Szybkie przekąski - bomby kaloryczne

Data:

Sięgamy po nie w chwili gdy dopada nas mały głód. Wyglądają niewinnie, są smaczne i dostępne na wyciągnięcie ręki. Choć powinniśmy unikać ich jak ognia to nie możemy się im oprzeć. Szybkie przekąski (bo o nich mowa) to prawdziwe bomby kaloryczne, które kuszą niczym zakazany owoc.

 

przekąski tabela kalorii

 

Tabela kalorii - czym zastąpić kaloryczne przekąski?

Poniżej zamieściliśmy listę najpopularniejszych przekąsek, których (jeśli chcemy zachować szczupłą sylwetkę) powinniśmy się wystrzegać. Prócz negatywnego wpływu na naszą figurę, ich spożywanie może odbić się źle na kondycji zdrowia. Tego typu przekąski bogate są w niezdrowe tłuszcze trans, węglowodany oraz cukry. Warto zastanowić się nad konsekwencjami dla naszego organizmu i sięgnąć po zdrowe, niskokaloryczne owoce oraz warzywa. Wystarczy na przykład, przed wieczornym seansem filmowym, zamiast chipsów i popcornu, przygotować miskę pokrojonej w paski marchewki, ogórka, czy czarnych oliwek.

Po latach nasz organizm na pewno odwdzięczy się nam zdrowym wyglądem i witalnością. Więc zanim kolejny raz sięgniemy po hamburgera, ciastko, czy inną szybką przekąskę może warto się zastanowić czy nie lepiej przegryźć ogórka?

 

Czym zastąpić niezdrowe, szybkie i wysoko kaloryczne przekąski? Lista zdrowych produktów

 

Zdjęcie: Fotolia by © Imagery Majestic All rights reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
29-7-2019
Ocena:
To samo tyczy się dzieci! zamiast frytek czy słodyczy można podać ciasteczka albo chrupki z Holle na przykład (są bez cukru i soli a mają super smak), zamiast gazowanego napoju wodę albo sok 100%, zamiast czipsów jakiś owoc...