Seks rodziców - przyłapani przez dziecko

Data:

Nieważne jak dyskretni jesteście – małe oczy i uszy mogą widzieć i słyszeć to, co wolelibyście zachować dla siebie. Przyłapani na gorącym uczynku, możecie poczuć się zażenowani, a wytłumaczenie maluchowi całego zajścia i rozmowa o seksie mogą się dla Was okazać emocjonalnie kłopotliwe.

 

Seks - przyłapani przez dziecko

 

Co zatem zrobić, jeśli w trakcie erotycznego uniesienia, do pokoju wejdzie dziecko. Jak się zachować i co powiedzieć? Odpowiedź na to pytanie okazuje się prostsza, niż mogłoby się wam wydawać.

 

Rozmowa o seksie

Zacznijmy od tego, że seks rodziców jest naturalną czynnością życiową, która pozwala nie tylko zaspokoić Wasze instynktowne popędy, ale też odczuć istniejącą między Wami bliskość. Robienie z igły wideł - okazanie strachu, zażenowania czy chowanie się pod kołdrę – z pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wasze zachowanie może bowiem wpłynąć na to, jak Wasz maluch będzie postrzegał stosunek seksualny do końca swojego życia. Nie bójcie się, nie denerwujcie i nie krzyczcie na niego. Kochanie się nie jest przecież niczym złym.

 

O ile starsze dzieci na widok rodziców na golasa najprawdopodobniej zareagują oszczędnym „o fuj!” i wrócą do swojego pokoju, młodsze – nieco bardziej zaabsorbowane czynnością rodziców – mogą krążyć po pokoju, starając się odkryć co się dzieje, nawet bezpośrednio o to pytając. Jeśli tak się stanie, zapytajcie swojego malucha czy czegoś nie potrzebuje, czy może ma problem z zaśnięciem, lub chce by przez chwilę mu potowarzyszyć. Jeśli wygląda na zmartwionego, niech oboje lub jedno z was odprowadzi go do swego pokoju zapewniając, że wszystko jest w porządku i nikt ze sobą nie „walczy”.

 

Kilka słów o seksie rodziców

Jeżeli nazajutrz dziecko zapyta o to, co działo się w nocy, bądźcie z nim szczerzy i wytłumaczcie mu, że w taki sposób mama i tata okazują sobie miłość, a dzięki wzajemnej miłości, wszyscy mogą czuć się bezpiecznie i nikomu nic nie grozi. Zainicjowanie rozmowy o seksie rodziców nie jest niczym złym. Charakter tego, w jaki sposób przedstawicie dziecku sprawy seksu, z którym przecież samo kiedyś będzie mieć do czynienia, leży całkowicie w Waszych rękach. Oczywiście, o wiele łatwiej byłoby zignorować całe zajście – nie jest to jednak wskazane. Miejcie na uwadze, że to w jaki sposób podejdziecie do tematu, w przyszłości będzie miało niebagatelny wpływ na dojrzałość emocjonalną waszej pociechy.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Doreen Salcher All right reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
14-5-2018
Ocena:
Zdarza się ;)