Ciekawostki na dzień babci, ile lat ma najmłodsza babcia?

Data:

Mama, a może jednak babcia? Naszemu pokoleniu babcia kojarzyła się z kochaną, siwą staruszką na emeryturze, babinką z laseczką i domowymi konfiturami. Nic bardziej mylnego. Wiek niektórych babć może naprawdę zaskoczyć, bo gdy one już kołysały swoje wnuki większość z nas nawet nie myślała o macierzyństwie. Jakie są rekordy w kategorii najmłodsza babcia i najmłodszy dziadek? Ile mają lat ci "młodzi dziadkowie" i skąd pochodzą?

 

 

Najmłodsza babcia na świecie?

Niektóre babcie są tak młode, że aż ciężko w to uwierzyć. W zasadzie większość z nas w ich wieku myśli o zostaniu mamą a nie babcią. Część rankingów za najmłodszą babcię na świecie uznaje Rumunkę Rificę Stanescu, która babcią została w wieku 23 lat! Jak to możliwe? Rifica wyszła za mąż jako 11-latka. Mając 12 lat urodziła swoje pierwsze dziecko – Marię. Okazało się, że córka Maria mimo próśb mamy, poszła w jej ślady. W wieku 10 lat rzuciła szkołę, a 6 miesięcy później urodziła synka.

Inne źródła mówią o jeszcze młodszej babci i za najmłodszą babcię świata uznają Mum-Zi, członkinię haremu Chief Akkire na wyspach Calabar w Nigerii. Mamą została w wieku 8 lat, podobnie jak jej córka. Podsumowując, w 16 roku życia Mum-Zi musiała została babcią.

Jak wyglądają statystyki w Polsce?

W naszym kraju również mamy rekordzistkę, choć nieco starszą. Najmłodsza babcia w Polsce pochodzi ze Słońska w woj. Lubuskim. Babcią została w wieku 26 lat. U niektórych wczesne macierzyństwo staje się wręcz rodzinną tradycją. „Dziewczyny w naszej rodzinie szybko starają się o dzieci. Ja urodziłam pierwszą córkę jako szesnastolatka. Córka poszła w moje ślady”, mówi dla fakt.pl najmłodsza polska prababcia Teresa Gruca. Prawnuczki doczekała się jeszcze przed pięćdziesiątką, a konkretnie w wieku 49 lat!

 

A ile lat miał najmłodszy dziadek?

Najmłodszy dziadek na świecie to mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Dziadkiem został w wieku 27 lat, detronizując dotychczasowego rekordzistę 29-latka Shem’a Daviesa. Sam został ojcem w wieku 14 lat, a jego córka matką mając 13 lat.


A Wy znacie jakieś młode babcie lub dziadków? Ile mieli lat jak doczekały/li się wnucząt? Odpowiedzi piszcie w komentarzach

Przeczytaj również:

Światowe rekordy w kategorii ciąża i poród >>

Zdjęcie: Pixabay.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
19-1-2021
Ocena:
Już bym wolał żeby urodziła mnie 13 latka niż kobieta 50+.
Potem łatwiej się dogadać i nikt mi w szkole nie dokucza że na wywiadówki w szkole przychodzi babcia.
Generalnie ciekawe ile ma lat najmłodszy dziadek w PL ?
1-2-2020
Ocena:
CYGANKI RODZA MAJAC 13 l A ICH CORKI TEZ RODZA MAJAC 2=12 l
CZYZ TO NIE WSPANIALE BEDAC W SILE WIEKU A PRZYJMOWAC PREZENTY NA DZIEN BABCI
29-11-2018
Ocena:
Ja zostane babcia w wieku 36 lat . córka poszła w moje slady mimo tlumaczenia jak bylo mi ciezko los sie do niej usmiechnął i tabletki nie zadziałały . Czy sie ciesze? Tak i nie . Tak bo to zawsze dziecko , nie bo było mi masakrycznie trudno i to pamietam . Nauka w szkole sredniej , matura , studia z dzieckiem na ramieniu . Nie pamietam kiedy sie pierwszy raz wyspalam po ilu latach , mialam depresje z tego powodu taka ze chcialam umrzec zeby wypoczac . Tak udało mi się skonczylam studia , mam fajna prace ale na prawde ogromnym kosztem .........
4-8-2018
Ocena:
Najmłodsza babcia jaką znam miała 34 lata. Urodziła córkę w wieku 16 lat. Jej córka mając 18 lat urodziła synka. Żeby było mało... Córkę urodziła w wieku 16 lat, a niespełna rok później w wieku 17 lat syna...ale przy rekordzistkach to żadne osiągnięcie
9-12-2017
Ocena:
Najmłodszą babcią jaką ja znam miała 35 lat. Urodziała syna w wieku 17 lat a jej syn miał 18 lat gdy został ojcem. Prababcią została jeszcze jakoś albo w 54 urodziny albo 55 urodziny. Kiedy jej obie siostry zostały pierwszy raz babciami w wieku 56 lat.
11-2-2016
Ocena:
Najmłodsza babcia jaką ja znam miała 36 lat. Urodziła mając 18 lat, a córka poszła w jej ślady.
To samo tyczy się najmłodszego dziadka - jej mąż 2 lata starszy ;)
Ale przy rekordzistach, jak widzę, jest to nic!