Fryzury intymne

Data:

Depilacja brazylijska? Gwiazdka, pasek, serce, a może trójkącik? Polki coraz częściej korzystają z pomocy profesjonalistów i nie tylko depilują okolice bikini ale także nadają swoim włosom łonowym naprawdę fantazyjne kształty. Co prawda strzyżenie oraz koloryzacja miejsc intymnych nie jest u nas jeszcze tak popularna jak w zachodniej części Europy, ale kto wie co będzie za rok, dwa. Może to tylko kwestia czasu. Jak to wygląda i na jaką fryzurę możemy się zdecydować?

 

fryzury intymne

fot. Unsplash.com

Fryzury intymne - jak to się zaczęło?

Jak to się właściwie wszystko zaczęło? Przycinanie włosków w miejscach intymnych wcale nie jest wymysłem naszych czasów. Już Starożytni Egipcjanie usuwali każdy włos ze swojego ciała, również "tam". Włosków intymnych pozbywały się także Starożytne Rzymianki. Praktyki takie znane są także w Indiach. Panie poddawały się całościowej depilacji szczególnie w przeddzień ślubu ;-) Średniowiecze zrobiło zdecydowanie krok w tył, bo po prostu zakryło co trzeba i o depilacji zapomniało. Dopiero XVIII w. powróciła moda na brak owłosienia. Z kolei farbowanie to choćby pomysł Marylin Monroe. Jeśli wierzyć pewnym osobom, farbowała nie tylko włosy na głowie.

 

Kolorowa fryzura na dole stała się popularna na szeroką skalę całkiem niedawno. To wymysł ostatnich kilku lat. Włoszka Nancy Jarecki wpadła na fantastyczny pomysł. Prowadząc w Rzymie salon fryzjerski zauważyła, że bardzo wiele pań prosi o spakowanie im odrobiny farby do włosów na wynos. Jedna z nich przyznała, że koloryzuje nią włosy łonowe. Na odpowiedź Nancy nie było trzeba długo czekać. Wprowadziła na rynek farby do miejsc intymnych dla pań - Betty. Obecnie swoją ofertę poszerzyła o preparaty do koloryzacji dla mężczyzn, odżywki, ozdoby oraz produkty do stylizacji niesfornych, łonowych loczków.

 

Najpierw depilacja miejsc intymnych

Dziś, podążając za modą z Włoch, fryzurę możemy stworzyć nie tylko na głowie, ale także tam na dole. Oczywiście przed koloryzacją powinniśmy nadać włoskom odpowiedni kształt. Jak zapewne wiecie depilacja miejsc intymnych można wykonać na różne sposoby. Najczęściej stosuje się depilację trwale laserem IPL+RF, woskiem lub pastą cukrową. Ostatnie dwie, nie należy do najprzyjemniejszych. Każda z nas ma inny poziom wrażliwości na ból i odczucia towarzyszące depilacji są w tym przypadku bardzo indywidualne. Jedne panie krzyczą z bólu, podczas gdy inne w ogóle się nie skarżą. Jednakże wszystkie są zgodne, że pierwszy raz jest najgorszy. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na ból możesz użyć maszynki do kolenia lub kremu do depilacji. Czy są lepsze? Na pewno jest to metoda bezbolesna, ale są też minusy. Włoski odrosną szybciej, niż przy depilacji a w niektórych przypadkach zarówno krem jak i golenie mogą wywołać podrażnienia delikatnej skóry.

 

Sposoby depilacji intymnej

 

 • Depilacja francuska – włoski usuwane są tylko z linii bikini oraz pachwin
 • Depilacja brazylijska - włoski usuwane są z wzgórka łonowego (do określonego kształtu), warg sromowych oraz z pomiędzy pośladków
 • Depilacja hollywoodzka – depilacja całkowita

 

Pamiętaj! Włosy łonowe nie są całkowicie zbędne dla naszego organizmu, gdyby tak było już dawno byśmy ich nie mieli. Jeśli chcesz zgłębić temat, sprawdź dlaczego mamy owłosienie łonowe.

 

Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny?

Mówiliśmy już o bólu. Przy wykonaniu fryzury intymnej odczuwany dyskomfort jest porównywalny, jak przy standardowej depilacji woskiem, ze względu na to, że najczęściej woskiem wyrywane są włoski, które mają zostać usunięte. Zabieg trwa ok. 1 godziny (w zależności od tego czy włoski będą kolorowane czy nie). Jeśli zdecydujemy się na zrobienie fryzury intymnej musimy pamiętać aby pozwolić włoskom urosnąć na co najmniej 1 cm.

 

Jeśli stworzenie fryzury intymnej postanowimy zlecić styliście od fryzur intymnych (tak, tak - istnieje taki zawód!), musimy liczyć się z kosztami. Depilacja woskiem to wydatek rzędu 50-100 zł. Włosy łonowe możemy poddać koloryzacji już od 60 zł, a fantazyjna fryzurka będzie nas kosztowała około 100 - 150 zł. Depilacja miejsc intymnych pozwala zapomnieć o włoskach na około 2-3 tygodnie. Najczęściej panie wybierają tak zwaną depilację bikini, która nie jest zbyt ekstrawagancka, a daje estetyczny wygląd miejscom intymnym. Jeśli chodzi o wzory najpopularniejsze są te proste typu serduszko, litera V, czy też trochę bardziej skomplikowane, jak króliczek Playboya.

 

  Golenie włosów łonowych - najpopularniejsze wzory

  Fryzury intymne damskie mogą przyjmować przeróżne kształty a także kolory. Poniżej możecie zobaczyć najczęściej wybierane wzory:

   

  Wzory fryzur intymnych i okolic bikinii

   

  Na serwisie youtube.pl dużą popularnością cieszą się filmy instruktażowe, pokazujące jak wykonać zabieg w domu. To na pewno dobra opcja szczególnie dla tych osób, które chcą na początek spróbować same lub nie czują się komfortowo aby o taką usługę poprosić w salonie. Coraz bardziej modne, oprócz nadawania kształtu, jest również u nas jest malowanie włosów i kolczykowanie warg sromowych. To ostatnie jest jednak bolesne.

   

  Depilacja bikini nie dla każdego!

  Niestety nie każdy może skorzystać i stylizować swój "busz". Depilacji okolic intymnych nie jest wskazana w następujących przypadkach:

  • choroby skóry w obrębie okolic intymnych np. łuszczyca,
  • podrażnienia oraz rany okolic intymnych,
  • uczulenie na preparaty do depilacji,
  • zaawansowana ciąża,
  • zbyt rzadkie owłosienie w tym miejscu.

   

  A zatem, jeśli jedno z powyższych dotyczy nas pozostaje nam polubić swój naturalny "look", ewentualnie delikatnie przycinać nadmiar włosków. Póki co Polki decydują się na fantazyjne fryzury okolic intymnych okazjonalnie: przed ślubem, podróżą poślubną lub walentynkami. Zainteresowanie depilacją miejsc intymnych zwiększa się także w sezonie letnim. Opalone ciało, modne bikini i oryginalna fryzurka pod nim. To jest to, co tygryski lubią najbardziej. A jako ciekawostkę powiem Wam, że również panowie mają swoje wzory intymne i również mogą poddać się zabiegowi.

  Polecane artykuły
  Komentarze
  Dodaj komentarz
  17-8-2018
  Ocena:
  Bardzo interesujace informacje. Moze bym sobie nie koniecznie farbowala wlosow lonowych, ale golenie lub depilacja sa dla mnie jakas czescia higieny intymnej.
  4-8-2018
  Ocena:
  Golenie włosów łonowych jest bezsensowne, zboczone i antyseksualne. Wygolone krocze wygląda śmiesznie jak u noworodka. Mój chłopak uwielbia moje włosy łonowe.
  21-4-2017
  Ocena:
  Nie przesadzam z goleniem ale staram się aby fryzura była krótka, stosuje zwykła maszynkę, którą często wymieniam. Po zabiegu skórę smaruje oliwką a wargi sromowe provag żelem, który nawilża i łagodzi podrażnienia. Kiedyś gin powiedział mi że włosy łonowe są potrzebne bo chronią przed wnikaniem patogennej mikroflory, więc nie warto ich wszystkich usuwać.
  21-8-2015
  Ocena:
  gdzie można wykonać takie fryzury intymne?