Data publikacji:

Były mąż nadal przyjaciel

Autor: Punta Mika

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną wzbudza już sporo kontrowersji – nie wszyscy są przekonani, czy rzeczywiście jest możliwa. Jej ekstremalną wersją jest przyjaźń z byłym partnerem - należy ona raczej do rzadkości, choć wiele zależy od okoliczności rozstania. Jeśli decyzja jest podjęta przez obie strony, taki układ staje się możliwy. To samo tyczy się rozwodu - często wiąże się z nim wiele negatywnych emocji, niepotrzebnych słów i wyrzutów. Zazwyczaj życzymy sobie, żeby więcej nie widzieć osoby, która sprawiła nam tyle bólu i cierpienia. Ale czy rzeczywiście jest to dla nas najlepsze? Szczególnie, gdy łączą nas dzieci?

 

byly-maz-wciaz-przyjaciel-rozwod-550x350

Czas leczy rany

Choć początkowo sam fakt utrzymywania kontaktu z byłym partnerem wzbudza w nas niechęć, gdy emocje opadną - uporządkujemy nasze życie, znajdziemy nowego partnera i się ustabilizujemy emocjonalnie - warto zainwestować w pielęgnowanie nie tylko poprawnych, ale dobrych relacji z naszym "ex". Czas leczy rany - to prawda, że przeżyliśmy niełatwe chwile, ale nie dajmy im przesłonić tych pozytywnych wspomnień.

 

Dla dzieci

Poza zobowiązaniami finansowymi łączy nas przecież bardzo dużo - wspólnie przeżyte lata, sukcesy i radości oraz najważniejsze: nasze dzieci. To ojciec był przy ich dorastaniu - porodzie, pierwszym słowie czy pierwszej wspólnej zabawie i jego miłość do nich jest niepodważalna. Nawet jeśli mają wspaniały kontakt z naszym nowym partnerem, wieź z ojcem to coś wyjątkowego. Dlatego tak ważne dla dziecka jest widzieć rodziców w przyjaznych kontaktach - w ten sposób będzie im tez łatwiej zaakceptować nową sytuację. Widząc zadowolonych rodziców, zaakceptuje chętniej ich nowych partnerów.

W swoim byłym mężu możemy mieć nieocenioną pomoc - zrobi on wszystko dla swoich pociech. Jeśli będziemy żyć z nim w przyjaźni, z pewnością będzie można na nim polegać, jak na niewielu innych osobach z naszego otoczenia. Oczywiście taka relacja możliwa jest jedynie, gdy obie strony tego chcą. Z pewnością nie będzie to łatwa droga, ale jeśli ją przebędziecie, zyskacie niewątpliwie dużo!

 

Zdjęcie: Fotolia fot by © Mincemeat


Autor

Punta Mika

Nie zaczyna dnia bez filiżanki mocnej kawy i porannego przeglądu prasy. Żyje bardzo aktywnie i prowadzi kilka projektów na raz. Marzy, by doba miała 48 godzin. Jak każda kobieta lubi dbać o zdrowie i urodę, dlatego chętnie o tym pisze i dzieli się wiedzą z czytelniczkami Dzidziusiowa.

para w łóżku

Ból podczas stosunku po porodzie – co to oznacza?

2022-07-04
Ból podczas stosunku po porodzie to dość często występująca przypadłość, która może wystąpić zarówno u kobiet, które rodziły w sposób naturalny, jak i tych, które przeszły cesarskie cięcie. Zazwyczaj przyczyną dolegliwości są zawirowania hormonalne i wynikające z nich niedostateczne nawilżenie pochwy, w rzadszych przypadkach – źle zagojona rana. Jeśli i ty odczuwasz dolegliwości bólowe w tracie współżycia, dowiedz się, jak możesz pokonać ten problem i kiedy udać się do lekarza.
ślub

Ślub konkordatowy - jakie dokumenty są potrzebne i do kiedy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego?

2021-05-19
Ślub to uwiecznienie miłości i zadeklarowanie chęci bycia razem. Młodzi ludzie, którzy pragną spędzić wspólnie resztę życia, powinni sformalizować swój związek. Do wyboru mają kilka opcji, tzn. ślub cywilny, ślub kościelny lub ślub konkordatowy. Właśnie to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej popularne, łączy w sobie dwie pozostałe opcje. Na czym polega ślub konkordatowy i jakie formalności należy załatwić?
kobieta

Jak sobie poradzić ze zdradą emocjonalną?

2021-05-12
Zdrada w związku najczęściej kojarzy się ze zdradą fizyczną, która ma związek z cielesną bliskością z inną osobą niż partner czy partnerka. Ale to nie jedyny rodzaj zdrady. Równie niebezpieczna i często kończąca się rozstaniem jest zdrada emocjonalna. Jak sobie poradzić z tym zjawiskiem, na czym polega i czy można ją wybaczyć?
kalendarz

Ślub i wesele krok po kroku, czyli kalendarz młodej pary

2021-04-10
Ślub i wesele to niezwykle ważne wydarzenia w życiu każdej pary, która decyduje się na ten krok. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby był to dzień wyjątkowy. Aby mogło tak być, konieczne jest zadbanie o wiele szczegółów i kwestii. Warto więc wiedzieć, jak planować ślub krok po kroku, by nie zapomnieć o wszystkich ważnych elementach organizacji tego wydarzenia. Kiedy zacząć zajmować się poszczególnymi kwestiami? Odpowiedzmy na to pytanie.
W każdym związku zdarzają się kryzysy. Jak sobie z nimi pora

Rodzaje kryzysów w związku. Etapy związku

2021-03-03
Czy Wasza miłość ma szansę przetrwać? Czy przeżyjecie kryzys? Sprawdź jakie etapy występują w związku, ile i jakie kryzysy mogą się pojawić na Waszej drodze.
Złamane serce zawsze boli. Skąd się bierze rozwód i jakie są

Najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce

2021-03-02
Liczba rozwodów w Polsce rośnie z roku na rok. Sprawdź dlaczego ludzie się rozwodzą, jakie są najczęstsze przyczyny rozpadu małżeństwa i jak znaleźć receptę na trwały związek.
Jak wygląda mapa erotyczna męskiego ciała, gdzie szukać męsk

Strefy erogenne u mężczyzn, czyli jak podniecić faceta

2021-02-26
Sprawdź jak podniecić chłopaka, gdzie umiejscowione są najważniejsze strefy erogenne u mężczyzn, jak znaleźć męski punkt g. Słowem odkrywamy tajniki sztuki kochania i podniecania męskiego ciała.