Data modyfikacji:

Jakie gadżety dla ciężarnej?

Gdy tylko dowiadujesz się, że bliska ci znajoma czy przyjaciółka zachodzi w ciążę, instynktownie obdarowujesz ją kolorowymi śpioszkami, kocami do kołyski i grającymi zabawkami, które mają umilić sen niemowlęcia. Okres ciąży to jednak czas wyjątkowy przede wszystkim dla przyszłej mamy. To jej potrzeby powinny znaleźć się w centrum zainteresowania. Podpowiadamy, na jakie gadżety dla ciężarnej warto zwrócić uwagę, poszukując dla przyszłej mamy prezentu na baby shower, urodziny czy Gwiazdkę.
gadżety dla ciężarnej
Poduszka do spania jest upominkiem dla ciężarnej, który przyszła mama doceni szczególnie w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Na tym etapie powiększający się brzuch naciska na aortę i żyłę główną dolną. Może do wywoływać m.in. zawroty głowy. Właśnie dlatego najbezpieczniejsze jest przyjmowanie podczas odpoczynku pozycji bocznej.

Komfort leżenia zapewni wówczas specjalna poduszka. Jeśli chcesz kupić idealny prezent dla ciężarnej – wybierz poduszkę do spania w kształcie litery C lub U. Dzięki niej plecy i brzuch przyszłej mamy zyskają odpowiednie podparcie, co wpłynie na jakość jej snu i odpoczynku.

Adapter do pasów bezpieczeństwa w samochodzie

Polskie przepisy nie nakładają na kobiety będące w widocznej ciąży obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie. Zwiększa to jednak zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno przyszłej mamy, jak i jej nienarodzonego dziecka. Ponieważ kobiety w tym szczególnym czasie potrzebują komfortu podczas podróży, stąd niekwestionowanym hitem wśród gadżetów ciążowych jest od kilku lat adapter do pasów bezpieczeństwa.
Pozwala on zmienić przebieg pasa w części biodrowej, dzięki czemu nie naciska na brzuch. Taki prezent dla ciężarnej nie tylko zapewni jej większy komfort podróżowania, ale również zapewni bezpieczeństwo w razie wypadku.

Ciążowy pas podtrzymujący

Ciąża to czas wyzwań dla kręgosłupa. Wraz z rozwojem dziecka i powiększaniem się brzucha zmienia się środek ciężkości i odcinek lędźwiowy zostaje nadmiernie obciążony. Może to wywoływać ból, który nie zawsze udaje się zredukować dzięki ćwiczeniom.

Jeśli chcesz przynieść ulgę przyszłej mamie – spośród gadżetów dla ciężarnych wybierz pas podtrzymujący, który zmniejszy nacisk brzucha na lędźwie i miednicę, tym samym poprawiając komfort codziennego funkcjonowania i poruszania się.

Detektor tętna płodu dziecka

Tętno dziecka można usłyszeć po raz pierwszy około siódmego tygodnia ciąży podczas badania USG. Dźwięk szybkich i rytmicznych uderzeń serca jest dla wielu mam pierwszą realną formą komunikacji z maluchem i dowodem tego, że rozwija się prawidłowo.

Jeśli chcesz kupić coś dla przyszłej mamy i dostarczyć jej przy tym wielu wzruszeń – domowy detektor tętna płodu będzie idealnym wyborem.

Audio zestaw dla ciężarnej i jej dziecka

Dziecko w łonie matki zaczyna reagować na dźwięki około czwartego miesiąca ciąży. Muzyka o niskiej częstotliwości (np. utwory Bacha) działa na nie uspokajająco, dzięki czemu lepiej się rozwija.

Dobrym pomysłem na prezent dla mamy z klasą, która lubi słuchać kompozycji twórców klasycznych, będzie zestaw audio dla ciężarnej i jej nienarodzonego dziecka.

Sprzęt jest wyposażony w dwa zestawy słuchawek. Jeden z nich przeznaczony jest dla przyszłej mamy, a drugi zostaje nałożony na brzuch lub do niego przyklejony. Dzięki temu również maluch może wsłuchiwać się w rytm melodii

Co na prezent dla ciężarnej – leżącej?

Nie każda ciąża przebiega w sposób fizjologiczny. Niektóre mamy zmuszone są od pierwszych tygodni do oszczędzania sił lub wręcz długotrwałego pobytu w szpitalu. Aby umilić przyszłej mamie trudny czas oczekiwania na pojawienie się dziecka – warto podarować jej czytnik e-booków. Jeśli jednak czytanie książek jej nie odpręża – rozważ zakup śmiesznego prezentu dla ciężarnej. Może być to termofor z zabawnym nadrukiem, który ukoi ból kręgosłupa i nóg, albo ciepłe kapcie z żarówką LED, która oświetli drogę nocą podczas częstych wypraw do toalety w trzecim trymestrze ciąży.
Autorka: Katarzyna Grzyś-Kurka