Wspólne mieszkanie po rozwodzie?

Data:

Sąd podjął decyzję - orzekł rozwód. Przed byłymi partnerami jeszcze wiele decyzji do podjęcia. Co dzieje się w sytuacji, kiedy posiadają oni wspólne mieszkanie? Z reguły ojciec, na rzecz dobra dzieci, opuszcza dom i zostawia byłą żonę we wspólnym mieszkaniu. Jednak zdarza się tak, że rodzice wspólnie mieszkają po rozwodzie.

 

rozwód, mieszkanie, po rozwodzie, rodzina

 

Mieszkanie zgodne z prawem

Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, sąd w wyroku rozwodowym orzeka także o sposobie korzystania z tego lokum przez czas wspólnego w nim zamieszkiwania byłych partnerów. W przypadkach wyjątkowych, gdy np. mąż swym rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie, może nastąpić eksmisja na żądanie żony.

Po rozwodzie w jednym domu?

Zapewne mieszkanie po rozwodzie w jednym domu nie jest łatwe. Decydują się na to ludzie, którzy nie mają możliwości wynajęcia drugiego mieszkania. Okres trwania tak nietypowej sytuacji nie jest długi, wręcz można go nazwać przejściowym. Warto jednak zastanowić się jakie są przyczyny rozwodu. Czy rozwodzimy się po ty, by później nadal ze sobą mieszkać?

 

 

logo_fundacja_akcja

Źródło: Fundacja Akcja

materiał pochodzi ze stronu

W Stronę Ojca

Zdjęcie: Fotolia by © BlueOrange Studio

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.