Skaza białkowa
Jak wskazują liczne dane statystyczne, niemal z roku na rok, zwiększa się populacja osób zapadających na różnego rodzaju alergie. Problem jest o tyle poważny, że dotyka on coraz częściej małe dzieci. Przyczyny nasilenia się zjawisk alergii, wynikają głównie z zanieczyszczeń środowiska naturalnego oraz niewłaściwej higieny spożywanych pokarmów. W przypadku dzieci, najczęściej spotykaną formą uczuleń jest alergia pokarmowa.
Skaza białkowa – co to takiego?
Alergia pokarmowa występująca u małych dzieci, określana jest, jako skaza białkowa. Swoją nazwę, zawdzięcza ona substancji uczulającej, jaką jest białko zawarte w mleku krowim, będącym podstawą menu dziecięcego. Objawy, które mogą świadczyć o występowaniu skazy białkowej to przede wszystkim zmiany skórne: u niemowląt jest to nienaturalne zaczerwienienie policzków oraz ich błyszczenie się; u dzieci nieco starszych są to swędzące zmiany w buzi, na skórze rąk, szyi oraz całego tułowia. Objawy te, pojawiają się po podaniu dziecku szkodliwego produktu. Obecność choroby, może potwierdzić jedynie lekarz!
Mleko modyfikowane dla alergika
Życie z małym alergikiem nie należy do zadań najłatwiejszych. Rodzice, którzy wiedzą, że ich pociecha cierpi na skazę białkową, muszą bardzo ostrożnie dobierać wszelkiego rodzaju produkty żywnościowe. Z pomocą tym rodzicom przychodzą producenci artykułów spożywczych przeznaczonych dla małych milusińskich. Produktem, który doskonale radzi sobie z problemem skazy białkowej u maluchów jest mleko modyfikowane a konkretnie mówiąc jego specjalna formuła stworzona dla małych alergików.
Mieszanki modyfikowane dla dzieci z alergią pokarmową, w swoim składzie posiadają białko roślinne, które pozyskiwane jest z soi. Poza tym, mieszanki te są tak opracowane składnikowo, by nie znalazły się w nich nawet najmniejsze ilości szkodliwych dla dzieci z alergią pokarmową produktów, czyli: laktozy, fruktozy, galaktozy. Mieszanki takie są ogólnodostępne w sklepach z żywnością dla dzieci. Są one dość przyjemne w smaku i występują w lekkiej konsystencji.
Zdjęcie: Fotolia by © zergkind All right reserved