Warsztaty karmienia piersią

Data:

Niejednokrotnie, to co wydaje się zupełnie proste i naturalne wcale takim nie jest. Często przekonują się o tym młode mamy w chwili kiedy nie wiedzą jak poradzić sobie z karmieniem noworodka – co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste. Stąd też powstał pomysł na warsztaty karmienia piersią.

 

Karmienie piersią dziecko

 

Warsztaty karmienia piersią

Warsztaty karmienia piersią są organizowane między innymi przez firmy produkujące akcesoria dla niemowląt i ich mam czy szkoły rodzenia. Odbywają się najczęściej w dużych miastach, aczkolwiek nie tylko. Ich program obejmuje wiele różnorodnych zagadnień dotyczących, bądź co bądź, trudnej sztuki jaką jest karmienie piersią. Skierowane są przede wszystkich do kobiet, które po raz pierwszy zostały mamami, ale nie tylko. Tematyka ta jest bowiem tak rozległa, że wiele zyskają na uczestnictwie w tych warsztatach także doświadczone mamy oraz ojcowie.

 

Czego można dowiedzieć się uczestnicząc w warsztatach?

Przede wszystkim na zajęciach warsztatowych poruszany jest temat „Jak karmić piersią?”. Jak pewnie wiele mam wie, to wcale nie taka prosta sprawa, choćby dlatego, że wcale nie łatwo przystawić odpowiednio noworodka do piersi. Często malec chwyta pierś w zły sposób, albo mama nie potrafi dobrze trzymać smyka przy piersi. Tego wszystkiego jednakże można się nauczyć, między innymi właśnie na warsztatach.

 

Kolejnym tematem poruszanym na tego typu zajęciach jest dieta karmiącej matki. W tej kwestii również wiele młodych mam narzeka na niedobór informacji. Wprawdzie w poradnikach i na stronach internetowych da się przeczytać, co można a czego nie wolno jeść, ale w ostatecznym rozrachunku i tak w tym temacie brak jest wiarygodnych wiadomości.
 

Warsztaty nie tylko dla kobiet z problemami

Warto również wspomnieć, że na warsztatach można uzyskać odpowiedzi na pytania nurtujące wiele kobiet karmiących piersią np.: jak pobudzić laktację, czym jest nawał pokarmu i jak sobie z tym radzić, jak zapobiegać zapaleniu piersi albo czy podczas choroby można karmić.

Ponieważ wiele warsztatów organizują bądź sponsorują firmy produkujące akcesoria dla niemowląt oraz młodych mam, na zajęciach warsztatowych można poznać również wiele przedmiotów ułatwiających życie kobiecie podczas laktacji. Można tam zobaczyć popularne już laktatory, kapturki na sutki a nawet specjalne pojemniki do przechowywania i mrożenia mleka.

Jak z pewnością już wiesz dzieci karmione piersią są zdrowsze i lepiej się rozwijają należy zatem mimo trudności, jakie niekiedy pojawiają się, powalczyć o to by karmić szkraba jak najdłużej. Temu właśnie mają służyć warsztaty karmienia piersią i dlatego też warto w nich brać czynny udział.

 

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Alena Yakusheva

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
10-7-2019
Ocena:
Sylwia, ja widziałam dużą różnice od trzeciego dnia stosowania. Uwolnił moją głowę od stresu i ciągłego myślenia o laktacji. Niby nic wielkiego, a wszystko się zmienia i pokarmu jest więcej.
21-6-2019
Ocena:
Mi lactosan mama zdecydowanie wpłynął na zwiększenie ilości mleka. Początkowo piłam go z ciekawości, a teraz dla podtrzymania regularności karmień. Dzięki temu synek szybko przybiera na wadze i nie płacze, tak jak to miało miejsce trzy tygodnie temu.
20-11-2018
Ocena:
Weroniko, on jest naprawdę smaczny. Myślałam, że t kolejna dziwna mieszanka, ale jestem bardzo mile zaskoczona. Takie przyjemne z pożytecznym. Dziecko szczęśliwe i najedzone a ja mam przyjemny napój.
27-10-2018
Ocena:
Mój synek tak sobie upodobał cyca, że chce na nim spać, ssać go i generalnie prowadzić egzystencję, mając go 3 cm od swojej twarzy. Wszystko się zmieniło po piciu wspomnianego produkty na laktację. Tak mi się poprawił, że teraz mogę część pokarmu zamrażać.
26-9-2018
Ocena:
Warsztaty - genialna myśl. Natura naturą, ale przynajmniej mnie szło kiepsko na początku. Bardzo mi pomogła siostra, który wykarmiła swoją trójkę i ma ogromne doświadczenie, których chętnie się podzieliła. A kiedy czuję, że mleka jest mniej, przez stres, zmęczenie, itd. to przez kilka dni piję lactosan mama ze słodem jęczmiennym i owocem kopru i znów wszystko wraca do normy.
12-10-2015
Ocena:
karmie na siedzaco na supermami poduszce typu 7.. nie wyobrazam sobie innej pozycji ani innej poduszki.. dodatkowo ta poduszka sprawdza sie takzne do snu