Czas dzieci - o byciu z dzieckiem słów kilka

Data:

Dziecko choć jest najmłodszym członkiem rodziny opanowało i zaabsorbowało sobą cały dom. Jak nie piciu, to zmiana pieluchy. Jak nie kaszka, to zabawa. Ledwie wróciłeś z pracy, a tu już noc na horyzoncie - czas kolacji i pora na kąpiel. Masz wrażenie, że w Twoim domu panuje niepodzielnie czas dzieci. A gdzie chwila dla rodziców?zabawa-z-tata-dziecko-czas-550x350

 

Resztkami sił starasz się pomóc w wieczornych obowiązkach przy dziecku i na nic więcej nie masz siły, podczas gdy Twoja pociecha tryska energią. Marzy Ci się czasami błoga cisza i choć chwilowe powstrzymanie tego dziecięcego chaosu? A może odpoczynek?

 

Czas dzieci trzeba zaplanować

Niestety, w ciągu najbliższych lat możesz zapomnieć o tym, że chwile odpoczynku będziesz wyznaczał sobie sam. Odtąd to Twoja pociecha będzie zazwyczaj decydowała o tym, kiedy będziesz mógł zasnąć, spędzić z żoną romantyczny wieczór czy obejrzeć spokojnie film. Ale czy naprawdę jest aż tak źle? Czy czas dzieci musi być aż tak despotyczny? Przecież chwile spędzone z dzieckiem nie muszą być tylko i wyłącznie eksploatowaniem Twoich sił. Bardzo dużo zależy od nastawienia.

Z beztroskiego uśmiechu dziecka i jego codziennych osiągnięć czerp satysfakcję. Organizuj takie zabawy abyś i Ty biorąc w nich czynny udział świetnie się bawił. Gdy dziecko odpoczywa - odpoczywaj razem z nim (wcześniej jednak zaplanuj jak spędzisz wolne chwile, żeby nie marnować drogocennego czasu). Z kolei spacer z niemowlakiem to doskonałe chwile na audiobooki, tradycyjne książki, posłuchanie ulubionej muzyki czy rozmowę ze znajomymi. Spraw aby czas dzieci był także Twoim czasem

 

Zabawa = więź

Z biegiem lat pojawią się nowe możliwości – wspólna gra w piłkę, wyprawy rowerowe, konstruowanie czy naprawianie różnych urządzeń itd. Wtedy wprowadzanie córeczki bądź syna w świat techniki, sportu i zdrowej rywalizacji, stanie się źródłem satysfakcji i pozytywnej energii. Mało tego – wytworzy pomiędzy Wami głęboką i nieporównywalną z niczym więź, która będzie cudownie procentowała w przyszłości.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © mangostock

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
Bądź pierwszą osobą która skomentuje artykuł.