Data publikacji:

Jakie ekologiczne kosmetyki dla dzieci? 

Dbasz, chuchasz i dmuchasz. Dobierasz najlepszy zestaw witamin. Podajesz ekologiczną marchewkę. A wybierasz najtańszy supermarketowy żel do mycia ciała? Czy kiedykolwiek czytałaś, co kryje się w środku kolorowych buteleczek z kosmetykami dla dzieci, które rzekomo można stosować bezpiecznie już od pierwszego dnia życia? Producenci preparatów kosmetycznych robią dobrą minę do złej gry i… ciekawym marketingiem wygaszają czujność mam wybierających płyn do kąpieli noworodka, oliwkę do nawilżania małego ciałka i krem pod pieluchę. Zmień tok myślenia i przejdź na kosmetyki ekologiczne dla małych dzieci. Podpowiadamy, jakie ekologiczne kosmetyki dla dzieci warto stosować oraz dlaczego ekokosmetyki dla niemowląt to dobre rozwiązanie dla skóry dziecka. 

kosmetyki naturalne dla dzieci

Dlaczego warto stosować ekologiczne kosmetyki dla dzieci?

Sposób, w jaki troszczysz się o dziecko i jego ciało, to model wyjściowy do traktowania przez niego samego siebie. Skóra noworodka jest kilka razy cieńsza niż skóra dorosłego, nie ma wykształconych ani warstw naskórka, ani funkcji termoizolacyjnych. Dlatego wszelkie substancje drażniące oraz te, które wywołują alergię, przenikają przez skórę. Nie warto zatem nadużywać jakichkolwiek kosmetyków.

Do pielęgnacji skóry noworodków i niemowląt nie potrzeba wielu produktów kosmetycznych, tym bardziej emolientów, jeśli nie ma na to wyraźnego wskazania od dermatologa. Polecamy używać dobrej jakości olejów: olej ze słodkich migdałów, olej słonecznikowy, ojej jojoba, olej sezamowy, oliwa z oliwek extra virgin. 

Kosmetyki naturalne dla dzieci – zrezygnuj ze szkodliwej chemii

Do kąpieli noworodka, niemowlęcia i dziecka, które nie ukończyło trzeciego roku życia, stosuj delikatne środki myjące. Silne detergenty, popularnie używane przez producentów, wysuszają skórę, mogą nasilić objawy skórne i utrudnić gojenie się ran. Unikaj SLS, SLES, PEG, silikonów, barwników, sztucznych substancji zapachowych. Wysokiej jakości biokosmetyki dla dzieci nie zawierają tych dodatków. 

Możliwości są dwie – albo naucz się na pamięć szkodliwych nazw w łacinie i szukaj ich w składzie (INCI), albo znajdź wartościowe źródło wiedzy i posiłkuj się nim zawsze, kiedy wybierasz dla dziecka płyn do kąpieli, oliwkę do masażu czy szampon do włosów.

Ekologiczne kosmetyki dla dzieci – naturalne sposoby na zdrową skórę dziecka

Często po urodzeniu dziecka mamy zaczynają przygodę z kosmetykami naturalnymi. Początkowo dla dziecka, potem dla siebie, a wkrótce stosowanie ich chwali sobie cała rodzina. Produkty, którymi są biokosmetyki dla dzieci, cechuje delikatność, przez co są zupełnie bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. A skóra dorosłego powraca do dobrej kondycji, mocno nadszarpniętej przez stosowanie silnych detergentów, zawartych w tradycyjnych szamponach, żelach i maseczkach. 

Kosmetyki naturalne dla dzieci to takie, które chronią, natłuszczają i zabezpieczają skórę dziecka przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (deszcz, wiatr, mróz). Składniki, które zawierają dobrej jakości ekologiczne kosmetyki dla dzieci, są w pełni naturalne. Pochodzą z przebadanych, ekologicznych upraw. Tworzone są na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych. Wybieraj tylko kosmetyki naturalne dla dzieci, ze sprawdzonych źródeł. Nie warto eksperymentować na skórze najmłodszych.

To, jak dbasz o dziecko dziś, zaprocentuje dobrymi nawykami, jakie pozostaną mu na przyszłość. Ekologiczne kosmetyki dla dzieci to jeden ze sposobów na utrzymanie skóry dziecka w dobrej kondycji. 

Autorka: Ewa Doniec