Data publikacji:

Ranking pasów poporodowych

Ciąża i poród to spory wysiłek dla ciała kobiety oraz okres wielu zmian. Powrót do dawnej sylwetki, dobrego samopoczucia oraz sprawności zajmuje trochę czasu. Na szczęście, w dzisiejszych czasach kobiety mogą korzystać z szeregu akcesoriów, które ułatwiają i usprawniają proces dojścia do formy. Jednym z nich jest pas poporodowy. Na rynku możemy znaleźć bardzo szeroką ofertę tego typu pasów. Nasz ranking pozwoli ci znaleźć idealny pas poporodowy dla siebie.
pas poporodowy
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest pas poporodowy brzuszny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to akcesorium medyczne, które wykorzystuje się po porodzie. Posiada on postać elastycznego pasa zapinanego w talii na rzepy, klamerki lub napy. Pas opinający sylwetkę sprawia, że tkanki brzucha są motywowane do powrotu do swojego pierwotnego stanu. Założenie pasa poporodowego sprawia również, że kobieta w okresie połogu może od razu poczuć się szczuplejsza i bardziej atrakcyjna, ponieważ pas ten doskonale modeluje sylwetkę.

W jakim celu stosuje się pas poporodowy?

Wiele pań decyduje się na pas poporodowy ze względów estetycznych, po to, by zadbać o swoje poczucie atrakcyjności. Warto jednak mieć świadomość, że gadżet ten zaprojektowany jest w celu pomocy przy wzmacnianiu mięśni brzucha w okresie połogu oraz po nim. Pas poporodowy zwiększa bezpieczeństwo wykonywanych czynności i ćwiczeń. Może również pomóc nam w zabezpieczeniu rany po cesarskim cięciu. Kluczowe znaczenie ma odpowiednie noszenie pasa oraz połączenie go z umiarkowaną, zaleconą nam np. przez fizjoterapeutę aktywnością.

Jak nosić pas poporodowy?

Aby pas poporodowy był skuteczny w działaniu, a jednocześnie bezpieczny dla młodej mamy, kluczowe znaczenie ma odpowiednie jego noszenie. Przede wszystkim chęć noszenia go warto skonsultować z lekarzem. Nie powinno robić się tego wcześniej niż dwa tygodnie po porodzie naturalnym. W przypadku cesarki czas ten jest jeszcze dłuższy. Zbyt szybkie założenie pasa poporodowego może doprowadzić do bólu oraz zakłócić obkurczanie się macicy. Ważne jest również to, aby nie nosić pasa dłużej niż przez kilka godzin dziennie – pod żadnym pozorem nie należy zakładać go na całą dobę. Noszenie pasa poporodowego koniecznie należy połączyć z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha. Informację o tym, jak bezpiecznie ćwiczyć, możemy otrzymać od lekarza lub fizjoterapeuty.

Zalety i wady pasów poporodowych

Wiele kobiet po narodzinach dziecka chce jak najszybciej wrócić do formy i cieszyć się dawną sylwetką oraz sprawnością fizyczną. Dla nich wszystkich pas poporodowy jest idealnym rozwiązaniem. Ma on bowiem wiele zalet. Przede wszystkim utrzymuje mięśnie, tkankę tłuszczową oraz skórę w odpowiednim położeniu, przyspieszając proces wzmacniania rozciągniętych powłok brzusznych i ich regenerację. Poza tym pas może również ułatwić wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha.

Przyczynia się pośrednio do zmniejszenia widoczności rozstępów, sprawiając, że skóra szybciej się obkurcza. Nieoceniony jest również pas poporodowy po cesarce. Jego noszenie zmniejsza ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej. Łagodzi także dolegliwości bólowe. Ponadto pas utrzymuje prawidłową postawę ciała, odciążając mięśnie kręgosłupa, oraz ułatwia przyjęcie odpowiedniej pozycji podczas karmienia piersią.

Warto jednak mieć świadomość, że sam pas to za mało, by dojść do formy, a noszony zbyt długo lub w nieodpowiedni sposób może mieć wady, które warto brać pod uwagę. Przede wszystkim, jeśli nie połączymy noszenia pasa z ćwiczeniami, mięśnie brzucha zamiast się wzmocnić mogą jeszcze bardziej ulec osłabieniu. Noszenie pasa może być również niekomfortowe, utrudniać oddychanie lub przyczyniać się do powstawania obrzęków lub otarć. Dzieje się tak jednak jedynie w przypadku zbyt mocnego zapinania pasa.

Pasy poporodowe – ranking. Poznaj nasze propozycje

Oferta pasów poporodowych dostępnych w sklepach jest naprawdę szeroka i różnorodna. Dlatego też panie często nie wiedzą, na który model zdecydować się, by zapewnić sobie piękny wygląd, a jednocześnie odpowiednie zabezpieczenie mięśni brzucha i kręgosłupa. Dlatego też przygotowaliśmy ranking pasów poporodowych, w którym to znajdziesz modele godne uwagi oraz najważniejsze informacje na ich temat. Powyżej możecie zobaczyć, które pasy poporodowe cieszą się największą popularnością. Poniżej wskazujemy kilka modeli, które zdecydowaliśmy się szerzej opisać.

Pierwszym modelem, który warto przedstawić, jest bez wątpienia poporodowy pas wyszczuplający CARRIWELL. Wykonany z organicznej bawełny zapewnia maksymalny komfort noszenia. Zapinany na rzepy, posiada regulację pasa, dzięki czemu pozwala powoli pracować nad poprawą sylwetki.

Ciekawym pasem, który dostępny jest w dobrej cenie, jest bez wątpienia model Babyono 511. To modelowany pas brzuszny, który może być stosowany również po operacji cesarskiego cięcia, ponieważ doskonale zabezpiecza również dolną część brzucha. Zapinany na rzepy, wykonany został z poliamidu, lateksu oraz bawełny.

Trzecią propozycją w jest pas PANI TERESA PT 0104. W jego składzie również znajdziemy poliamid oraz bawełnę. Jest to pas wciągany przez nogi, dlatego też kluczowe znaczenie ma wybranie odpowiedniego rozmiaru. Doskonale sprawdza się zarówno przy porodach fizjologicznych, jak i operacyjnych. Jest elastyczny, umożliwia więc wykonywanie ćwiczeń fizycznych, jednocześnie zwiększając ich bezpieczeństwo.

Podsumowując, dobrze dobrany pas poporodowy, wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz noszony zgodnie z zaleceniami, może być niezawodną pomocą w dojściu do formy po ciąży. Co więcej, sprawia również, że kobieta może czuć się pewnie i atrakcyjnie. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najlepszy pas nie zastąpi wzmacniających ćwiczeń, które mają kluczowe znaczenie w odzyskaniu dawnej sylwetki.
Autorka: Kamila Łońska-Kępa