Data modyfikacji:

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli męskie czułe punkty

Autor: Patrycja Wrotek

Złośliwi mówią, że mężczyzna to urządzenie bardzo proste w obsłudze, ponieważ ma tylko jedną dźwignię. Myślę, że nie jedna z Pań to potwierdzi, ale ... musicie wiedzieć, że na erotycznej mapie męskiego ciała znajduje się znacznie więcej miejsc zdecydowanie godnych uwagi. Jeśli jesteście ciekawe jakie, zapraszamy do lektury. A potem, no cóż, wypadałoby je odkryć. Ale to przecież sama przyjemność ;)

 

Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

 

Jak podniecić chłopaka?

Męskie czułe punkty nie są tak rozproszone po całym ciele jak kobiece strefy erogenne. Skupiają się bowiem, jakby mogło być inaczej, wokół męskich genitaliów. Dlatego podczas gry miłosnej obowiązkowo te właśnie miejsca powinnaś szczególnie dopieszczać i na nich skupiać główną uwagę. Ale oczywiście nie tylko! Dotykając innych punktów na jego ciele również sprawisz mu przyjemność, a nawet spotęgujesz jego doznania.

 

Okazuje się, że erotyczne czułe miejsca na ciele każdego mężczyzny są rozmieszczone niepowtarzalnie, a zatem nie dostaniesz gotowej odpowiedzi gdzie i jak rozmieszczone są magiczne punkty. Musisz pobawić się w odkrywcę ;). Ale to w gruncie rzeczy dobra wiadomość. Studiując erotyczną mapę męskiego ciała pamiętaj, że upodobania seksualne, oraz strefy erogenne to bardzo indywidualna sprawa. To co dla jednego mężczyzny będzie niezwykle podniecające, innego może irytować lub wręcz sprawiać mu ból. Zdecydowanie warto eksperymentować, próbować coraz to nowych pieszczot i lokalizacji, i oczywiście otwarcie rozmawiać ze sobą o tym co nas podnieca, a co nie. W czym czujemy się komfortowo, a z jakich pieszczot wolimy zrezygnować.

 

Strefy erogenne na głowie

 • PO PIERWSZE WŁOSY - Większość mężczyzn uwielbia masowanie głowy, drapanie za uchem, przeczesywanie włosów palcami (chętnie nie tylko podczas gry miłosnej, ale także w innych sytuacjach jak na przykład oglądanie telewizji, czy jazda samochodem). Przyjemność sprawi im także wodzenie dłońmi po karku i wzdłuż linii włosów. Gdy pożądanie rośnie, a wasze ruchy stają się coraz bardziej gwałtowne możesz spróbować pójść nieco dalej - drapać i lekko ciągnąć go za włosy. Podobno wydzielają się wówczas endomorfiny, które sprawiają, że mężczyźnie robi się bardzo przyjemnie.
 • PO DRUGIE USZY - Choć panowie niechętnie się do tego przyznają to wielu z nich lubi całowanie, lizanie, ssanie, a nawet lekkie podgryzanie uszu. Do wyboru mamy całkiem spory arsenał możliwości. Wszelkie szepty, pojękiwania, Twój przyśpieszony oddech i delikatne dmuchanie w ucho potrafią rozpalić do czerwoności nie tylko wiele kobiet, ale także i mężczyzn.
 • PAMIĘTAJ O WRAŻENIACH SŁUCHOWYCH - Gdy będziesz wargami przemieszczać się w okolicach ucha, koniecznie opowiedz mu podniecającym głosem o tym co zaraz zamierzasz zrobić. Niech sobie wyobraża, w końcu to wzrokowiec. Możesz także szeptać mu miłe słowa, sprośne rzeczy, czy pikantne zaklęcia. W zależności od modelu. To znakomicie rozpala zmysły.
 • OSTROŻNIE Z TWARZĄ - Niektórzy panowie nie lubią aby dotykać ich twarzy. Innych delikatne głaskania, całowanie powiek i okolic oczu, muskanie kości policzkowych czy masowanie skroni doskonale odpręża i relaksuje.
 • USTA CZUŁY PUNKT - Bez wątpienia najbardziej czułym miejscem na twarzy są usta. Pamiętaj, że ssanie, lizanie, podgryzanie i głębokie namiętne pocałunki podniecają go równie intensywnie jak Ciebie.
 • SZYJA - Silną strefą erogenną jest także szyja, a zwłaszcza miejsce pomiędzy żuchwą, a jabłkiem Adama. Pieszcząc ten obszar będziesz zaskoczona jak wrażliwe miejsce odkryłaś.

 

Poznaj mapę męskiego ciała, znajdź wszystkie strefy erogenne

 

Jak wyglądają czułe miejsca na torsie i okolicach?

 • ZACZNIJMY OD PLACÓW I RAMION - Podczas gry wstępnej masuj jego ramiona i plecy. Wyobraź sobie, że są muskularne i jędrne, albo jeśli są to nie musisz ;) Ugniataj je dość silnymi i zdecydowanymi ruchami, ale nie rób tego przesadnie mocno. Jeśli chcesz zobaczyć jak przechodzi go intensywny dreszcz podniecenia przesuń językiem wzdłuż linii jego kręgosłupa. Znajdując się w pozycji klasycznej wykorzystaj ręce: zmysłowo głaszcz, namiętnie drap i delikatnie szczyp jego plecy.
 • NASTĘPNIE SUTKI - To zdecydowanie czułe miejsce nie tylko u kobiet. Niektórym mężczyznom przyjemność mogą sprawić nie tylko delikatne muskanie, ale intensywniejsze pieszczoty tych okolic. Część panów bardzo lubi podgryzanie i ssanie brodawek. Musisz być jednak ostrożna, gdyż dla niektórych pieszczoty sutków są absolutnie nie do zniesienia!
 • POŚLADKI - Zbudowane są z tkanki tłuszczowej i mięśni, dlatego tu możesz puścić wodzę fantazji i się "wyżyć". Wymagają one zdecydowanych pieszczot. Ugniatanie, tarmoszenie, poklepywanie, drapanie. Co jeszcze przychodzi Ci do głowy? Bądź wyrafinowana, ale jednocześnie niezwykle czujna, ponieważ im bliżej odbytu tym więcej zakończeń nerwowych i pupa jest bardziej wrażliwa. Dlatego stymulacja tych miejsc bardzo szybko podnieca mężczyznę.
 • ODBYT - Według seksuologów tu znajduje się męski punk G. Konkretnie na wewnętrznej ścianie odbytu, około 5 cm od zwieracza. Stymulując go tuż przed orgazmem partnera wzmocnisz doznania ukochanego. Chociaż doznania związane z jego stymulacją są ponoć niezapomniane, nie każdemu z panów jego poszukiwanie może się spodobać. Upewnij się, że Twój mężczyzna nie ma nic przeciwko. Dla niektórych facetów pieszczoty analne kojarzą się jednoznacznie i są nie do zaakceptowania.

 


Przechodzimy do sedna sztuki kochania, czyli do genitaliów :)

Penis to oczywiście jego najczulszy punkt. Na tym niewielkim obszarze znajduje się całe mnóstwo bardzo wrażliwych miejsc. Jeśli chcecie szybko pobudzić partnera i błyskawicznie zachęcić go do działania, wystarczy skupić się na tym obszarze. Ale samo stwierdzenie penis, to zbytnie uogólnienie. Na tym obszarze naszą uwagę mogą bowiem skupić:

 • ŻOŁĄDŹ- Główka penisa, jest bardzo wrażliwą częścią męskiego przyrodzenia. Dlatego pieszcząc ją, zachowuj maksimum delikatności. Jeśli jest mało wilgotna, podczas miłosnych zabaw wykorzystaj nieco śliny żeby ją zwilżyć.
 • NAPLETEK - Osłania żołądź, gdy penis jest w stanie spoczynku. Podczas erekcji, zsuwa się i odsłania wrażliwy na pieszczoty wieniec.
 • WĘDZIDEŁKO to cieniutki pasek skóry, który znajduje się na spodniej stronie penisa, łączy napletek i żołądź. Nie zapominaj o nim podczas pieszczot. Żołądź i wędzidełko są szczególnie podatne na wszelkie pieszczoty wykonywane językiem. Czułe muskanie, całowanie czy lizanie wokół będą dla panów bardzo przyjemnym doznaniem.
 • MOSZNA - To woreczek okrywający jądra. Mężczyźni uwielbiają delikatne pocałunki, leciutkie masowanie i pieszczoty tego miejsca. Ponieważ moszna jest bardzo wrażliwa na ból, wszelkie czynności tu wykonywane muszą być niezwykle delikatne: szarpanie czy ściskanie jąder całkowicie odpada.

 

 • MIĘDZY MOSZNĄ A ODBYTEM - Jeśli przesuniesz się niżej w kierunku odbytu, napotkasz inne wrażliwe na dotyk miejsce - to prostata. Podczas wzwodu, w połowie drogi między kroczem a odbytem znajduje się wgłębienie. Uciskaj je delikatnie przez kilkanaście sekund, a przedłużysz u swojego partnera stan intensywnego podniecenia.

 Na koniec jeszcze jedno czułe miejsce - stopy

Stopy to specyficzna część ludzkiego ciała. Są bardzo wrażliwe i czułe. I choć zazwyczaj gdy myślimy o pieszczeniu stóp, widzimy w tym scenariuszu raczej stopy damskie niż męskie, to z technicznego punktu widzenia pieszczoty stóp mogą wywołać silne podniecenie seksualne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Prawda jest taka, że nie każdy facet lubi masaż stóp, całowanie czy ssaniem palców, lecz bywają i tacy, dla których to rozkoszna przyjemność! Dlatego i stóp pomijać nie powinnyśmy.

 

Dobrzy kochankowie, niczym wielcy podróżnicy, umieją odkryć i zapamiętywać wrażliwe miejsca na ciele swojego partnera. Jeśli Wasze życie erotyczne ma naprawdę kwitnąć, a Wasz związek rozwijać się, pamiętajcie aby mówić wprost o swoich preferencjach i nieustannie się odkrywać. Odpowiednie dopasowanie i poznanie się partnerów wymaga czasu, jednak stworzenie własnej erotycznej mapy ukochanej osoby i nieustanna jej aktualizacja na pewno tylko pomogą.

 

Zdjęcie: Pixabay.com


Autor

Patrycja Wrotek

Prywatnie mama trzech przesłodkich dziewczynek Hani, Oli i Wiktorii, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko".

Komentarze
19-10-2015
Ocena:
Dziękuję za informacje, które pozwoliły mi w niesamowity sposób naprawić, wzmocnić i "ugruntować" związek z moim partnerem! kochamy się i jesteśmy ze sobą ponad rok, a teraz rozumiemy mowę naszego ciała i jesteśmy otwarci na nasze potrzeby!!! Dzisiaj usłyszałam od NIEGO, że jest mu ze mną wspaniale i ,że nie chce już żadnej innej kobiety, bo jest mu ze mną WSPANIALE. Jeszcze raz dziękuję, a od siebie dodam - iż jesteśmy ludźmi dorosłymi. Życie jest piękne! Dziękuję.....
13-08-2015
Ocena:
Wypróbowałam patent z wędzidełkiem. Powiem szczerze, strzał w 10! Polecam spróbować ;)
28-09-2014
Ocena:
Megaa ;) a ja mojemu Hewenkowi robię dobrze po swojemu :D
para w łóżku

Ból podczas stosunku po porodzie – co to oznacza?

2022-07-04
Ból podczas stosunku po porodzie to dość często występująca przypadłość, która może wystąpić zarówno u kobiet, które rodziły w sposób naturalny, jak i tych, które przeszły cesarskie cięcie. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości są zawirowania hormonalne i wynikające z nich niedostateczne nawilżenie pochwy, w rzadszych przypadkach – źle zagojona rana. Jeśli i ty odczuwasz dolegliwości bólowe w tracie współżycia, dowiedz się, jak możesz pokonać ten problem i kiedy udać się do lekarza.
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Ile lat ma najmłodsza babcia świata?

Ile lat ma najmłodsza babcia świata?

2021-01-18
Sprawdź kto jest najmłodszą babcią na świecie, ile lat miała jak została babcią i skąd pochodzi. Czy w Polsce również można znaleźć tak młode babcie?