Odpoczynek od rodzicielstwa

Data:

Rodzicielstwo przynosi rodzicom ogromną satysfakcję, ale jest też bardzo absorbującym zajęciem. I mimo, że nic nie cieszy bardziej niż nowe umiejętności naszych pociech, wspólnie spędzone chwile bez dziecka i czułe słowa ‘kocham Cię’, to dla zdrowia psychicznego własnego i naszej pociechy, dobrze jest czasami odpocząć od rodzicielskich obowiązków.


rodzicielstwo - macierzyństwo - ojscostwo

 

Rodzicielskim obowiązkom powiedz czasem nie

Niezwykle istotne jest ciągłe podgrzewanie atmosfery w związku. Praca i codzienne obowiązki sprawiają, że czasami zapominamy o sobie. Tymczasem warto pamiętać, że jesteśmy nie tylko rodzicami, ale także kobietą i mężczyzną, partnerami. Dlatego dobrze jest czasami odłożyć rodzicielstwo na bok, podrzucić smyka do babci lub niani, i wybrać się na romantyczną randkę z własnym mężem.

Przed randką koniecznie zadbaj o siebie. Pójdź do fryzjera, wykonaj perfekcyjny makijaż i kup nową sukienkę. Spraw, aby partner na Twój widok nie mógł wyjść z zachwytu. Spędźcie razem uroczy wieczór. Pójdźcie do kina, na kolację, całujcie się w blasku księżyca i pamiętajcie o najważniejszej zasadzie ... ani słowa o dziecku. 

 

A mój tata piłkę kopie

Rodzice muszą też czasami odpocząć od siebie i spędzić wolny czas z innymi ludźmi. Świetnym sposobem na chwile relaksu poza domem są zajęcia sportowe. Fitness, wizyta na basenie czy gra w piłkę pozwolą rozładować nagromadzone emocje i zadbać o kondycję. A po wysiłku fizycznym warto wybrać się na plotki lub kolację z przyjaciółmi. Panie nie złośćcie się gdy Wasz partner umawia się z kumplami na wspólne oglądanie meczu lub grę w squasha. Panowie nie miejcie za złe swoim kobietom, że zamiast gotować obiad wychodzą na zakupy z przyjaciółkami lub spędzają godziny u fryzjera. Wszakże podstawą szczęśliwego związku są radośni, wypoczęci i zadowoleni ze swojego życia partnerzy. Zyska na tym i pociecha, mając szczęśliwych i spełnionych rodziców.

 

 

Zadbana mama, modny tata

W szale rodzicielstwa większość rodziców na pierwszym miejscu stawia potrzeby swojego dziecka, zapominając o potrzebach własnych. Oczywiście mały człowiek jest Twoim oczkiem w głowie, ale warto pomyśleć także o sobie. Tak jak inwestujesz w zdrowie i wykształcenie pociechy, tak zadbaj i o siebie. Znajdź czas na dokończenie studiów, naukę języka obcego lub kurs szydełkowania. Dokształcaj się, rozwijaj pasje, pielęgnuj ciało i dbaj o zdrowie. Zadbana mama i modny tata są bardziej towarzyscy, pewni siebie, zadowoleni z życia i stanowią dla swojej pociechy dobry przykład.Zdjęcie: Pexels.com

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
15-6-2014
Ocena:
Chodzę na zajęcia dla Mam do Klubu Fitness Marcelinka to mój najlepszy odpoczynek :)