Data modyfikacji:

Jaki fotel do karmienia piersią? Ranking najlepszych

Podczas urządzania pokoju niemowlaka przyszli rodzice najczęściej skupiają się na wyborze odpowiedniego łóżeczka, komody i dodatków. Fotel do karmienia nierzadko traktowany jest jako zbędny gadżet, ponieważ maluszka można nakarmić właściwie wszędzie. Tymczasem to właśnie ten mebel powinien być jednym z najważniejszych w pokoju dziecka – dobrze wybrany zapewni wyjątkowy komfort, wygodę i spokój. 
fotel do karmienia

Fotel do karmienia piersią – dlaczego warto go mieć?

Każda mama wie, że głodne niemowlę można nakarmić w zasadzie wszędzie. Stąd też pomysł wydawania kilkuset złotych na specjalny mebel, zwłaszcza w obliczu ogólnie dużych wydatków przyszłych rodziców, może wydawać się zdecydowanie przesadzony. Czy słusznie? Absolutnie nie.

Fotel do karmienia dziecka to mebel, który powinien znaleźć się w pokoju dziecka choćby z uwagi na fakt, że mama będzie spędzała w nim nawet kilka godzin dziennie przez wiele miesięcy. Ten sam czas spędzony w niewygodnej pozycji na kanapie będzie skutkował bólami kręgosłupa, szyi, a nawet naciągnięciem mięśni. Przede wszystkim jednak młodej mamie na pewno nie będzie równie przyjemnie. 

Wygodny fotel do karmienia: wady i zalety

Jeśli powyższe cię nie przekonuje, to mamy dla ciebie pełną listą zalet fotela do karmienia. Przede wszystkim sprawia on, że pokój dziecięcy nabiera wyjątkowego charakteru – staje się nie tylko pokojem niemowlaka, ale intymnym pomieszczeniem, w którym można swobodnie nakarmić dziecko, gdy np. przychodzą goście. 


Przeczytaj także: Jakie meble dla niemowlaka?


Wygodny fotel do karmienia redukuje bóle kręgosłupa, zmniejsza również ryzyko naciągnięcia mięśni. Bardzo łatwo przyjąć w nim pozycję, która jest wygodna zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Dodatkowo dzięki takiemu fotelowi można wygodnie czuwać przy maluszku – np. wtedy, gdy potrzebuje on tego po nocnej pobudce. 

Jeśli chodzi o wady mebla, to w zasadzie można tu wymienić tylko jego rozmiar – w małych pokojach dziecięcych nawet najmniejszy fotel do karmienia może się nie mieścić. Z drugiej strony, kącik dla mamy i dziecka można zorganizować również w pokoju dziennym.

Fotel do karmienia dla mamy: rodzaje

Zapewne w tym momencie jesteś już przekonana, że fotel do karmienia dziecka powinien znaleźć się i w twoim mieszkaniu czy domu. Pytanie tylko – jaki kupić? Oto kilka najpopularniejszych modeli.

  • Fotel do karmienia „uszak”

Fotel typu uszak to bardzo wysoki fotel z równie wysokimi podłokietnikami. To właśnie jego wysokość, a także głębokość sprawiają, że jest to jeden z najwygodniejszych foteli na rynku. Taki mebel zazwyczaj można kupić wraz z podnóżkiem, na którym wygodnie można oprzeć spuchnięte po całym dniu nogi.

Czytaj również: Fotel uszak - aranżacje

Fotel do karmienia „uszak” jest obecnie bardzo popularny, dlatego bez żadnego problemu dopasujesz go do swojego wnętrza. Oczywiście nie musi służyć tylko do karmienia – z pewnością spędzisz w nim wiele miłych wieczorów przy książce i herbacie. 

  • Fotel do karmienia „pływający”

Bardzo ciekawą, choć już nieco droższą propozycją, jest „pływający” fotel do karmienia dla mamy. Taki mebel łączy funkcję bujania, kołysania i huśtania. Przebywanie w nim jest niezwykle relaksujące dla mamy i dziecka, dodatkowo znakomicie pozwala on „odpocząć” plecom. Tego typu meble sprzedawane są w kompletach z podnóżkami, które – podobnie jak fotele, również „pływają”. 

  • Bujany fotel do karmienia 

Kolejnym meblem, który cieszy się znakomitymi opiniami świeżo upieczonych mam, jest bujany fotel do karmienia piersią. Bujanie natychmiast relaksuje i uspokaja – nie tylko dziecko, ale również samą karmiącą. 

Fotel do karmienia dziecka: na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zanim wrzucisz wybrany fotel do karmienia do wirtualnego koszyka, koniecznie zwróć uwagę na kilka jego cech:

  • Głębokość

W płytkim fotelu trudno będzie ci przyjąć wygodną pozycję. Upewnij się, że wybrany przez ciebie model jest na tyle głęboki, abyś z pewnością zmieściła się w nim wraz z dzieckiem i poduszką do karmienia. 

  • Wysokość

Karmienie piersią, zwłaszcza w początkowych tygodniach tej wspaniałej przygody, może trwać całymi godzinami – dobrze byłoby zatem móc oprzeć o coś głowę. Wybierz taki fotel do karmienia, który będzie miał wysoki zagłówek. 

  • Podnóżek

Podnóżek może wydawać się zbędnym dodatkiem – do momentu, w którym po ciężkim dniu kładzie się na nim nogi. Zwróć uwagę na to, że niektóre modele foteli mają wbudowane, rozkładane podnóżki – to również bardzo wygodna opcja. 

  • Materiał

Idealny fotel do karmienia dziecka to taki, który można bez trudu wyczyścić. Upewnij się, czy tkanina wybranego fotela jest hydrofobowa i łatwa w utrzymaniu w czystości. 

  • Jakość wykonania

Zanim kupisz wybrany fotel, przeczytaj opinie innych, doświadczonych użytkowników. Pozwoli ci to uniknąć nabycia produktu niskiej jakości, który zepsułby się po krótkim czasie użytkowania albo którego materiał szybko zacząłby się pruć. 

  • Design

Fotel do karmienia z czasem zacznie być po prostu fotelem, z którego korzystają wszyscy domownicy. Dobrze byłoby zatem, aby pasował do twojego wnętrza – zarówno kolorem, jak i wzorem. Na szczęście wybór jest tak ogromny, że bez trudu znajdziesz coś dla siebie. 

Fotel do karmienia piersią i butelką – ranking

Jeśli nie masz czasu lub ochoty, by zastanawiać się, który fotel do karmienia będzie najlepszy, możesz pójść na skróty i zaufać opiniom doświadczonych rodziców. Innymi słowy – skorzystaj z naszego rankingu foteli, stworzonego na podstawie opinii w serwisie Ceneo.pl. Istnieje ogromna szansa na to, że wybrany w ten sposób mebel w 100% spełni twoje oczekiwania, czyniąc karmienie przyjemnym i relaksującym. 
Autor: Robert Wojtaś