnie posterunek, a następnie, przy pomocy policjantów, jak najszybciej złapać złodzieja. Świetna zabawa, podczas której dziecko ćwiczy motorykę małą oraz wyobraźnię.

 • Lego dla 3-latka – przyszłego pilota: Samolot i lotnisko (10961)

  Kolejny ciekawy zestaw dla trzyletniego urwisa to „Samolot i lotnisko”. W zestawie znajdują się: duży samolot, którego górną część można otwierać, trzy figurki Duplo, obracana wieża kontroli lotów, a nawet zmyślna zjeżdżalnia dla walizek. Wisienką na torcie zestawu są dodatki: pluszowy miś, otwierana walizka oraz flaga. To idealny upominek dla chłopca, który marzy, by zostać pilotem albo którego czeka wkrótce podróż w przestworzach.

 • Lego dla 3-latka, miłośnika Zygzaka McQueena na wyścigach: zestaw z Zygzakiem (10924)

  Jeśli przyszły obdarowany uwielbia bajki z charakternym Zygzakiem McQueenem, to z pewnością ogromnie ucieszy się na widok tego zestawu. Znajdzie w nim samego Zygzaka, Złomka, a także stację diagnostyczno-naprawczą, bak z paliwem czy wyścigową bramę (wraz z pucharem dla zwycięzcy). Zestaw jest ciekawy, inspirujący i zachęca do ćwiczeń w zakresie motoryki małej. Przede wszystkim jest jednak źródłem niekończącej się świetnej zabawy!

 • Lego dla 3-latka, fana dinozaurów: Ucieczka tyranozaura i triceratopsa (10939)

  A może dziecko wcale nie fascynuje się pilotami czy policjantami, za to mogłoby w nieskończoność opowiadać o dinozaurach? W takim przypadku uszczęśliw je zestawem „Ucieczka tyranozaura i triceratopsa”. Klocki nawiązują do filmu Jurassic World, dlatego w pudełku znajdują się nie tylko dinozaury, ale również postać Steve’a i jego motor, a także brama tego najsłynniejszego parku na świecie. Świetna zabawa murowana!

 • Lego dla 3-latka, miłośnika superbohaterów: Laboratorium superbohaterów (10921)

  Kapitan Ameryka, Spider-Man i Iron Man – to brygada, którą kocha niemal każdy trzylatek. Jeśli przyszły obdarowany także nie może oderwać się od śledzenia przygód superbohaterów, to koniecznie obdaruj go zestawem „Laboratorium superbohaterów”. Nieskończoną zabawę gwarantują dokładne figurki postaci z filmów, a także dodatki w postaci motoru, ruchomego dźwigu czy obrotnicy z kluczem i panelem sterowania. Co ważne, zestaw można łączyć z innymi, zyskując jeszcze większe pole do zabawy.

Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata

Oczywiście Lego Duplo to również zestawy dla dziewczynek. Które z nich najbardziej ucieszą obdarowaną? Oto kilka ciekawych propozycji.
 • Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata: Zamek z Krainy Lodu (10899)

  To jeden ze wspanialszych i częściej kupowanych zestawów Lego Duplo dla dziewczynek. W pudełku znajdują się trzy figurki: Anny, Elsy oraz oczywiście Olafa oraz zabawkowy zamek ze zjeżdżalnią, stołem, krzesłem i wyposażeniem kuchennym. Co bardzo ważne, zamek można podświetlić (służy do tego specjalny klocek), dzięki czemu staje się on jeszcze bardziej wyjątkowy i magiczny. Cudowna zabawka w zasięgu ręki!

 • Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata: Podwodny zamek Arielki (10922)

  Mała dziewczynka która uwielbia oglądać przygody małej, słodkiej syrenki, z pewnością będzie zachwycona takim upominkiem. W zestawie znajdują się Arielka i Florek, a także karuzela, zjeżdżalnia, cymbałki czy zatopiony skarb – oczywiście w otwieranej skrzyni. Dzięki zabawie dziecko trenuje logiczne myślenie, ćwiczy wyobraźnię i pracuje nad motoryką małą, co szczególnie przyda się w zbliżającym się okresie przedszkolnym.

 • Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata: Urodzinowy pociąg myszek Miki i Minnie (10941)

  Fantastyczny pociąg, który nie tylko przeniesie dziecko do świata ulubionej bajki, ale przy okazji nauczy je cyferek – a to pierwszy, duży krok do umiejętności liczenia. W zestawie znajdują się Miki, Minnie, a także ich pies Pluto. Wszyscy mogą przejechać się kolorowym, dopracowanym w szczegółach pociągiem, a podróży tej będą towarzyszyły urzekające dźwięki gitary!

 • Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata: Popołudniowa herbatka u Elsy i Olafa (10920)

  Jeżeli chcesz obdarować fankę „Krainy Lodu”, ale interesuje cię prezent trochę mniejszy niż zamek z Elsą i Anną, to wybierz zestaw: „Popołudniowa herbatka u Elsy i Olafa”. W pudełku dziecko znajdzie Elsę i Olafa, krzesła oraz stół, a także domek – oczywiście wszystko w charakterystycznej kolorystyce, która przywodzi na myśl bryły lodu. Domek jest niewielki, więc dziecko może zabrać go w dowolne miejsce.

 • Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata: Przyjęcie urodzinowe Minnie (10873)

  To upominek, z którego ucieszy się każda trzylatka – wszak związany jest on z Minnie, ukochaną myszką małych dziewczynek! W zestawie znajdują się same wspaniałości: figurka Minnie, autko Minnie, kot Figaro, sala na przyjęcie (z otwieranym oknem), stół, krzesło, tort, a nawet płytka z portretem Minnie – do powieszenia na ścianie.

 • Lego Duplo dla dziewczynki 3 lata: Piekarnia (10928)

  Piekarnia to kolejny ciekawy zestaw, który często wybierany jest na prezent dla trzylatek. Znajduje się w nim nie tylko właściwy budynek piekarni, ale również fantastyczny, pudroworóżowy samochód dostawczy. Oczywiście nie brakuje dodatków, takich jak mikser planetarny, dwa ciasta czy stolik i krzesła. A wszystkiego pilnują dwie urocze pracownice piekarni.

  Pamiętaj, że ten zestaw Lego Duplo, podobnie jak wiele innych, wspiera rozwój małego dziecka – każda minuta zabawy to solidny trening wyobraźni i ćwiczenia w obszarach motoryki małej i motoryki dużej. Krótko mówiąc: naprawdę warto!

Autor: Robert Wojtaś