Za chwilę święta - zrób rodzinną sesję fotograficzną!

Data:

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, o czym już od początku listopada przypominają nam reklamy w internecie, radiu, telewizji i na ulicach. Swoją propozycję na tę okazję mają również fotografowie – wielu z nich oferuje zorganizowanie świątecznej sesji dla najmłodszych. Myślisz o zrobieniu takiej sesji? Jeśli tak, to nie zwlekaj dłużej, bo czasu coraz mniej!

 

Sesja świąteczna to niesamowita przygoda dla całej rodzinny, ale przede wszystkim wspaniała pamiątka!

 

Nie tylko dla dzieci

Świąteczna sesja zdjęciowa może być niezłym pomysłem z kilku powodów. Po pierwsze, takie zdjęcia zawsze są świetną pamiątką. Po drugie – mogą stanowić oryginalne rozwiązanie problemu z pomysłem na prezent dla rodziny (dziadkowie z pewnością będą zauroczeni wnuczętami w świątecznej odsłonie). Udział w takiej sesji może być w dodatku świetną zabawą dla całej Waszej rodziny (kto powiedział, że nie mogą w niej wystąpić również rodzice?). 

 

Jak przygotować malucha (i siebie) do sesji świątecznej?

Po pierwsze – stroje i gadżety. Jeśli sesja będzie odbywała się w zakładzie fotograficznym, zorientuj się, czy w atelier znajdują się potrzebne ubrania i akcesoria. Jeśli fotograf w cenie usługi nie uwzględnia tych rzeczy, możesz je kupić lub, jeśli wiesz, że więcej już się raczej nie przydadzą, wypożyczyć (koszt wypożyczenia jednego stroju to około kilkudziesięciu złotych). Popytaj też znajomych rodziców – a nuż ktoś użyczy Ci niezbędnych ciuszków, dzwoneczków czy skrzydełek. 

Zastanów się nad otoczeniem – może, jeśli dopisze pogoda, dobrym pomysłem będzie wyjście ze studia? Śnieg, sanki i choinki to przecież także symbole silnie kojarzące się ze świętami.
Zadbaj też o samopoczucie dziecka – szczególnie, jeśli Twój maluszek ma jeszcze problemy z przystosowywaniem się do sytuacji, które wymagają od niego minimalnej dozy cierpliwości. Miej przy sobie przekąskę i coś do picia na wypadek, gdyby maluch zgłodniał i chciało mu się pić. Rozważ też „zatrudnienie” dodatkowego aktora w postaci ulubionej przytulanki. W końcu sesja ma być dla dziecka przede wszystkim zabawą i miłym wspomnieniem świąt.

 

Uwaga na amatorów!

Zanim zdecydujesz się na usługę konkretnego fotografa, zorientuj się, czy warto mu zaufać. Bardzo często w sieci ogłaszają się osoby, które poza tym, że posiadają aparat fotograficzny, z fotografią mają niewiele wspólnego. Jeśli chcesz skorzystać z usług zakładu fotograficznego – poczytaj opinie innych klientów i przejrzyj portfolio, które jest umieszczone na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się na tzw. wolnego strzelca, poproś go o wysłanie portfolia lub dotychczasowych prac. Pamiętaj, że nie zawsze musi Ci odpowiadać czyjaś stylistyka (mimo, że dana osoba jest uznanym fachowcem). A jeśli masz do czynienia z osobą, która fotografem jest tylko według swojej deklaracji – w przypadku zlej jakości usługi masz prawo do złożenia reklamacji.

Co Wy o tym sądzicie? A może robiliście już taką sesję? Ciekawi jesteśmy Waszych doświadczeń, dlatego zostawcie komentarz pod artykułem!

 

Zdjęcie: Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.