Data modyfikacji:

Maść majerankowa dla niemowląt

W trosce o zdrowie najmłodszych członków rodziny najlepiej jest korzystać z dobrodziejstw natury. Preparaty naturalne są zazwyczaj bardzo delikatne. Nie wykazują działania ubocznego. Dość szerokie spectrum zastosowania ma maść majerankowa dla niemowląt. Można stosować ją w kilku sytuacjach. Przykładem jest problem z katarem. Jest doskonałym zamiennikiem kropli do nosa. Sprawdź, jakie korzyści może zaoferować niepozorna i tania maść z majerankiem w roli głównej!
maść majerankowa dla niemowląt
Dziecko może przeziębiać się przez cały rok. Sezon jesienno-zimowy w sposób szczególny sprzyja łapaniu infekcji. Małe dzieci mogą przeziębiać się w domu, w żłobku, a także w czasie spaceru. Każda mama wie, że chore dziecko zazwyczaj jest płaczliwe. Najmłodsze dzieci nie powiedzą przecież, co im dolega. Tutaj rodzice muszą jak najszybciej zareagować. Umówienie wizyty u lekarza wykluczy poważniejsze sytuacje, które zagrażają zdrowiu dziecka. Samo przeziębienie można leczyć w warunkach domowych. Maść majerankowa dla noworodka może rozwiązać kilka problemów zdrowotnych.

Maść majerankowa: na co można stosować?

Majeranek najczęściej kojarzy się jako przyprawa do potraw. Warto jest poznać jego właściwości zdrowotne. Jest polecany przez fitoterapeutów jako środek przeciwzapalny. Wykazuje łagodne właściwości antybakteryjne. Działa przeciwbólowo i rozkurczowo. Wspomaga układ trawienny. Maść majerankowa na kolki jest polecana przez medycynę naturalną. Co więcej, majeranek jest pomocny w procesie gojenia się ran. Stosuje się go po ukąszeniach owadów. Wszystko to dzięki cennym składnikom: olejkom eterycznym, flawonoidom i witaminom (A, B1, B2, C, E).

Maść majerankowa: zastosowanie u małych dzieci

Apteczny preparat z majerankiem pomaga w leczeniu kataru. Wystarczy dziecku smarować zewnętrzną część nosa kilka razy dziennie. Można nałożyć maść pod nosem. Maść majerankowa na zatoki też będzie przydatna. Dziecko szybko poczuje ulgę i zdecydowanie łatwiej będzie oddychało. Maść majerankowa dla dzieci łagodzi również kaszel. Ciekawostką jest, że ten rodzaj maści daje ulgę obolałym stawom. Jej działanie można wspierać inhalacjami z użyciem olejku z majeranku. Napar z majeranku można stosować do płukania gardła. 

Ile kosztuje maść majerankowa?

Ta maść jest bardzo tania. Jest to środek, który powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce. Maść może być stosowana nie tylko u dzieci. Przyda się w każdym domu w przypadku przeziębienia lub grypy. Dostępna jest w większości aptek:

Aflofarm Maść majerankowa 10 g

 Ma bardzo delikatną konsystencję, która nawilża skórę w okolicy nosa. Wspomaga leczenie kataru. U najmłodszych dzieci użycie maści wymaga konsultacji z lekarzem;

Elissa Maść majerankowa 25 g

Ekstrakt majeranku jest połączony z wazeliną. Również do stosowania zewnętrznego;

Gemi Maść majerankowa 10 g

Zawiera wyciąg z majeranku w postaci płynnej.

Maść nie powinna być stosowana u dzieci i osób dorosłych, które mogą być uczulone na poszczególne składniki preparatu. Nie powinno się też stosować jej podczas kąpieli słonecznych. Maść może wywołać problem z nadwrażliwością na promienie słoneczne. Zbyt długie stosowanie maści może spowodować zmiany pigmentacyjne na skórze. Jeśli chodzi o majeranek, to jego przedawkowanie może generować zaburzenia układu nerwowego. Dlatego tak ważne jest, by każdy środek leczniczy był zabezpieczony przed użyciem przez dzieci. Tylko właściwe dawkowanie przynosi korzyści dla zdrowia. 

Autor: Dorota Wiśniewska