Czym jechać do ślubu

Data:

Dzień ślub bez wątpienia jest niezapomnianym dniem. Aby nadać mu niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru niektórzy są w stanie słono zapłacić. Stąd kosztowne suknie, garnitury i nietuzinkowe ślubne pojazdy. Dorożka do ślubu, motocykl, a nawet rolniczy ciągnik cieszą się coraz większą popularnością.

 

samochod_slub_podroz-550

 

Zanim podejmiecie decyzję, czym chcecie pojechać do ślubu najpierw odpowiedzcie sobie na kilka pytań. Po pierwsze: jaka to będzie pora roku? Po drugie: jaki charakter będzie miał Wasz ślub i wesele? I w końcu: w jakim stylu będą Wasze kreacje?

Niezależnie od tego, czy Wasz ślub będzie zimą, czy latem zwróćcie uwagę, czy wybrany przez Was kabriolet lub dorożka mają łatwo zamykaną budę na wypadek opadów lub silnego wiatru.

Wybierając samochód do ślubu sprawdźcie też, czy możecie do niego bez problemu wsiąść, a następnie z niego wysiąść. Upewnijcie się, że wewnątrz jest wystarczająco dużo miejsca dla rozłożystej sukni Panny Młodej i wysokiego Pana Młodego.

 

Samochód Retro

Kanciaste auta z lat dwudziestych, samochody w stylu Al Capone, Nestor, Cadilac oraz Rolls Royce dodadzą elegancji i szlachetności każdej uroczystości. Zabytkowy samochód prowadzi się inaczej niż współczesne auto. Dlatego jeśli kierowcą ma być sam Pan Młody,to powinien wcześniej wybrać się na jazdę próbną.

 

auta_do_slubu_retro

 

Auto do ślubu rodem z PRL-u

Od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się auta z czasów PRL-u. Kultowe Syreny, Warszawy i Wołgi wzbudzają entuzjazm, i przywołują ‘kolorowe’ czasy niektórym znane jedynie z filmów Barei.

auta_do_slubu_prl

 

Limuzyną do ślubu

Dla jednych limuzyny to synonim kiczu i ‘taniego’ szpanu. Dla innych, podróż do ślubu limuzyną to spełnienie marzeń. Jedno jest pewne Młoda Para siedząc na skórzanych kanapach i popijając schłodzonego szampana w towarzystwie świadków i choć przez chwilę poczuje się jak najprawdziwszy VIP.

auta_do_slubu_limuzyna

 

Dorożka do ślubu

Dorożka do ślubu z konnym zaprzęgiem jest fantastycznym rozwiązaniem dla par planujących ślub w zacisznym miejscu. W zatłoczonym centrum miasta, pośród tramwajów, autobusów i spieszących się samochodów może okazać się niezbyt praktyczna, ale za to jaka urokliwa.

auta_do_slubu_dorozka

 

Ślubny motocykl

Motocyklem do ślubu? A czemu nie? Młoda Para na motorze jest coraz częstszym widokiem. Co prawda Panna Młoda może mieć nieco kłopotu z suknią, ale ryk jednośladu (albo całej kawalkady) i spojrzenia gapiów są przecież bezcenne.

auta_do_slubu_motocykl

 

Ciekawą alternatywą dla popularnych samochodów do ślubu są też londyńskie autobusy lub taksówki, hipisowskie ogórki, urocze mini-coopery, a nawet ryksze. Wszystko zależy od inwencji, pomysłowości i zasobności portfela przyszłych małżonków.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Patrick Poendl

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
12-5-2014
Ocena:
Do Julita77 - Limuzyna Hummer maszenie :)