Ząbkowanie – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć

Każdy maluch przechodzi przez okres ząbkowania. Najmocniej daje się on we znaki około 6 miesiąca życia. Proces bywa bolesny, więc rodzice powinni zaopatrzyć się w gruntowną wiedzę dotyczącą objawów ząbkowania i sposobów na ich złagodzenie.

Ile kosztuje urządzenie pokoju dla dziecka?

Urządzenie pokoju dziecięcego powinniśmy oprzeć na trzech zasadach: zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa i wygody użytkowania, dostosowaniu pokoju do wieku dziecka oraz znalezieniu odpowiedniej równowagi pomiędzy zapewnieniem dziecku optymalnych warunków, a ich sfinansowaniem. Wszystko to wyjaśnimy w naszym wyliczeniu.

Sprytne sposoby na owoce i warzywa w diecie dziecka

Owoce i warzywa to jeden z najważniejszych elementów zdrowej, zbilansowanej diety. Zaleca się by zarówno dzieci jak i dorośli  spożywali 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Owoce powinny znaleźć się ...

Sprytne sposoby na przechowywanie w dziecięcym pokoju

Nawet najlepiej zaplanowany i zaaranżowany dziecięcy pokój z czasem zaczyna wypełniać się zabawkami, akcesoriami  i ogromną ilością innych przedmiotów. Pojawia się wtedy problem: jak przechowywać te...

Latem zadbaj o nawodnienie dziecka – pomysły na atrakcyjne napoje

Soki, herbatki, koktajle owocowe zawierają witaminy, minerały, a także cenne elektrolity. Latem dzieci chętniej przyjmują takie napoje, a nierzadko zastępują im one posiłki, bo w upały, dzieciom nie dopisuje apetyt na regularne obiady.

Rozszerzanie diety niemowląt – co podawać maluchom do picia i w czym

Kiedy i jak rozszerzyć dziecku dietę, kiedy zacząć podawać coś innego do jedzenia i picia? Jakie napoje są najzdrowsze dla dzieci. Sprawdź!

Co pić karmiąc piersią. Sprawdź!

Jakie napoje są najzdrowsze w czasie laktacji, co i ile pić, a czego unikać karmiąc piersią. Sprawdź, jakie napoje mogą wspomóc laktację.

Co pić w ciąży. Jakie napoje są najzdrowsze. Sprawdź!

Utrata już 2-4 procent masy ciała w wyniku odwodnienia może prowadzić do przykrych dolegliwości. Nawodnienie jest ważne w szczególności w ciąży. Sprawdź, co najlepiej pić w ciąży.

Jak urządzić piękny i funkcjonalny pokój dziecięcy

Żadne wnętrze w domu nie pochłania tyle uwagi i emocji, co pokój dziecięcy. Każdy z nas chce, aby wnętrze, w których dziecko będzie spędzać najwięcej czasu było piękne, funkcjonalne i było idealną p...

Bo wszystko zaczyna się w dziecięcym pokoju. Dlaczego warto otaczać dzieci pięknymi przedmiotami

Dla małego dziecka rodzina, dom i jego pokój to cały świat. To z tego środowiska czerpie podstawowe wzorce i do tej wiedzy i doświadczenie, które nabędzie w swoim pierwotnym środowisku, będzie się o...