Damski bokser – bije ale kocha

Data:

Był najcudowniejszym człowiekiem, którego w życiu spotkałaś. Wymarzony książę z bajki. Teraz zastanawiasz się, czy to wciąż ten sam mężczyzna. Znęca się nad Tobą, bije i upokarza, po czym przynosi kwiaty i mówi, jak mu przykro. Wybaczasz mu, a po jakimś czasie on znowu robi to samo. Czy ten scenariusz brzmi znajomo, a poszczególne w nim sceny odgrywacie niczym najbardziej wprawieni w tej sztuce aktorzy? A może zdarzyło się to tylko raz – czy powinnaś odejść czy jednak dać mu jeszcze jedną szansę licząc, że przemoc fizyczna się nie powtórzy?

Damski bokser

Przemoc wobec kobiet

Powiedzmy to od razu – nie ma żadnego usprawiedliwienia dla człowieka, który bije swoją kobietę. Nie ma znaczenia, czy kilkakrotnie stałaś się ofiarą przemocy fizycznej ze strony swojego faceta, czy damski bokser uderzył cię tylko raz. Niestety najprawdopodobniej niedługo się to powtórzy. Związki, w których jeden z partnerów daje upust swej agresji, wyładowując swój gniew na drugiej połówce nie mają zbyt wielkich szans na powodzenie. Oczywiście, wciąż możecie być razem. Pytanie tylko – czy szczęśliwi?...

 

Rozstanie - trudna decyzja

O ile kobietom, które jeszcze nie zaangażowały się w relację z kimś, kogo mogą jedynie podejrzewać o agresywne zachowania o wiele łatwiej jest się przed nią ustrzec, o tyle tym, które zdążyły przekroczyć już próg wzajemnego pożycia z damskim bokserem, decyzja o rozstaniu nie przychodzi z łatwością.

Dlaczego tak trudno jest wyrwać się z pułapki toksycznego związku? W większości przypadków kobiety, które decydują się odejść zaraz na początku są oskarżane o to, że nie kochają swoich partnerów. Ci bowiem starają się wzbudzić w nich poczucie winy i w rezultacie pozostawić przy sobie. Prawda jest jednak taka, że jeśli mężczyzna Cię uderzył, wiedz, że zrobi to drugi, trzeci, kolejny raz. Bądź konsekwentna.

 

Przemoc fizyczna ? Nie, dziękuję

Jeśli zdecydujesz, że chcesz odejść, musisz to zrobić. Nie wahaj się zerwać kontaktu z damskim bokserem i koniecznie udaj się w bezpieczne miejsce. Żądaj od niego uszanowania Twojej decyzji – nie jesteś jego własnością, powinien zostawić cię w spokoju, jeśli tego chcesz. Kiedy już powiesz mu, że to koniec, zrób to w neutralnym miejscu, niekoniecznie jednak takim, w którym wszyscy będą Was słyszeć. Ostatnią rzeczą jakiej mogłabyś chcieć, jest użycie przemocy z powodu próby jej zaprzestania.

Osoby nadużywające przemocy fizycznej mogą być całkiem dobrymi aktorami. Groźbę odejścia traktują jako zaproszenie do kontynuowania swojej gry ponieważ wiedzą, że jest to tylko groźba. Nawet jeśli nagle zmodyfikują swoje zachowanie, w rzeczywistości nigdy się nie zmienią. Nie pozwól sobie na bycie ofiarą, nie czekaj na przeprosiny i nie pozwól się dalej krzywdzić. Rozstanie, wbrew pozorom, nie jest tak bolesne jak to, co może Cię czekać, jeśli postanowisz kontynuować taki związek.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Stephanie Swartz All right reserved

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
20-1-2020
Ocena:
Jestem z psychopatą i damskim bokserem, znęcajacym sie nade mną. Poniża mnie, upokarza, obrzuca ordynarnymi wyzwiskami "huju ty parchaty! Ty kurwo jebana! Ty flaku pierdolony!" Przy mnie flirtuje z kobietami. Bije mnie tez (z calej sily walnąl mnie klapkiem, bo chcialam dokonczyc zdanie, bil mnie po glowie, bo nie umialam wyminąc szybko ludzi, skopal mnie na parkingu, bo jego zdaniem nie dosc sie nim zajmowalam). Kim jest na co dzien? Supply chain w warszawskiej upc
3-12-2018
Ocena:
Z autopsji
Zaczął to będzie bił
Nie wierz w zmiany i terapię
Tylko próbuje wypierać swoje zachowanie bo wie że społecznie jest to negowane
A jest zakompleksiony i próżny i nigdy się nie przyzna że ma problem z opanowaniem emocji
14-5-2018
Ocena:
Raz podniósł rękę na kobietę, zrobi to kolejny. Nie ma zmiłuj i dawania kolejnych szans. Niestety...
7-1-2018
Ocena:
wszystko OK, ale jak przekonać ofiarę ,że nie powinna dawać kolejnej szansy ? tym bardziej, że jest po rozwodzie i powinna zacząć "żyć" lecz Ofiara po 8 m-cach przyjełe swojego kata pod dach . . . Boję się że teraz gdy zostanie skrzywdzona to targnie się na swoje żyvie lub skończy w "wariatkowie"