Data modyfikacji:

Trzeci trymestr

Wybierz swój tydzień ciąży:

26 tydzień ciąży

Autor: Serwis Dzidziusiowo
26tydzien-kalendarz-ciazy550

 

Właśnie rozpoczęłaś trzeci trymestr ciąży. Dziecko waży coraz więcej. Twoje piersi stają się pełniejsze, a macica już niebawem osiągnie wielkość dorodnego arbuza. To ogromne obciążenie dla pleców. Nic dziwnego, że doskwiera Ci ból kręgosłupa.

Pewnie już się przekonałaś, że seks w ciąży może być bardzo przyjemny. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań nie rezygnuj z niego. Owszem podczas orgazmu macica kurczy się, ale skurcze te są delikatne i w żaden sposób nie zagrażają maluszkowi.

Dwudziesty szósty tydzień ciąży - rozwój dziecka

  • To już 26. tydzień ciąży. Maluszek wciąż rośnie i ma coraz mniej miejsca do zabawy.
  • Odruch ssania jest teraz bardzo silny. Czasami podczas badania ultrasonograficznego widać jak smyk ssie palce.
  • Dziecko ćwiczy chwytanie. Łapie i ciągnie pępowinę.
  • To właśnie na początku trzeciego trymestru wyraźniejsze stają się rysy twarzy.
  • Ucho zewnętrzne przesuwa się w górę główki.
  • W 26. tygodniu ciąży dziecko ma około 33cm długości i waży mniej więcej 800g.

 

 


Kształt brzucha, a płeć dziecka

Niektórzy twierdzą, że płeć dziecka można określić analizując kształt brzucha przyszłej mamy. Tymczasem na wygląd Twojego brzucha wpływa wiele czynników: ułożenie dziecka w macicy, stopień rozciągnięcia mięśni w wyniku poprzednich ciąż, kształt miednicy, wzrost oraz przyrost wagi podczas ciąży.

 

Ciąża mnoga - dwudziesty szósty tydzień ciąży

Czy wiesz, że w życiu dziecięcym wieloraczków widoczny jest taki sam układ zależności jak w życiu płodowym? Obserwowano przebieg ciąży bliźniaczej. Jeden z braci był agresywny w stosunku do drugiego. Bił go, kopał i szarpał. Drugi był zdecydowanie pasywny. Na zaczepki reagował spokojnie, nie odwzajemniał ich, opierał głowę na łożysku i zasypiał. Te prenatalne zachowania zostały przeniesione do późniejszego życia. Jeden z braci nadal był agresywny w stosunku do drugiego. A ten uciekał do drugiego pokoju, wtulał się w poduszkę i zasypiał.

 

 


Autor

Komentarze
26-10-2019
Ocena:
25+3, 721g
23-10-2019
Ocena:
@MIKI Bo strona ta jest mało wiarygodna, a podział ten wyszedł mi z prostej matematyki - 40/3=13, 13+13=26 I tak mi wyszło, że 26 to pewnie już III trymestr.
22-09-2017
Ocena:
Do którego tygodnia blizniaki się układają do porodu? W sensie, w którym tygodniu nie ma już nadziei na poród naturalny bo już na pewno się nie obroca?
19-06-2017
Ocena:
26+3 mój maluszek bardzo mało się rusza a jeżeli już to robi to bardzo delikatnie. Teściowa straszy mnie że pewnie coś z nim nie tak
10-12-2016
Ocena:
26tc to jest DRUGI TRYMESTR A TRZECI ZACZYNA SIE 28TC.