Data publikacji:

Waga dla niemowląt: ranking

Jeśli masz w domu malutkie dziecko albo wkrótce się ono narodzi, koniecznie zastanów się nad zakupem specjalnej wagi. Dzięki urządzeniu można regularnie sprawdzać, czy maluszek właściwie „przybiera”, co świadczy między innymi o prawidłowej pracy układu pokarmowego i wydalniczego. Jeśli nie wiesz, jaka waga niemowlęca jest warta zakupu, to mamy dla ciebie podpowiedź w postaci rankingu.
waga dla niemowląt

Waga dla niemowląt – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierając wagę dla niemowlaka, zwróć uwagę na kilka ważnych cech produktu. Po pierwsze, waga musi być bezpieczna. Oznacza to między innymi, że powinna mieć tak wyprofilowaną szalę, aby dziecko z niej nie spadło. Wskazane są również podgumowane, antypoślizgowe nóżki. Nowoczesne, bezpieczne urządzenie musi mieć odpowiednie oznaczenia: M (certyfikacja metrologiczna), CE (zgodność z normami europejskimi), a także certyfikat ISO.

Po drugie, waga dla niemowląt powinna działać z dużą precyzją. Jeśli ma ważyć maluszka o specjalnych potrzebach (np. będącego na diecie eliminacyjnej albo wcześniaka), to musi wskazywać wagę z dokładnością do 5 gramów, a najlepiej – do 1 grama.

W końcu po trzecie, dobrze byłoby, aby waga do ważenia niemowląt obliczała BMI dziecka – powinien być to zatem dokładny i nowoczesny model elektroniczny. Zasadniczo im więcej funkcji będzie posiadała waga, tym wygodniej dla rodziców niemowlęcia.

Waga dla niemowląt – ranking

Jeśli nie masz ochoty lub czasu sprawdzać, czym charakteryzuje się każda poszczególna waga dla niemowląt, to ułatw sobie zadanie i zerknij na nasz ranking najlepszych produktów. Zestawienie to powstało na podstawie częstotliwości wybierania poszczególnych produktów przez użytkowników serwisu Ceneo.pl

Esperanza Waga Bambino Ebs015

To zdecydowanie najpopularniejsza waga dla niemowląt. Jest to nowoczesny model elektroniczny, który ma funkcję HOLD (pomocną, gdy dziecko wierci się podczas ważenia) oraz funkcję tarowania – czyli odejmowania wagi samego ubranka, kocyka czy ręcznika.

Wynik pomiaru można bardzo łatwo odczytać na dużym ekranie LCD, a dokładność 0,01 kg umożliwia zauważenie nawet niewielkiego przyrostu wagi. Urządzenie informuje o wyczerpaniu baterii oraz przeciążeniu. Samo waży około 2 kilogramów.

Esperanza EBS019

Kolejny model od marki Esperanza, który w zasadzie niewiele różni się od poprzednika. Ta waga dla niemowląt również posiada duży wyświetlacz LCD, niezwykle przydatną funkcję HOLD, ponadto umożliwia tarowanie. Konstrukcja urządzenia jest tak opracowana, aby dziecko było bezpieczne w trakcie ważenia. Waga „obsługuje” maluszki ważące do 20 kilogramów. Jest zasilana dwoma bateriami i informuje, gdy te są już bliskie wyczerpania.

BabyOno Waga 612

Ceniona przez rodziców waga do ważenia niemowląt, używana zarówno do monitorowania wagi dzieci urodzonych o czasie, jak i wcześniaków. Umożliwia ważenie dziecka do momentu, w którym osiągnie ono wagę 20 kilogramów. Waga ma kształt zapewniający dziecku bezpieczeństwo w trakcie ważenia.

Posiada funkcję tarowania, automatycznej blokady wyniku ważenia oraz pamięć ostatniego pomiaru. Urządzenie wskazuje wynik z dokładnością do 0,01 kg, który można odczytać na dużym ekranie LCD. To jeden z lepszych tego typu produktów na rynku.

Esperanza Waga Dziecięca El Nino EBS017

Kolejna waga do ważenia niemowląt od marki Esperanza. To bardzo nowoczesny, elektroniczny model, który gwarantuje najwyższą jakość pomiaru i wysokie bezpieczeństwo.

Waga ma duży wyświetlacz, na którym pojawiają się wyniki w przedziale 0,01 kg (dzieci o wadze do 20 kilogramów) lub 0,05 kg (w trybie pracy od 20,05 kg do 100 kg). Szala zrobiona jest ze szkła hartowanego o grubości 6 mm. Waga ma funkcje tarowania, wstrzymania (HOLD), niskiego naładowania baterii oraz przeciążenia. Podsumowując – jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu.

BabyOno Waga Elektroniczna Dla Niemowląt 291

To nowoczesna waga dla niemowląt i dzieci. Urządzenie posiada dwie tace. Jedna służy do pomiaru niemowląt (maksymalne obciążenie to 20 kilogramów), druga do pomiaru wagi starszych dzieci (do 50 kilogramów).

Model ten posiada wiele nowoczesnych funkcji. Zapamiętuje ostatni pomiar, umożliwia zważenie dziecka, które się porusza (funkcja HOLD) oraz odjęcie wagi ubrania czy ręcznika, na którym leży niemowlę. Podziałka 0,01 kg umożliwia uzyskanie bardzo dokładnych wyników, dzięki czemu rodzice zyskują rzetelny obraz przyrostu lub spadku wagi.

Mebby Primi Pesi Waga dla noworodków i niemowląt

Bardzo wygodna, nowoczesna waga dla niemowląt od marki MEDEL. Posiada funkcję stabilizacji, jest bardzo dokładna (ma podziałkę 0,05 kg), cyfrowy wyświetlacz, umożliwia również tarowanie. Jako jedno z nielicznych urządzeń tego typu ma funkcję AUTO HOLD (umożliwiającą tymczasowe zapisanie wagi w momencie, gdy dziecko jest spokojne) oraz funkcję MECHANICAL HOLD – do pomiaru w trakcie ruchu.

Waga zapewnia dziecku bezpieczeństwo dzięki specjalnie wyprofilowanej powierzchni oraz gumowym, antypoślizgowym nóżkom. Duży ekran LCD zapewnia łatwy odczyt.

Mebby Waga Elektroniczna Baby&Child

Pediatryczna waga dla niemowląt i dzieci, która od lat cieszy się fantastycznymi opiniami. Posiada przyjemną matę frotte, dzięki której niemowlę nie odczuwa dyskomfortu związanego z kontaktem z chłodną powierzchnią. Szalkę można bardzo łatwo zdemontować, dzięki czemu staje się ona dopasowana do kontroli wagi starszych dzieci.

Urządzenie wskazuje wynik z dokładnością do 5 g, posiada funkcję HOLD, opcję tarowania oraz bardzo duży i czytelny wyświetlacz LED. Maksymalne obciążenie wagi to 20 kilogramów.
Autorka: Katarzyna Wendzonka