Data publikacji:

Kobiece strefy erogenne

Autor: Katarzyna Moryc

Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, skóra posiada miejsca, które są bardziej czułe i wrażliwe, od innych. Pobudzanie tych miejsc powoduje podniecenie seksualne. To właśnie strefy erogenne. U kobiety są one bardziej rozproszone po całym ciele, niż u mężczyzn. Wrażliwe punkty nie skupiają się tylko wokół narządów płciowych, ale znajdują się też w miejscach mocno od nich oddalonych. Odkrywanie ich może być prawdziwą przyjemnością i wspaniałą grą wstępną. Zaintrygowana? :)

 

strefy erogenne, miłość, seks

 

Słów kilka o ciele kobiety

Strefy erogenne zajmują aż 15% powierzchni kobiecego ciała. I choć 97% kobiet deklaruje, że najwrażliwszym seksualnie miejscem jest łechtaczka, to większość pań uwielbia pieszczoty stóp, dłoni, a nawet włosów. I właśnie od tych miejsc najlepiej zacząć grę wstępną.


Czy istnieje dokładna mapa miejsc kobiecej przyjemności? Nie, ponieważ czułe miejsca na ciele każdej z nas rozmieszczone są niepowtarzalnie. Studiując erotyczną mapę delikatnego kobiecego ciała pamiętaj, że upodobania seksualne oraz strefy erogenne to bardzo indywidualna sprawa. To co dla jednej z nas będzie niezwykle podniecające, inną może irytować lub wręcz sprawiać jej ból.

 

Zacznijmy od głowy

Skóra głowy jest mocno unerwionym miejscem, a jej dotykani, czy głaskanie potrafią wywołać porządny dreszcz podniecenia.

  • Okolice oczu i uszy - Niektóre kobiety lubią czułe i delikatne pocałunki wrażliwej skóry wokół oczu. Podatne na pieszczoty są także uszy. Podpowiedź dla mężczyzny: gdy będziesz wargami przemieszczać się w okolicach ucha, koniecznie szepnij jej miłe lub sprośne słówko. To fantastycznie rozpali jej zmysły, a całowanie, lizanie, wodzenie językiem po uchu oraz delikatne ssanie płatków sprawi, że kobieta będzie gotowa na dużo więcej.
  • Usta - Najbardziej czułym miejscem na twarzy są usta. Ssanie, lizanie, podgryzanie i głębokie, namiętne pocałunki angażują wszystkie zmysły. Kobiety uwielbiają się całować, a mocno unerwione wargi intensywnie reagują, nawet na bardzo delikatne muśnięcie.

 

Czułe miejsca – tułów

  • Piersi - Nikt nie ma chyba wątpliwości, że mężczyźni kochają damskie biusty. Wydaje się im nawet, że są w tej dziedzinie prawdziwymi specjalistami. Często je ściskają i miętoszą nie wiedząc, że to nie o to przecież chodzi! Piersi – jedno z głównych, kobiecych miejsc erogennych, uwielbiają masowanie, głaskanie i pieszczoty twardniejących brodawek. Podpowiedź dla mężczyzny: liż je, delikatnie ssij i leciutko podgryzaj pamiętając, że stymulowanie piersi przyspiesza ekstazę.
  • Plecy - Na kobiecych placach znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Dlatego zdecydowana większość pań uwielbia pieszczoty tego czułego miejsca. Gładzenie ich, drapanie, masowanie wzmagają podniecenie i sprawiają, że ciało przenikają intensywne dreszcze.
  • Ręce - Punkty, które pobudzają seksualną energię kobiety umiejscowione są na wewnętrznej stronie jej dłoni oraz ramion. Dlatego trzymanie za rękę, delikatne muskanie dłoni, nadgarstków i ramion dla wielu kobiet są wspaniałym wstępem do dalszych igraszek.
  • Brzuch - Chyba żadna kobieta nie oprze się czułym pieszczotom brzucha i wyjątkowo wrażliwego na pocałunki pępka.

 

zenskie-strefy-erogenne

 

Strefy erogenne - narządy płciowe

Prawda jest taka, że im bardziej okrężną drogą partner dojdzie do kobiecych narządów płciowych, tym lepiej. Bowiem my, kobiety, uwielbiamy wszelkiego rodzaju pieszczoty i pocałunki całego ciała. W tym rejonie zdecydowanie króluje łechtaczka. Seksuolodzy twierdzą, że pod względem wrażliwości na bodźce seksualne jest ona kobiecym odpowiednikiem męskiej główki penisa. Nie wolno więc jej pominąć w pieszczotach !!!


Podpowiedź dla mężczyzny: pieść ją dłońmi, językiem, ustami i penisem. Ale pamiętaj, że dotykając łechtaczki i warg sromowych niepodnieconej kobiety możesz sprawić jej ból. Dlatego, chcąc pobudzić partnerkę zacznij od pieszczot innych części ciała, a dopiero potem skieruj się poniżej pasa - w okolice łechtaczki i pochwy.

 

 

Nie zapominajmy o pośladkach i nogach

  • Pośladki - Pupa jest, bez wątpienia, atrybutem kobiecości. Panowie uwielbiają patrzeć na tyłeczki, klepać je i pieścić. Ugniatanie, tarmoszenie, poklepywanie i drapanie pupy sprawia wiele przyjemności. Pamiętaj, że im bliżej odbytu, tym więcej zakończeń nerwowych i pupa jest bardziej wrażliwa.
  • Nogi - Wewnętrzna część ud i zgięcia pod kolanami są niezwykle wrażliwe na dotyk. Zbliżając się do punktu kulminacyjnego koniecznie zatrzymaj się tu choć na chwilę.
  • Stopy - Mężczyźni bardzo często zapominają o kobiecych stopach, a to bardzo wrażliwa na stymulację część ciała. Masaż stóp i uciskanie wgłębienia w podeszwie mogą relaksować i bardzo podniecać. Ale uwaga, zdarzają się kobiety, które to po prostu łaskocze, co nie ułatwia osiągnięcia odpowiedniego poziomu podniecenia.

 

Świetną grą wstępną może być wspólne poszukiwanie stref erogennych, bo pamiętaj, że i facet takie strefy erogenne posiadaRozmawiajcie o tym, co sprawia Wam przyjemność. Możliwe, że wstydzisz się mówić o swoich czułych miejscach.  Spróbuj się przełamać i pokaż mu, co sprawia Ci przyjemność. Partner, widząc Twoją rozkosz szybko nauczy się, czego i w jaki sposób dotykać, co pieścić, by doprowadzić Was oboje na szczyt ekstazy.  

 

Zdjęcie: pexels.com


Autor

Katarzyna Moryc

Jestem pracującą mamą trzech synów i zarazem trzech wcześniaków - Marcela, Maćka i Mateusza, uwielbiam nowe wyzwania, zwłaszcza takie, które pozwalają mi się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Potrafię szare i nudne zamienić w coś świeżego, uwielbiam wszystko, co kreatywne. Staram się wychowywać dzieci w duchu bliskości, jestem fanką chust i pieluch wielorazowych. Prowadzę blog KreacjoWariacje.pl

Komentarze
12-06-2016
Ocena:
dodaję do listy to_do - zobaczymy wieczorkiem czy się sprawdzi, he he
11-11-2015
Ocena:
Ciekawa lektura, nie powiem
para w łóżku

Ból podczas stosunku po porodzie – co to oznacza?

2022-07-04
Ból podczas stosunku po porodzie to dość często występująca przypadłość, która może wystąpić zarówno u kobiet, które rodziły w sposób naturalny, jak i tych, które przeszły cesarskie cięcie. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości są zawirowania hormonalne i wynikające z nich niedostateczne nawilżenie pochwy, w rzadszych przypadkach – źle zagojona rana. Jeśli i ty odczuwasz dolegliwości bólowe w tracie współżycia, dowiedz się, jak możesz pokonać ten problem i kiedy udać się do lekarza.
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.