Kolor oczu a choroby

Data:

Niebieskie, zielone, brązowe, szare, szmaragdowe, a nawet fiołkowe. O oczach mówi się, że są zwierciadłem duszy. Jednak okazuje się, że nie tylko odzwierciedlają nasze duchowe wnętrze. Kolor oczu zdradza na jakie schorzenia jesteśmy podatni.

 

kolor oczu

 

Kolor oczu - wiedza ze starożytności

Diagnozowanie różnorakich schorzeń za pomocą obserwacji tęczówki oka było znane już w starożytnym Egipcie, jednak do Europy metoda ta dotarła za pomocą sowy. Dzisiejsza irydologia (czyli nauka badająca zależność pomiędzy zmianami w tęczówce oka, a aktualnymi bądź przyszłymi zmianami w organizmie człowieka) została rozpowszechniona przez Węgra - Ignacego von Peczely, który jako dziecko dokonał niezwykłej obserwacji. Znalazł on gniazdo sowy i w wyniku szamotaniny ptak złamał sobie nogę. Niby nic takiego, jednak mężczyzna, będąc blisko ptaka zobaczył zmianę w tęczówce oka sowy. Wywnioskował zatem, że zmiana w organizmie niesie za sobą zmianę w barwie oka. Z jego obserwacji korzystają do dziś naukowcy.

Według lek. med. Wiery Chmielewskiej, irydologa i homeopaty, ocena oka dotyczy zarówno wrodzonych, jak i nabytych zmian objawiających się w strukturze, kolorystyce oraz pigmentacji tęczówki.

 

Tendencje do zachorowań według koloru oczu:

  • brązowa barwa świadczy o skłonnościach do problemów z metabolizmem tłuszczów, wątrobą, układu krwionośnego (miażdżyca), w tym serca. Osoby te są szczególnie zagrożone kamicą nerkową, związana ze zwiększonym odkładaniem się szkodliwych złogów;
  • niebieski odcień tęczówki wskazuje na możliwe problemy z układem pokarmowym, takie jak wrzody żołądka i dwunastnicy. Problemy ze zbytnim zakwaszeniem organizmu przejawiają się także w postaci problemów z tarczycą, chorób nerek a nawet reumatyzmem;
  • szare bądź zielone oczy mówią o możliwych skłonnościach do schorzeń układu pokarmowego, w tym głównie problemów z wątrobą i trzustką.

Warto obserwować własne oczy, gdyż nie tylko kolor oczu ma znaczenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na różne przebarwienia i plamki. Zdrowa tęczówka ma jednolity kolor, a na granicy z twardówką powinna znajdować się ciemna obwódka. Jeśli widzisz coś niepokojącego, postaraj się odwiedzić swojego lekarza. W tym przypadku nadmierne przeglądanie się w lusterku przez kobiety jest dużym plusem!

Zdjęcie: Fotolia by © HaywireMedia

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.