Data publikacji:

Odpoczynek od rodzicielstwa

Autor: Patrycja Wrotek

Rodzicielstwo przynosi rodzicom ogromną satysfakcję, ale jest też bardzo absorbującym zajęciem. I mimo, że nic nie cieszy bardziej niż nowe umiejętności naszych pociech, wspólnie spędzone chwile bez dziecka i czułe słowa ‘kocham Cię’, to dla zdrowia psychicznego własnego i naszej pociechy, dobrze jest czasami odpocząć od rodzicielskich obowiązków.

rodzicielstwo - macierzyństwo - ojscostwo

 

Rodzicielskim obowiązkom powiedz czasem nie

Niezwykle istotne jest ciągłe podgrzewanie atmosfery w związku. Praca i codzienne obowiązki sprawiają, że czasami zapominamy o sobie. Tymczasem warto pamiętać, że jesteśmy nie tylko rodzicami, ale także kobietą i mężczyzną, partnerami. Dlatego dobrze jest czasami odłożyć rodzicielstwo na bok, podrzucić smyka do babci lub niani, i wybrać się na romantyczną randkę z własnym mężem.

Przed randką koniecznie zadbaj o siebie. Pójdź do fryzjera, wykonaj perfekcyjny makijaż i kup nową sukienkę. Spraw, aby partner na Twój widok nie mógł wyjść z zachwytu. Spędźcie razem uroczy wieczór. Pójdźcie do kina, na kolację, całujcie się w blasku księżyca i pamiętajcie o najważniejszej zasadzie ... ani słowa o dziecku. 

 

A mój tata piłkę kopie

Rodzice muszą też czasami odpocząć od siebie i spędzić wolny czas z innymi ludźmi. Świetnym sposobem na chwile relaksu poza domem są zajęcia sportowe. Fitness, wizyta na basenie czy gra w piłkę pozwolą rozładować nagromadzone emocje i zadbać o kondycję. A po wysiłku fizycznym warto wybrać się na plotki lub kolację z przyjaciółmi. Panie nie złośćcie się gdy Wasz partner umawia się z kumplami na wspólne oglądanie meczu lub grę w squasha. Panowie nie miejcie za złe swoim kobietom, że zamiast gotować obiad wychodzą na zakupy z przyjaciółkami lub spędzają godziny u fryzjera. Wszakże podstawą szczęśliwego związku są radośni, wypoczęci i zadowoleni ze swojego życia partnerzy. Zyska na tym i pociecha, mając szczęśliwych i spełnionych rodziców.

 

 

Zadbana mama, modny tata

W szale rodzicielstwa większość rodziców na pierwszym miejscu stawia potrzeby swojego dziecka, zapominając o potrzebach własnych. Oczywiście mały człowiek jest Twoim oczkiem w głowie, ale warto pomyśleć także o sobie. Tak jak inwestujesz w zdrowie i wykształcenie pociechy, tak zadbaj i o siebie. Znajdź czas na dokończenie studiów, naukę języka obcego lub kurs szydełkowania. Dokształcaj się, rozwijaj pasje, pielęgnuj ciało i dbaj o zdrowie. Zadbana mama i modny tata są bardziej towarzyscy, pewni siebie, zadowoleni z życia i stanowią dla swojej pociechy dobry przykład.Zdjęcie: Pexels.com


Autor

Patrycja Wrotek

Prywatnie mama trzech przesłodkich dziewczynek Hani, Oli i Wiktorii, które zajmują jej wszystkie wolne i te mniej wolne chwile. Zwolenniczka noszenia w chuście, wychowywania dzieci w bliskości z rodzicami i kochania ich takimi, jakimi są. Nieustannie poszukuje dobrych odpowiedzi i "sposobu na dziecko".

Komentarze
15-06-2014
Ocena:
Chodzę na zajęcia dla Mam do Klubu Fitness Marcelinka to mój najlepszy odpoczynek :)
para w łóżku

Ból podczas stosunku po porodzie – co to oznacza?

2022-07-04
Ból podczas stosunku po porodzie to dość często występująca przypadłość, która może wystąpić zarówno u kobiet, które rodziły w sposób naturalny, jak i tych, które przeszły cesarskie cięcie. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości są zawirowania hormonalne i wynikające z nich niedostateczne nawilżenie pochwy, w rzadszych przypadkach – źle zagojona rana. Jeśli i ty odczuwasz dolegliwości bólowe w tracie współżycia, dowiedz się, jak możesz pokonać ten problem i kiedy udać się do lekarza.
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.