Data publikacji:

Tata - duże dziecko

Autor: Marek Pisarczyk

Na półkach naszych dzieci leży mnóstwo zabawek. Niektóre w ogóle nie chwytają nas za serce. Ale są też takie, dzięki którym na nowo stajemy się małym chłopcem. Przy ich pomocy zabawy dla dzieci i ich tatusiów to zupełnie coś innego, coś co angażuje na wiele godzin.

 

zabawy-dla-taty-i-dziecka-550x350

 

Najlepsze zabawy dla dzieci i ich tatusiów

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepszymi zabawami dla dzieci są te, które mocno angażują wszystkich uczestników. Podobnie, a nawet szczególnie, rzecz ma się z zabawkami. Ciuchcia, klocki lego, modele samolotów. Jeśli zaangażowaniu dziecka towarzyszy aktywny udział rodzica – radość oraz doświadczenie głębokiej więzi i bliskości są gwarantowane. Idealną więc sytuacją jest ta, gdy wymyślone przez nas zabawy dla dzieci dotykają obszarów, które żywo interesują również ich ojców.

 

Zabawa ciuchcią gwarantuje zajęcie dla ojca i syna

Mówi się, że w każdym mężczyźnie jest coś z dziecka. Faktycznie jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. Pasja, z jaką oddawałem się budowaniu pociągu dla dzieci, gdy pod choinką mój syn entuzjastycznie wołał „ciuchcia, ciuchcia”, nie pozwala mi w tej kwestii na żadne wątpliwości.

 

Pociąg dla dzieci, sterowane auto, drewniane klocki - takimi zabawkami możemy się bawić godzinami

Pociąg dla dzieci, zdalnie sterowany samochód, model samolotu, klocki Lego, zestaw majsterkowicza, drewniane klocki – to tylko niektóre przykłady, które sprawiają, że ojciec i syn, a czasem także córka, nagle znajdują się na jednej płaszczyźnie doświadczeń i przeżyć. Oczywiście kupując dziecku zabawkę mamy na względzie przede wszystkim jej znaczenie dla rozwoju dziecka i to, czy podoba się ona naszej pociesze. Warto jednak czasami wziąć pod uwagę również i własne zainteresowania czy pasje, które angażując ojca, uczynią z zabawy źródło intensywnych doznań dla dziecka. Nie bez znaczenia jest przecież fakt, że poczucie bliskości rodzica podczas zabawy odgrywa nie mniejszą rolę niż sama jej treść.

 

Świat dziecka jest piękny dlatego, że jest prosty i szczery. Jeśli my – mężczyźni – mamy w nim udział nie zostaje nam nim lepszego jak go pielęgnować. A najlepszym na to sposobem jest częste wchodzenie w świat zabaw naszych pociech.

 

 

Zdjęcie: Fotolia fot by © Pavel Losevsky


Autor

Marek Pisarczyk

Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Z wykształcenia i zamiłowania humanista zainteresowany wszystkim, co służy dobru człowieka. Pasjonat historii i dobrej literatury, meloman.

kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.
Ile lat ma najmłodsza babcia świata?

Ile lat ma najmłodsza babcia świata?

2021-01-18
Sprawdź kto jest najmłodszą babcią na świecie, ile lat miała jak została babcią i skąd pochodzi. Czy w Polsce również można znaleźć tak młode babcie?
kryzys w związku po dziecku

Kryzys w związku po pojawieniu się dziecka – jak go zażegnać?

2020-01-24
Wiele osób sądzi, że dziecko umacnia związek – czyni go silniejszym, bardziej doświadczonym i zespolonym. W praktyce jednak przyjście maluszka na świat nierzadk...
ile czekać z seksem po porodzie

Seks po porodzie. Seks pary a seks rodziców - Dzidziusiowo.pl

2019-03-26
Czy po narodzinach dziecka seks się zmienia? Co zrobić, by nie stracić bliskości i intymności w związku po narodzinach dziecka?...