Rozwój dziecka

Data urodzenia dziecka
Oblicz
Wybierz miesiąc życia dziecka

Rozwój dziecka

 Zobacz jak przebiega (miesiąc po miesiącu) rozwój dziecka przez pierwsze dwa lata

Małe dziecko rozwija się niezwykle szybko. Każdego dnia uczy się czegoś nowego, poznaje otaczający go świat i doskonali swoje umiejętności. Zanim się obejrzysz noworodek zmieni się w niemowlę, niemowlę w dwulatka, a dwulatek … No cóż, jedno jest pewne - pierwsze dwa lata życia dziecka zlecą bardzo szybko i będą pełne niespodzianek, i emocji: pierwszy ząbek, pierwsze słowo, pierwsze samodzielnie stawiane kroki, pierwszy samodzielny posiłek.

Jak przebiega prawidłowy rozwój dziecka w każdym miesiącu? Co może zaniepokoić w zachowaniu noworodka, a co w przypadku rocznego malucha? W naszym przewodniku po rozwoju dziecka staraliśmy się umieścić wszystkie najistotniejsze informacje, które będą drogowskazem i pomocą dla rodzica. Dzięki nim poznasz tempo rozwoju fizycznego i emocjonalnego dziecka oraz sprawdzisz jak będzie się rozwijało w kolejnych miesiącach. Nie należy przejmować się, jeżeli jakieś zmiany opisane w przewodniku wystąpią u Twojego malucha nieco później lub wcześniej. Pamiętaj, że każde dziecko ma indywidualne tempo rozwoju, swoje silne i słabe trony, a zatem opisane funkcje mogą się u niego rozwinąć szybciej lub wolniej niż jest to opisane. Życzymy miłej lektury!

 

Komentarze
Dodaj komentarz
8-1-2021
Ocena:
też zbieram się do wywołania zdjęć. Dzieciaki bardzo szybko rosną i zmieniają się
28-4-2020
Ocena:
Ostatnio postanowiłam wywołać zdjęcia mojej Lenki z każdego miesiąca. Łezka się w oku kręci, kiedy ona tak urosła? Zdjęcia zamawiałam na Foto4U, bo mają najlepszą cenę i świetną jakość. Ogólnie polecam każdemu założenie albumy ze zdjęciami, super pamiątka na całe życie - www.foto4u.pl/odbitki.
4-4-2020
Ocena:
Witam dziewczyny. Czy któraś z was zakupiła może poduszkę profilowaną dla swojego maluszka w pierwszych miesiącach zycia? Jeżeli nie to mogę gorąco polecić z firmy memo:) w sam raz na spłaszczone główki w ,doleczaniu kręgu szyjnego,ogólnie jest profilaktyczna ale tez poduszka zapewnia podparcie główki. Zalecana jest nawet w wieku do 1.5 roczku
19-6-2018
Ocena:
Haha, taaak, poród cieżki :D
23-3-2018
Ocena:
Uuu poród ciezki
10-8-2015
Ocena:
super, niesamowite jest jak szybko dzieci się rozwijają