Zumba

Data:

Zumba podobno działa jak narkotyk - gdy raz zacznie się ją trenować, to już nie można skończyć! Ma coraz więcej zwolenniczek - na zajęciach sale pękają w szwach. Nasze małe śledztwo w klubach fitness potwierdziło: zwykły aerobik odszedł już do lamusa, yoga też jest passe - nadszedł czas na modelowanie sylwetki w erze zumby! W czym tkwi sekret jej popularności?


zumba-550x350

Na czym polega zumba?

Spytacie: co to zumba? Najprościej mówiąc zumba to energetyczne połączenie tańca i aerobiku. Powstała dzięki tancerzowi i choreografowi Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. Połączenie świetnej zabawy z ćwiczeniami fizycznymi sprawiło, że szybko zdobyła popularność. Moda na zumbę opanowała cały świat, kilka lat temu dotarła także do Polski. Łączy techniki takie jak hip-hop, sambę czy salsę z tańcem brzucha, sztukami walki oraz treningiem siłowym. Ćwiczenia odbywają się przy żywej i motywującej muzyce, która także łączy wiele energetycznych rytmów.

 

Dla kogo?

Kroki taneczne w zumbie są bardzo proste, dlatego trenować każdy może - niezależnie od wieku, kondycji i umiejętności. Kombinacja mało skomplikowanych ruchów w połączeniu z pozytywnymi piosenkami sprawia, że czujemy się bardziej jak na imprezie niż na treningu. Taka forma ćwiczeń fizycznych poprawia nastrój i dodaje energii.

 

Co daje zumba?

Mimo luźnej atmosfery i z pozoru łatwego układu, wszystkie ruchy, które wykonujemy są dobrze przemyślane przez instruktorów. Bawimy się świetnie, nie odczuwając nawet, jak bardzo pracują nasze wszystkie mięśnie. Treningi zumby doskonale modelują sylwetkę, ujędrniają ciało i poprawiają naszą kondycję. Podczas zajęć spalamy ogromną ilość kalorii w wyjątkowo przyjemny sposób.

Zumba sprawiła, że fitness wkroczył w całkiem nową erę - ćwiczenia fizyczne przestały być kojarzone z wysiłkiem, stały się za to czystym źródłem radości i przyjemności.

Strój do zumby:
Buty sportowe, niekrępujące ruchów spodnie i t-shirt. Tradycyjnie nosi się jaskrawe spodnie biodrówki oraz top odkrywający brzuch.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © iceteastock

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
8-5-2020
Ocena:
Zajęcia zumby pozwalają zrzucić zbędne kilogramy i przy okazji popracować nad ciałem :) A jeśli się trafi na fajna grupę to przy tym jest mnóstwo fajnej zabawy, ja polecam wszystkim :) Chodzę już od roku (zajęcia w Champion Gym Toruń) i jestem zachwycona zajęciami jak i efektami.
31-5-2015
Ocena:
Zumba to moja rozrywka, która w sumie daje mi więcej pewności siebie :) Uwielbiam spędzać czas na zajęciach z Zumby !! Każdej kobiecie polecam ta formę tańca :) Ostatnio wyczytałam, że w te wakacje organizowany jest Wielki Zumba Maraton 2015 "Z Zumba Fitness po Zdrowie" więc zabieram cała rodzinkę i będziemy świetnie się bawić ! :)