Dlaczego szukamy księcia z bajki?

Data:

Jak powinien wyglądać i jaki powinien być idealny facet? Niemal każda kobieta na to pytanie posiada już swoją odpowiedź. Dobrze, gdyby był wysoki, a może nie ma to większego znaczenia? Blondyn, a może brunet? Marzyciel, a może twardo stąpający po ziemi?

książę z bajki

Niezależnie od tego, czym kierujemy się w wyborze właściwego dla nas mężczyzny, chcemy by jak najbardziej odpowiadał naszemu ideałowi. Uważamy, że skoro już znajdziemy to, czego szukamy, niczego więcej nie będzie nam brakować. Czy jednak taki mężczyzna idealny istnieje?

 

Książę z bajki

Cóż – znalezienie mężczyzny idealnego nie jest łatwe – zwłaszcza, że dobrze wiemy, iż książę z bajki nie istnieje… Więcej na ten temat mają do powiedzenia kobiety, które uznają, że wszystkie lub co najmniej większość ich związków kończyło się fiaskiem. Dlaczego? Może dlatego, że szukały niewłaściwego typu faceta, w niewłaściwych miejscach? Mężczyzna z grubym portfelem, w markowych jeansach i zapiętym na nadgarstku Rolexem niekoniecznie okazuje się być najlepszym kandydatem do nawiązania z nim długoterminowej relacji. Może więc, aby znaleźć idealnego faceta, powinnyśmy zmienić nieco to, czego szukamy?

 

Nie oceniaj książki po okładce

Ta zasada ma zastosowanie nie tylko do książek, ale jak się okazuje, także do wyboru właściwego mężczyzny. Facet, który spędza więcej czasu na układaniu swojej fryzury niż Ty, nie będzie go miał, by spędzić go z Tobą. Poza tym, czy rzeczywiście chcesz konkurować z nim o lustro?

 

Nie szata zdobi człowieka?

Według badań amerykańskich uczonych, ta sentencja akurat nie znajduje odzwierciedlenia w budowaniu długotrwałych relacji. Wynika z nich bowiem, że mężczyźni, którzy preferują konserwatywny ubiór, prawdopodobnie są lepiej wykształceni i mają bardziej stabilną pracę. Jeśli jesteś gotowa na ustatkowanie się, facet w garniturze i krawacie powinien ci to zagwarantować.

 

Gdzie szukać idealnego mężczyzny?

Jeśli większość mężczyzn, których do tej pory poznałaś, spotkałaś w barach lub klubach nocnych, pewnie już wiesz, czego oni (w przeciwieństwie do ciebie) szukają. Zmień trop – lubisz czytać książki? – co jeśli w księgarni lub bibliotece czeka ten jedyny? A może czai się gdzieś na rogu galerii, czekając na kogoś, kto tak jak on, potrafi docenić piękno współczesnej sztuki?

Tak naprawdę nie ma sprawdzonego sposobu na to, byś z księciem z bajki u boku wnet stanęła przed ołtarzem. Nie ma też ustalonych miejsc, w których tacy mężczyźni bywają. Nosimy w sobie pewne archetypy, doświadczenia i obrazy, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na to, kto się nam podoba, a kto nie. Często zresztą zdarza się tak, że nasz wybranek w ogóle nie odpowiada wyśnionemu ideałowi, a mimo wszystko okazuje się, że nie ma na świecie nikogo, kto w jakimkolwiek stopniu mógłby mu dorównać. Posiada za to pewną szczególną zaletę – jest nasz i jest prawdziwy.

 

Zdjęcie: Fotolia by © IKO All right reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
18-10-2018
Ocena:
Wymagania trzeba miec, ale nalezy pamietac, ze jesteśmy tylko ludźmi i nikt nie jest i nie bedzie idealny.