Data modyfikacji:

Damski bokser – bije ale kocha

Autor: Serwis Dzidziusiowo

Był najcudowniejszym człowiekiem, którego w życiu spotkałaś. Wymarzony książę z bajki. Teraz zastanawiasz się, czy to wciąż ten sam mężczyzna. Znęca się nad Tobą, bije i upokarza, po czym przynosi kwiaty i mówi, jak mu przykro. Wybaczasz mu, a po jakimś czasie on znowu robi to samo. Czy ten scenariusz brzmi znajomo, a poszczególne w nim sceny odgrywacie niczym najbardziej wprawieni w tej sztuce aktorzy? A może zdarzyło się to tylko raz – czy powinnaś odejść czy jednak dać mu jeszcze jedną szansę licząc, że przemoc fizyczna się nie powtórzy?

Damski bokser

Przemoc wobec kobiet

Powiedzmy to od razu – nie ma żadnego usprawiedliwienia dla człowieka, który bije swoją kobietę. Nie ma znaczenia, czy kilkakrotnie stałaś się ofiarą przemocy fizycznej ze strony swojego faceta, czy damski bokser uderzył cię tylko raz. Niestety najprawdopodobniej niedługo się to powtórzy. Związki, w których jeden z partnerów daje upust swej agresji, wyładowując swój gniew na drugiej połówce nie mają zbyt wielkich szans na powodzenie. Oczywiście, wciąż możecie być razem. Pytanie tylko – czy szczęśliwi?...

 

Rozstanie - trudna decyzja

O ile kobietom, które jeszcze nie zaangażowały się w relację z kimś, kogo mogą jedynie podejrzewać o agresywne zachowania o wiele łatwiej jest się przed nią ustrzec, o tyle tym, które zdążyły przekroczyć już próg wzajemnego pożycia z damskim bokserem, decyzja o rozstaniu nie przychodzi z łatwością.

Dlaczego tak trudno jest wyrwać się z pułapki toksycznego związku? W większości przypadków kobiety, które decydują się odejść zaraz na początku są oskarżane o to, że nie kochają swoich partnerów. Ci bowiem starają się wzbudzić w nich poczucie winy i w rezultacie pozostawić przy sobie. Prawda jest jednak taka, że jeśli mężczyzna Cię uderzył, wiedz, że zrobi to drugi, trzeci, kolejny raz. Bądź konsekwentna.

 

Przemoc fizyczna ? Nie, dziękuję

Jeśli zdecydujesz, że chcesz odejść, musisz to zrobić. Nie wahaj się zerwać kontaktu z damskim bokserem i koniecznie udaj się w bezpieczne miejsce. Żądaj od niego uszanowania Twojej decyzji – nie jesteś jego własnością, powinien zostawić cię w spokoju, jeśli tego chcesz. Kiedy już powiesz mu, że to koniec, zrób to w neutralnym miejscu, niekoniecznie jednak takim, w którym wszyscy będą Was słyszeć. Ostatnią rzeczą jakiej mogłabyś chcieć, jest użycie przemocy z powodu próby jej zaprzestania.

Osoby nadużywające przemocy fizycznej mogą być całkiem dobrymi aktorami. Groźbę odejścia traktują jako zaproszenie do kontynuowania swojej gry ponieważ wiedzą, że jest to tylko groźba. Nawet jeśli nagle zmodyfikują swoje zachowanie, w rzeczywistości nigdy się nie zmienią. Nie pozwól sobie na bycie ofiarą, nie czekaj na przeprosiny i nie pozwól się dalej krzywdzić. Rozstanie, wbrew pozorom, nie jest tak bolesne jak to, co może Cię czekać, jeśli postanowisz kontynuować taki związek.

 

Zdjęcie: Fotolia by © Stephanie Swartz All right reserved

Komentarze
20-01-2020
Ocena:
Jestem z psychopatą i damskim bokserem, znęcajacym sie nade mną. Poniża mnie, upokarza, obrzuca ordynarnymi wyzwiskami "huju ty parchaty! Ty kurwo jebana! Ty flaku pierdolony!" Przy mnie flirtuje z kobietami. Bije mnie tez (z calej sily walnąl mnie klapkiem, bo chcialam dokonczyc zdanie, bil mnie po glowie, bo nie umialam wyminąc szybko ludzi, skopal mnie na parkingu, bo jego zdaniem nie dosc sie nim zajmowalam). Kim jest na co dzien? Supply chain w warszawskiej upc
03-12-2018
Ocena:
Z autopsjiZaczął to będzie biłNie wierz w zmiany i terapięTylko próbuje wypierać swoje zachowanie bo wie że społecznie jest to negowaneA jest zakompleksiony i próżny i nigdy się nie przyzna że ma problem z opanowaniem emocji
14-05-2018
Ocena:
Raz podniósł rękę na kobietę, zrobi to kolejny. Nie ma zmiłuj i dawania kolejnych szans. Niestety...
07-01-2018
Ocena:
wszystko OK, ale jak przekonać ofiarę ,że nie powinna dawać kolejnej szansy ? tym bardziej, że jest po rozwodzie i powinna zacząć "żyć" lecz Ofiara po 8 m-cach przyjełe swojego kata pod dach . . . Boję się że teraz gdy zostanie skrzywdzona to targnie się na swoje żyvie lub skończy w "wariatkowie
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.
Ile lat ma najmłodsza babcia świata?

Ile lat ma najmłodsza babcia świata?

2021-01-18
Sprawdź kto jest najmłodszą babcią na świecie, ile lat miała jak została babcią i skąd pochodzi. Czy w Polsce również można znaleźć tak młode babcie?