Data modyfikacji:

Co kupić kobiecie w ciąży? Propozycje prezentów dla kobiety w ciąży

 Wybierasz się w odwiedziny do ciężarnej? Świetnie, pamiętaj jednak, że nie wypada przyjść z pustymi rękoma, ponadto nie wszystkie upominki będą mile widziane. Sprawdź, co kupić kobiecie w ciąży, aby nie sprawić jej zawodu i nie wprawić… w zakłopotanie.

co kupić kobiecie w ciąży

Co kupić kobiecie w ciąży, a czego lepiej nie?

Zastanawiasz się, co kupić kobiecie w ciąży – na urodziny czy z innej okazji? Zanim do tego przejdziemy, dowiedz się, czego na pewno nie kupować. Oto prezenty, o których od razu możesz zapomnieć:
 • Coś dla dziecka
Kobiety w ciąży bardzo często skarżą się, że są traktowane trochę jak inkubatory. Widoczne jest to zwłaszcza w kontekście prezentów – choć urodziny ma dorosła kobieta, otrzymuje w prezencie śpioszki albo, co gorsza, pieluchy. Jeśli zastanawiasz się, co kupić kobiecie w ciąży, to pamiętaj, że nie powinien to być element wyprawki.
 • Coś bardzo osobistego
Najgorsze, co można kupić kobiecie w ciąży, to produkty, takie jak krem na hemoroidy czy płyn na podrażnienia intymne. Nawet jeśli przyszła mama zdradziła ci w sekrecie, że występują u niej pewne dolegliwości, to absolutnie nie oznacza, że masz nawiązać do tych kwestii swoim upominkiem.
 • Co nietaktownego
Ani kobieta w ciąży, ani żadna inna kobieta nie powinna otrzymywać takich upominków jak krem na twarde pięty, krem przeciwzmarszczkowy, balsam odchudzający czy antyperspirant. Wszystkie tego typu prezenty zawsze są swego rodzaju przytykiem i za każdym razem sprawiają ogromną przykrość.

Co kupić kobiecie w ciąży? Sprawdzone prezenty

Jeśli nie masz pomysłu na naprawdę dobry prezent dla kobiet w ciąży, to skorzystaj z naszych podpowiedzi. Oto, co z pewnością ucieszy przyszłą mamę:
 • Poduszka do spania dla kobiet w ciąży
Idealny prezent! Unosi brzuch, odciąża plecy, pozwala „odpocząć” zmęczonym nogom. Poduszka dla kobiet w ciąży sprawi, że przyszła mama będzie się dużo lepiej wysypiała, co przełoży się na większy poziom energii i szerszy uśmiech na twarzy. Uwaga! Poduszka do spania dla ciężarnych to bardzo popularny produkt. Zanim go kupisz, upewnij się, że przyszła obdarowana go nie posiada.
 • Szlafrok
Co kupić kobiecie w ciąży, aby prezent służył jej również po zakończeniu tego „magicznego okresu”? Takim upominkiem jest piękny, puchaty szlafrok. Przyszła mama z pewnością ucieszy się z prezentu z uwagi na czekający ją pobyt w szpitalu, ale tak naprawdę i później będzie jej on często służył. Kupując szlafrok, uwzględnij gust przyszłej mamy. Jeśli zazwyczaj nosi bardzo kolorowe ubrania, możesz wybrać dla niej szlafrok w odcieniu intensywnego różu czy błękitu. Wielbicielce klasyki i barw ziemi wybierz raczej coś białego albo kremowego – bez wzorów.
 • Torba na wózek
Torby dołączone do wózków dla dzieci rzadko spełniają wymagania młodych matek, dlatego wiele z nich kupuje je osobno. Pamiętaj, że tego typu produkt musi być naprawdę wysokiej jakości. Oczywiście wskazane są również liczne kieszonki i udogodnienia.
 • Koszula nocna
Co kupić kobiecie w ciąży, gdy powoli zbliża się ona do terminu rozwiązania? W takiej sytuacji przydać może się stylowa koszula nocna dla ciężarnych i mam karmiących. Pamiętaj, aby wybrać coś z klasą – koszule z kaczuszkami, misiami czy jakimikolwiek dziecięcymi motywami naprawdę należą już do modowej przeszłości.
 • Zabezpiecz krew pępowinową

Podaruj to co najcenniejsze – zabezpieczenie zdrowia. Zabezpieczając krew pępowinową zyskujesz możliwość leczenia 80 chorób, które w przyszłości mogą wystąpić u dziecka, jego rodzeństwa lub rodziców. W przebiegu niektórych chorób (np. przy białaczkach) posiadanie zabezpieczonej krwi pępowinowej może znacznie przyspieszyć leczenie, a w innych chorobach może być jedyną szansą na poprawę zdrowia. Wszystko dzięki temu, że krew pępowinowa jest bogata w komórki macierzyste, które budują organizm oraz naprawiają uszkodzone komórki i tkanki. Przeczytaj więcej o bankowaniu krwi pępowinowej.

 • Poradnik o byciu mamą
Jeśli przyszła obdarowana będzie mamą po raz pierwszy, możesz sprawić jej poradnik, dzięki któremu opiekowanie się maluszkiem będzie łatwiejsze. Możesz też kupić dwie pozycje – jedną traktującą temat całkiem poważnie, drugą napisaną „z przymrużeniem oka”.
 • Pamiętnik ciąży
Co kupić kobiecie w ciąży, jeśli zależy nam na upominku zarówno sentymentalnym, jak i praktycznym? To proste – pamiętnik ciąży. Z jednej strony to przydatny gadżet, w którym można zapisywać terminy wizyt czy pytania do lekarza. Z drugiej – w pamiętniku jest miejsce na zapiski dotyczące nastrojów przyszłej mamy, jej emocji, planów i nadziei. To naprawdę piękna pamiątka!
 • Zabawna koszulka
 Jeżeli solenizantka ma duże poczucie humoru, możesz kupić jej koszulkę z zabawnym napisem. Przykłady to: „Loading… 89%”, „Wkrótce wychodzę”, albo „Noszę superbohatera”. Na widok takiego ciuszka trudno się nie uśmiechnąć. Jednocześnie stanowi on ważną i jasną informację dla innych – wskazuje, że dana kobieta jest w ciąży i np. dobrze byłoby jej ustąpić miejsca.
 • Masażer
Wciąż nie wiesz, co kupić kobiecie w ciąży na urodziny? Może przypadnie ci do gustu kolejna propozycja, czyli masażer. Możesz wybrać zarówno ten ręczny, który przyszła mama wymasuje sobie plecy (lub zrobi to jej partner) albo np. wodny, do stóp. Szczególnie polecany jest ten ostatni – pamiętaj, że typową dolegliwością, która pojawia się u kobiet w końcówce ciąży, jest puchnięcie nóg.
 • Adapter do pasów samochodowych
 Kolejny świetny, praktyczny prezent dla przyszłej mamy. Adapter do pasów to gadżet, który zmienia ułożenie samochodowego pasa. Dzięki temu w razie zderzenia bądź gwałtownego hamowania pas nie zaciska się na brzuchu ciężarnej. Kupując adapter do pasów samochodowych, zwróć uwagę na jego jakość – świadczą o niej certyfikaty oraz wysokie oceny kupujących.
 • Zestaw do odlewu brzucha
Jeśli przyszła mama ma duży dom lub mieszkanie (czyli dysponuje miejscem na pamiątki sporych rozmiarów), a do tego jest sentymentalna, możesz kupić jej specjalny zestaw do tworzenia gipsowego odlewu brzucha. Dzięki niemu ciąża zostanie niemal na zawsze zachowana w czasie – bardzo przyjemnie będzie wrócić „do niej” po latach. Pamiętaj jednak, że nie jest to dobry prezent dla mam, które mają niewielkie mieszkania – odlew jest sporej wielkości, a z uwagi na kruchość gipsu nie można go gdzieś „wcisnąć”.
Autor: Robert Wojtaś