Bezpieczne SPA w ciąży

Data:

Ciało kobiet ciężarnych wymaga wyjątkowej pielęgnacji, dlatego będąc w stanie błogosławionym nie rezygnujmy z wizyt w SPA. Jeśli nie robiłyśmy tego przed ciążą, przyjrzyjmy się bliżej ofertom ośrodków w naszej okolicy, bo nie ma lepszego sposobu na relaks dla duszy i ciała!

 

czy spa w ciąży jest bezpieczne?

 

Zasady korzystania ze SPA dla ciężarnych

Najlepszym okresem na zabiegi SPA jest drugi trymestr ciąży. W pierwszym kształtują się najważniejsze organy dziecka, poza tym kobieta może mieć mdłości. Natomiast w trzecim trymestrze przyszła mama musi szczególnie na siebie uważać ze względu na ryzyko przedwczesnego porodu. Druga sprawa to rozmowa z lekarzem prowadzącym ciążę – jeśli chcemy się zdecydować na jakiś zabieg, nawet polecany przez ośrodek jako specjalnie przygotowany dla kobiet w ciąży, skonsultujmy to z naszym ginekologiem.

 

Weekend SPA

Doskonałym pomysłem jest wyjazd z partnerem na weekend do ośrodka SPA. W cenę pakietu wchodzą wówczas 1-2 noclegi dla dwojga, wyżywienie i zabiegi przygotowane specjalnie dla ciężarnych. Weekendowe pakiety dla przyszłych mam to koszt od ok. 1200 zł (w cenie osoba towarzysząca).

 

Zabiegi SPA dla kobiet w ciąży

Na zabiegi można również chodzić w swoim mieście. Przy wyborze ośrodka zwróćmy uwagę, czy ma w ofercie zabiegi dla ciężarnych i zapytajmy, czy sprzęt dostosowany jest do potrzeb kobiet w stanie błogosławionym (m.in. specjalnie wyprofilowane fotele).  Oto, czego możemy się spodziewać, jeśli chodzi o ofertę:

1.    Masaż połączony z aromaterapią (masaż częściowy ciała od ok. 60 zł)
Kobieta w ciąży może spokojnie poddać się zabiegom relaksującym i nawilżającymi z wykorzystaniem delikatnej aromaterapii. Poprawią one nie tylko wygląd skóry, ale także samopoczucie, a także będą doskonałym lekarstwem na obolałe plecy i ramiona.

2.    Masaż stóp (ok. 60 zł)
Świetny na obolałe i często spuchnięte nogi.

3.    Manicure i pedicure (podstawowy manicure 50 zł, pedicure podstawowy 80 zł)
Przyszła mama może także wybrać się na manicure i pedicure, upewniając się, czy ośrodek nie stosuje produktów z acetonem, formaldehydem i toluenem, które w okresie ciąży mogą mieć działanie szkodliwe.

4.    Basen (od ok. 10 zł za godzinę)
Jeśli zdecydujemy się na cały weekend w ośrodku SPA, ciężarna powinna jak najwięcej korzystać z basenu - pływanie ma zbawienny wpływ na bóle kręgosłupa. Warto zapisać się także na zajęcia w swoim mieście i regularnie relaksować się w wodzie.

 

Zabiegi SPA zakazane dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy nie mogą poddawać się zabiegom, które wykorzystują działanie prądu, ciepła lub podciśnienie. Łaźnie, sauny czy solarium będą musiały poczekać, to samo dotyczy jacuzzi i wszelkich kapsuł rozgrzewających skórę. Należy także uważać z maskami do ciała - substancje wchłaniają się w skórę i mogą dostać się do krwiobiegu, a nie jest to korzystne dla dziecka, np. jod z masek algowych czy kofeina z masek kawowych. Zabiegi liftingujące i przeciwzmarszczkowe wykonywane są za pomocą preparatów o wysokim stężeniu witaminy A, co może spowodować wady płodu, dlatego lepiej ich także unikać.

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
7-3-2019
Ocena:
Dobrze, że piszecie o tym, co można, a co nie. Wiele kobiet rezygnuje z przyjemności takich jak weekend spa, gdyż boją się, że zaszkodzi to dziecku, a przecież poprzez relaks możemy mu tylko pomóc się fajnie w brzuszku rozwijać. My z mężem planujemy wyjazd do Primavery na masaże i wiem, że obsługa dopasuje się do mojej sytuacji. ;) . To nie pierwsza nasza wizyta i mam do nich zaufanie.
7-3-2019
Ocena:
fajne pomysły
15-11-2018
Ocena:
Przydatne informacje, bo wlaśnie miałam szukać jakiejś oferty spa, a jestem w 3 miesiącu ciąży :)
1-10-2015
Ocena:
moje spa to plotki z przyjaciolkami, wylegiwanie sie na supermami poduszce jak c literka, naturalna maseczka na twarzy i spokojna muzyka
1-10-2015
Ocena:
moje spa to plotki z przyjaciolkami, wylegiwanie sie na supermami poduszce jak c literka, naturalna maseczka na twarzy i spokojna muzyka