Apteczka na wakacje. Bez tego nie ruszaj się z domu.

Data:

Urlop bez niespodzianek

Wraz z nadejściem wiosny i piękną pogodą pojawiają się pierwsze urlopowe plany. Weekend na rowerach? A może wakacje nad morzem? Brzmi zachęcająco ale zwróćmy uwagę aby naszego wypoczynku nie zakłócili niewidoczni towarzysze… drobnoustroje. 

 

 

Apteczka na aktywny wyjazd

Podczas rowerowych wycieczek i pieszych wędrówek mogą zdarzyć się różne wypadki, których efekty - skaleczenia, rozbite kolana, starty naskórek zawsze należy oczyścić i odkazić. Każda, nawet pozornie niegroźna rana niesie ze sobą ryzyko zakażenia. Dlatego do plecaka na wyjazd spakujmy podręczną apteczkę z opatrunkami i środkiem do skutecznej i bezpiecznej dezynfekcji. Pamiętajmy, że nawet pęcherz na stopie może okazać się groźny, jeżeli do obuwia dostanie się ziemia lub piasek, które skolonizowane będą laseczkami tężca. – Do skutecznego odkażania skaleczeń zabierzmy ze sobą środek antybakteryjny i antywirusowy, który nie zawiera alkoholu, a więc nie podrażnia tkanek. Może to być preparat na bazie octenidyny (Octenisept 50 ml ze spryskiwaczem ), który działa szybko i bezboleśnie, przyspieszając gojenie ran. Preparat 50 ml z atomizerem z pewnością zmieści się w każdej podróżnej apteczce, torebce i w plecaku – mówi magister farmacji, Marzena Korbecka-Paczkowska.

 

Z weekendowych wycieczek znad jeziora lub z lasu możemy przywieźć niechciane pamiątki (ukąszenia owadów) lub pasażerów na gapę (kleszcze). Skutki ukąszeń złagodzimy preparatami zawierającymi wapń, środkami odczulającymi oraz antybakteryjnymi płynem na bazie octenidyny, które chłodzą i minimalizują swędzenie. Poważnym zagrożeniem dla zdrowia są kleszcze roznoszące boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu, dlatego znalezionego na ciele kleszcza musimy jak natychmiast usunąć. – Kleszcza najskuteczniej usuniemy przy pomocy specjalnych kleszczołapek, które można kupić w aptece. Miejsce ugryzienia należy dokładnie obejrzeć, by mieć pewność, że w ranie nie została np. główka pajęczaka. Ranę powinniśmy zdezynfekować środkiem antyseptycznym o szerokim spektrum działania bójczego – polecam Octenisept  - radzi farmaceutka.

 

 

Apteczka na kąpiele słoneczne 

Pierwsze promienie słońca mogą zostawić piękną opaleniznę ale mogą także skutkować oparzeniami słonecznymi. Dlatego zamiast kolejnego stroju kąpielowego, koniecznie spakujmy do torby małą apteczkę, która będzie się składać m.in. z preparatów z zawartością d-pantenolu (składnik pianek łagodzących skutki kąpieli słonecznych) i Octeniseptu – płynu antyseptycznego, który zapobiegnie zainfekowaniu miejsc po oparzeniu i doprowadzi do szybkiego zagojenia ran spowodowanych niemiłymi zdarzeniami – oparzenia przy grillu, ognisku itp..

Urlop bez niespodzianek to urlop bezpieczny, z którego przywieziemy pamiątki i wspomnienia. Warto o to zadbać, chociażby pamiętając o właściwym wyposażeniu podróżnej apteczki. Pamiętajmy, że jest ona niezbędna nawet podczas krótkiego urlopu –  bez względu na to gdzie i z kim spędzamy wolny czas.

 

 

Dowiedz się więcej na: www.oczywisciemamto.pl

Zdjęcia: materiały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Dodaj komentarz
31-7-2018
Ocena:
Ja się nie ruszam bez urofuraginum. Zawsze mi się wydawało, ze zapalenie pęcherza to taka typowo jesienna dolegliwość, że wiecie, przewieje mnie, przemarzne czy coś. Ale kilka razy z rzędu złapałam jakies bakterie w basenie i miałam infekcje i zmarnowane pół urlopu. Więcej nie ryzykuje i zawsze zabieram leki. Akurat urofuraginum jest bez recepty, więc nie ma z tym problemu.
14-5-2018
Ocena:
Przydatna rzecz