Data modyfikacji:

Spacer sprzyja ciąży

Autor: Agnieszka Pytlińska

Coraz więcej par ma problemy z posiadaniem dziecka. Na taki stan rzeczy ma wpływ obecny sposób życia: ciągły pośpiech, stres, do tego zanieczyszczenie środowiska i zły sposób odżywiania. To wszystko sprzyja bezpłodności. Jak zatem sobie pomóc? Zacznijmy od spaceru.

spacer w ciąży, kobieta w ciąży na spacerze, ciężarna na spa

 

Podejmij decyzję

Przede wszystkim trzeba zwolnić. Jeśli chcesz być rodzicem, zastanów się co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli pojawiają się problemy związane najpierw z zajściem, a następnie utrzymaniem ciąży, warto przemyśleć swoje zachowania. Zbyt dużo pracy, praca w ciągłym napięciu, toksyczne środowisko, stres, złe odżywianie się. Czasami wystarczy odpuścić sobie drugi etat, albo pozwolić na wolne weekendy, żeby wszystko ułożyło się po Twojej myśli. Co jeszcze? Zamiast obiadu składającego się z zupki chińskiej, pizzy i coli, postaw na porządne domowe jedzenie. To naprawdę wiele może pomóc.

 

Spaceruj dla zdrowia

Aby jak najszybciej cieszyć się w domu maluszkiem, zadbaj o kondycję fizyczną i odpoczynek na świeżym powietrzu. Jak? Zbawiennym może się okazać coś tak banalnego jak spacer. Warto, by takich spacerów, najlepiej wspólnych, było jak najwięcej. Spacer, ale również inna aktywność fizyczna na dworze, taka jak jazda na rowerze czy jogging, choć męczą ciało, działają relaksująco na umysł. Czas spędzony na świeżym powietrzu dodatkowo pozwala na dotlenienie całego organizmu, dzięki czemu wszystkie narządy zaczynają lepiej funkcjonować. Co więcej wspólny spacer daje możliwość spędzenia razem czasu, którego tak często brakuje w związkach.


Ruch, relaks, dobre odżywianie się

Zwolnienie tempa w pracy, relaks, ruch, zwiększenie ilości tlenu w organizmie i lepsze odżywianie się to najprostsze sposoby walki z niepłodnością. Oczywiście nie można zakładać, iż są one wystarczającym lekarstwem na każdą dolegliwość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby czas badań lekarskich prowadzących do poznania przyczyny problemów z zajściem w ciążę, spędzać w zdrowy sposób. Dodatkową zaletą jest fakt, że kiedy już zdarzy się ta upragniona ciąża, organizm będzie do niej dobrze przygotowany.

 

Zdjęcie: Flickr fot by mikebaird Some rights reserved


Autor

Agnieszka Pytlińska

Ukończyłam  Akademię Medyczną w Poznaniu. Dzięki temu, że jestem mamą dwójki niesfornych przedszkolaków, moja wiedza teoretyczna wyniesiona z uczelni została skorygowana i uzupełniona o praktykę.

Od 2012 roku prowadzę własną firmę Corpicorn, dzięki czemu wiem, że bycie mamą nie przeszkadza w spełnianiu zawodowych zamierzeń.

Prywatnie uwielbiam dobre książki, a w ramach odpoczynku haftuję.

Komentarze
01-10-2015
Ocena:
spacer tak i basen! i dodatkowo jeszcze masowalam cialo szczotka z naturalnego wlosia, chyba z Brista byla ta szczotka.. dodawalam olejek przeciw rozstepom i cialo mam takie jak przed ciaza
23-09-2014
Ocena:
ubierac sie cieplo i pic duzo wody, to moja recepta na spacer
bieganie w ciąży

Bieganie w ciąży, czyli czy będąc w ciąży, można biegać

2022-07-09
Lubisz biegać, ale nie wiesz, czy możesz to robić po zajściu w ciążę? Na szczęście bieganie w ciąży wcale nie jest tak niebezpieczne, jak się wielu osobom wydaje. Możesz to robić, chociaż oczywiście pod pewnymi warunkami oraz tylko wtedy, jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo. Poniżej znajdziesz informacje, kiedy bieganie w ciąży jest niewskazane i o czym pamiętać, rozpoczynając trening.
suplementy

Jakie suplementy w ciąży stosować?

2022-03-13
Gdy kobieta spodziewa się dziecka, znacząco wzrasta jej zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy. Już na etapie planowania dziecka warto zastanowić się nad suplementacją niektórych z nich. Dzięki temu zwiększysz szansę na prawidłowy rozwój maluszek oraz to, że ciąża minie ci w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Jakie suplementy w ciąży warto stosować?
orzechy w ciąży

Orzechy w ciąży. Czy można jeść? Jakie?

2021-12-07
Jeśli spodziewasz się dziecka, to zapewne często stajesz przed dylematem, czy to, na co masz ochotę, nie zaszkodzi maluszkowi. Chodzi nie tylko o takie smakołyki jak ser z pleśnią czy surowe ryby, ale również o niektóre owoce albo… orzechy. Sprawdź, czy możesz jeść orzechy w ciąży i jeśli tak, to które warto wybrać.
jaką wodę pić w ciąży

Jaką wodę pić w ciąży? Czy można gazowaną?

2021-11-13
Jaką wodę pić w ciąży? Czy wzmożone pragnienie w ciąży to coś naturalnego? Która woda jest lepsza dla ciężarnej – mineralna czy źródlana? I czy to prawda, że woda gazowana w ciąży to nienajlepszy pomysł? Te i inne pytanie zadaje sobie wiele przyszłych mam. W tym artykule postaramy się na nie odpowiedzieć.
kobieta w ciąży

Jakie ćwiczenia oddechowe stosować w trakcie ciąży?

2021-07-08
Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, który wymaga szczególnej troski zarówno o kobietę, jak i o dziecko. Poza pięknymi i wzruszającymi momentami są też chwile pełne stresu i obaw, z którymi trzeba walczyć. Jedną z najskuteczniejszych metod relaksu w ciąży, ale też walki z bólem przy porodzie jest stosowanie ćwiczeń oddechowych. Okazuje się jednak, że nie każda osoba potrafi oddychać tak, by czuć się odprężonym. W jaki sposób oddychać i jakie ćwiczenia oddechowe w ciąży spełnią swoją rolę?
kobieta w ciąży

Błonnik w ciąży. Czy warto włączyć go do diety?

2021-04-23
Jest nazywany miotłą, która czyści jelita ze złogów oraz wszelkich, zalegających resztek pokarmowych. Błonnik jest przede wszystkim dobrze znany osobom usiłującym schudnąć. Czy jednak błonnik w ciąży jest wskazany? A jeśli tak, to w jakiej formie? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz go stosować.
co jeść w ciąży, jak się odżywiać w ciąży, zdrowe odżywianie

Czego nie można jeść w ciąży, czyli niebezpieczna dieta

2021-03-10
Niestety, istnieje wiele produktów, których spożywanie jest niekorzystne, a nawet może zagrozić bezpieczeństwu obojga. Jak skomponować dietę w ciąży?