Data modyfikacji:

TOP 5 aplikacji mobilnych dla przyszłych mam

Autor: Magdalena Szewczyk

Aplikacje dla przyszłych mam ułatwiają przejście przez 9 miesięcy ciąży. Aplikacje ciążowe przypominają o badaniach, ale także informują, na jakim etapie rozwoju jest dziecko.

 

aplikacje dla kobiet w ciąży

 

Aplikacje dla przyszłych mam pomagają pamiętać o wizycie u ginekologa, zrobieniu badań lub informują jak rozwija się dziecko w danym tygodniu ciąży. Aplikacje obliczające dzień i tydzień ciąży, informujące, że właśnie dzisiaj maleństwu rosną włoski lub zaczyna słyszeć głos mamy, opcje przypominania o wizytach lekarskich czy badaniach to tylko niektóre funkcje, które oferują aplikacje mobilne. Większość jest przystosowana do znanych systemów komórkowych: Android, iOS czy Windows Phone. Poniżej przedstawiamy nasze TOP 5 aplikacji mobilnych dla kobiet w ciąży, które przyszłe mamy mogą wykorzystywać nawet kilka razy dziennie!

 


1. Hi Mommy

Bardzo przejrzysta aplikacja, która pomaga przyszłym mamom przeżyć cały okres ciąży. Wystarczy wprowadzić przewidywaną datę porodu, by dostosować informacje do wieku ciąży. Aplikacja codziennie informuje o maluszku, jego wieku, podaje jego średnią wagą i wzrost. Dodatkowo aplikacja podpowiada o najpotrzebniejszych zakupach, które musimy nabyć przed porodem. Oddzielnie dla mamy (co wziąć do szpitala), dziecka (wyprawka dla maluszka) oraz jak wyposażyć dom przed pojawieniem się w nim maleństwa. Dzięki pięknym grafikom wiadomości od aplikacji nie są nudne. Przeciwnie rozczulają, kiedy przyszła mama uruchomi wyobraźnię i pomyśli, że to jej maleństwo wysyła do niej wiadomość np. w 33 tygodniu, że jest już bardzo duże i mu ciasno. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w Google Play oraz App Store. 

 

2. Pregnancy Assistant

Asystent ciążowy to aplikacja przejrzysta i bardzo prosta. Chwalona przez użytkowniczki za czytelność i możliwość śledzenia na bieżąco postępów ciąży. Dzięki aplikacji w szybki sposób dowiesz się jak dziecko się rozwija, wystarczy wpisać ostatni dzień miesiączki. Zwięzły opis rozwoju dziecka z każdego dnia ciąży, zdjęcia, informacja o przybliżonej wadze i wzroście malucha to główne zalety aplikacji. Dodatkowo przyszła mama może przeczytać opis zmian jakie jeszcze zajdą w jej ciele wraz z rozwojem ciąży oraz o jej dalszym samopoczuciu. Aplikacja jest uboga w dodatkowe funkcje, ale jeśli ciężarna szuka podstawowych i zwięzłych informacji – na pewno będzie zadowolona. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w Google Play.

 


3. Jestem w ciąży - I'm pregnant

Aplikacja, która pokazuje ciążę jako ekscytujący i wyjątkowy czas. Każdy tydzień ciąży przynosi coś nowego dla przyszłej mamy, dlatego dzięki aplikacji codziennie przychodzi informacje co słychać u maleństwa. Ciężarna będzie wiedzieć, czego się spodziewać w poszczególnych dniach i tygodniach ciąży, może policzyć kopnięcia maleństwa, codziennie zapisywać zmiany nastroju, apetytu czy zachcianek w formie pamiętnika. Dodatkowo pozna dlaczego tak się dzieje, że każdego dnia czuje się inaczej. Wyjaśnione jest to w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Ponadto aplikacja przewidziała listę rzeczy do zapakowania do szpitala, dba o kondycję w ciąży, śledzi zmiany wagi ciężarnej czy dla relaksu można poszukać znaczenie imienia, które nam się podoba. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w Google Play.

Aplikacja dla kobiet w ciąży Hi Moomy!
Aplikacja z widgetem pozwala kobietom spodziewającym się dzi
Dowiedz się, co dzieje się z dzieckiem w czasie ciąży i co z
Sprawdź jak twoje dziecko się rozwija, dlaczego tak bardzo t
To czysta i prosta aplikacja dla niemowląt, która odlicza dn

 

4. Pregnancy+

Ponad 10 milionów użytkowników korzysta z ciąży +. To nie tylko aplikacja dla mam, ale także dla przyszłych tatusiów, którzy chcą wiedzieć więcej o tym jak ich dziecko rozwija się w brzuszku mamy. Aplikacja pokazuje przyrost wagi ciężarnej, codziennie informuje, w którym dniu, tygodniu ciąży jest oraz który to trymestr. Dodatkowymi wartymi uwagi funkcjami jest kalkulator ruchów dziecka, licznik skurczy, wizualizacje jak w danym tygodniu wygląda płód, możliwość zapisywania diety i kaloryczności zjadanych posiłków, zalecenia ćwiczeń w celu zachowania aktywności fizycznej w ciąży oraz kalendarz przypominający o wizytach u lekarza czy badaniach. Przyszłe mamy również może wstawić zdjęcia brzuszka, pisać pamiętnik czy wybrać imię dla dziecka. Oprócz tego jest również możliwość przeczytania poradnia dla niemowląt oraz zapisania listy zakupów, które musi zrobić przed porodem. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w Google Play i App Store.

 


5. BabyCountdown

Bardzo prosta aplikacja, dzięki której po wprowadzeniu terminu porodu codziennie będzie informacja jak duże jest dziecko, ile ma dni, tygodni jak również będzie odliczała czas do porodu. Aplikacja jest bardzo czytelna i przejrzysta, nie zawierająca dodatkowych usług co dla niektórych przyszłych mam jest dużą zaletą. Aplikacja mało zajmuje miejsca na karcie pamięci telefonu, dzięki czemu nie ma problemu z jej załadowaniem oraz nie spowalnia systemu. Urozmaiceniem jest możliwość wybrania kolorów i motywów tła, które będzie informowało za ile urodzi się maleństwo. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w Google Play.

 

 

Czytaj również:

Kawa w ciąży, ile kawy może wypić ciężarna

Plan porodu - jak go napisać


Autor

Magdalena Szewczyk

Absolwentka dziennikarstwa, zaczęła pisać opowiadania będąc jeszcze w szkole podstawowej. Wielbicielka motoryzacji, skoków ze spadochronem i siatkówki. Czas wolny poświęca na gotowanie, czytanie książek i rajdową jazdę. Nadmierny stres leczy pływając i piekąc ciasta. Dąży do pogłębiania swojej wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń i umiejętności. Nie wyobraża sobie życia bez pewnego wysokiego siatkarza. Nie lubi nudy i bezczynności. W wakacje musi odwiedzić polskie morze.

Komentarze
06-10-2020
Ocena:
A dlaczego same po angielsku?
29-10-2018
Ocena:
„(...)pomaga przyszłym mamą” ??
15-05-2018
Ocena:
Fajny przegląd. Chociaż przydałoby się go zaktualizować o kilka nowości ;)
waga w ciąży

Kalkulator wagi w ciąży - Sprawdź ile przytyjesz

2021-03-17
Kalkulator wagi w ciąży - ile można przytyć w ciąży, aby nie mieć potem problemów z powrotem do prawidłowej wagi? Jak nie przytyć w ciąży zbyt wiele? Sprawdź, i...
ruchy płodu

Ruchy płodu - zabawy dziecka w brzuchu mamy

2021-03-16
Kiedy pierwsze ruchy dziecka w brzuchu mamy stają się odczuwalne i czy od razu trzeba liczyć ruchy płodu? Jak bawi się dziecko w brzuchu mamy. Sprawdź!
kształt brzucha a płeć dziecka

Kształt brzucha - jak rozpoznać płeć dziecka?

2021-03-16
Jak rozpoznać płeć dziecka po kształcie brzucha? Jaki brzuszek wskazuje na chłopca, a jaki na dziewczynkę? Jakie są inne sposoby na sprawdzenie płci dziecka?
makijaż permanentny

Makijaż permanentny w ciąży - dozwolony czy nie?

2021-03-11
Czy makijaż permanentny w ciąży jest dozwolony. Czy niesie ze sobą niebezpieczeństwo dla dziecka? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule.
Kobieta w ciąży malująca paznokcie

Pielęgnacja paznokci w ciąży – fakty i mity

2021-03-10
Fakty i mity na temat pielęgnacji i stylizacji paznokci w ciąży. Zobacz w co wierzyć, a co nie jest prawdą.
pierwsze objawy ciąży

Pierwsze objawy ciąży - Masz wczesne oznaki?

2021-03-09
Wczesne objawy ciąży mogą przypominać grypę lub przeziębienie: zmęczenie, senność, brak sił. Do tego bóle mięśni, osłabienie. Na początku ciąży temperatura ciał...
9 miesiąc ciąży

Końcówka ciąży - o czym należy pamiętać w 9 miesiącu ciąży?

2021-03-03
39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży, a w zasadzie cały 9 miesiąc dłużą się niemiłosiernie. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać w końcówce ciąży.