Mama na randce

Data:

Samotna matka, po rozstaniu z ojcem swojej pociechy, często ma wiele uprzedzeń przed pierwszą randką z innym mężczyzną. W jej głowie kłębią się pytania: czy jestem jeszcze atrakcyjna? Jak zareaguje potencjalny partner, gdy się dowie o dziecku? I najważniejsze: co powie malec, gdy w życiu mamy pojawi się ktoś inny? Te dylematy często powodują, że nie decyduje się ona spróbować na nowo ułożyć sobie życia. Sytuacja nie jest łatwa, ale większość obaw samotnych matek jest zupełnie niepotrzebna!


mama-na-randce-550x350
Obecnie na przeciw potrzebom samotnych matek wychodzi technika, eliminując część dylematów. Powstaje coraz więcej portali społecznościowych zrzeszających samotnych rodziców. Za ich pośrednictwem możemy umówić się na randkę z samotnym ojcem albo znaleźć mężczyznę, który ma ochotę związać się z kobietą z dzieckiem. Dzięki temu od początku sytuacja jest jasna i nie musimy się dodatkowo stresować tą kwestią. W końcu samo spotkanie to dla nas wystarczająca dawka adrenaliny.

 

Dlaczego warto się przełamać?

Wraz z nowym partnerem życie zarówno matki, jak i jej dziecka zmienia się. Najczęściej zdecydowanie na lepsze! Mężczyzna przejmuje część obowiązków, co daje kobiecie więcej czasu dla pociechy. Wspólne rozwiązywanie problemów, odciążenie od codziennych zmartwień - poprawi humor i samopoczucie. Będziemy bardziej cierpliwe i częściej uśmiechnięte.

 

Jak sytuacja wpłynie na dziecko?

Reakcja pociechy może być różna, często nacechowana negatywnie. Żeby uniknąć stanów lekowych, należy dziecko odpowiednio przygotować do zmian. Przypadkowe spotkania w neutralnych miejscach oswoją je z nową osobą. Nie bez znaczenia jest też komunikacja i uprzedzenie o nadchodzących zmianach. Trzeba z dzieckiem dużo rozmawiać i wyjaśnić, co się dzieje w życiu mamy.

 

Pozytywne efekty

Kontakt z biologicznym ojcem jest zazwyczaj niewystarczający - dziecko potrzebuje męskiego wzorca na co dzień, ponieważ przekazuje mu inny punkt widzenia na otaczający świat. Poza tym ważne jest, by miało możliwość obserwacji szanujących i wspierających się ludzi - wpływa to pozytywnie na rozwój emocjonalny dziecka.

 

Zdjęcie: Fotolia fot. by © Andrey Armyagov

Polecane artykuły
Komentarze
Dodaj komentarz
13-8-2015
Ocena:
Każdy ma prawo do szczęścia, a dziecko to nie ograniczenie ani żadna wymówka. Kiedyś usłyszałam powiedzenie, że szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzecko. I to bez znaczenia czy rodzice są razem czy nie. Jesli wszystko układa się po ich myśli to znaczy, że zmierza w dobrą stronę. Też wydawało mi się, że randki to już przeszłość, ale koleżanka opowiedziała mi o szybkich randkach. Organizatorzy zapewniają praktycznie oprawę całego wieczoru - posiłek, wino, pokaz i kurs tańca i inne atrakcje. A jednocześnie można spędzić miły wieczór w ciekawym towarzystwie. :) W Łodzi takie spotkania możecie znaleźć na www.showdates.pl. Z pewnością to bezpieczniejsze nić umawianie się z nieznajomymi poznanymi w Internecie czy gdzieś przypadkowo na ulicy...